تعمیرات اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

اجاق گاز یکی از مهمترین وسایل موجود در هر آشپزخانه است که منبع گرمای قوی لازم برای ایجاد تنوع گسترده ای از غذاهای خوشمزه را تأمین می کند. اجاق گاز برقی برای بسیاری از صاحبان خانه ها یک انتخاب محبوب است ، زیرا نصب آنها آسان است و کنترل دقیق و ثابت دما را برای پخت و پز روزمره ارائه می دهند. اما مانند سایر لوازم خانگی ، ممکن در بعضی موارد نیاز به سرویس و تعمیر اجاق گاز داشته باشید.

لوازم آشپزخانه شما هر زمان که لازم باشد باید در بالاترین بازده کار کنند. برای کمک به شما در عیب یابی و حل مشکلات مربوط به اجاق گاز ، جزئیات رایج ترین مشکلات تعمیر اجاق گاز را گردآوری کرده ایم. در حالی که برخی از این مشکلات به تنهایی قابل حل است ، برای دستیابی به بهترین نتیجه باید با خدمات حرفه ای تعمیر لوازم خانگی سه سوت تعمیر تماس بگیرید.

آموزش و تعمیرات اجاق گاز های مختلف

یکی از مشکلات در تعمیر اجاق گاز این است که دستگاه روشن نمی شود.

ساده ترین دلیل روشن نشدن اجاق گاز این است که به برق وصل نیست. قبل از بررسی سایر موارد ، مطمئن شوید که واحد شما به درستی وصل شده است و خروجی آن خراب نیست. برای بررسی پریز ، می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید یا با استفاده از دستگاه کوچک دیگری مانند اتو یا سشوار ، آن را امتحان کنید.

 

اگر پریز برق مشکلی ندارد، اما اجاق گاز هنوز کار نمی کند، احتمالاً اجزای داخلی دستگاه با مشکل روبرو هستند. حتی خرابی های جزئی نیز می تواند باعث این مشکل شود. این مسئله توسط یک تعمیرکار حرفه ای تعمیر اجاق گاز برقی به راحتی حل می شود.

اجاق گاز های برقی سنتی دارای مشعل های کویل برقی هستند. وقتی دستگاه را روشن می کنید ، انتظار دارید که سیم پیچ ها برای پختن گرم شوند. اگر اجاق گاز شما برق دریافت می کند ، اما سیم پیچ ها گرم نمی شوند ، ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید.

علت شایع این مسئله اتصال شل بین سیم پیچ ها و اجاق است. کویل ها برای تمیز کردن عمیق یک اجاق گاز برقی باید برداشته شوند و اگر به درستی در جای خود قرار نگیرند ، برق دریافت نخواهند کرد. اطمینان حاصل کنید که سیم پیچ های شما به درستی نصب شده اند و هیچ چیز بین عنصر سیم پیچ و اجاق گاز گیر نشده است.

عیب یابی مدل سینجر

اجاق گاز یا دیگدان گاز وسیله‌ای برای آشپزی است که از گاز قابل اشتعالی مانند گاز طبیعی، پروپان یا بوتان به عنوان سوخت استفاده می‌کند.

آموزش تعمیر اجاق گاز سینجر

با آن که استفاده از اجاق گاز قدمت زیادی ندارد، ولی امروزه اجاق گاز یکی از ضروری‌ترین وسایل منازل است و زندگی بدون آن، به ویژه در شهرهای بزرگ با دشواری همراه است.اجاق گاز هم چنین یکی از رئوس اصلی مثلث کار در آشپزخانه را تشکیل می‌دهد.

اگر نمی توانید دمای مشعل اجاق گاز سینجر خود را به درستی تنظیم کنید ، نمی توانید به درستی از آن استفاده کنید.

مشکلی در سوئیچ نامحدود احاق گاز ممکن است باعث این مشکل شود. این سوئیچ به صفحه ای متصل است که سطح توان را تنظیم می کند و سوئیچ خراب می تواند مشعل های شما را وادار به گرم شدن در یک سطح خاص بدون در نظر گرفتن تنظیمات مورد نظر شما کند. علت رایج دیگر این مشکل ، سوئیچ احتراق داخلی خراب است. صرف نظر از این علت مشکل، شما باید با یک سرویس تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید تا این مسئله را برطرف کند.

نحوه رفع اشکال مدل رومیزی 

اگر اجاق گاز رومیزی شما جرقه تولید کند، ممکن است به مشعل آن آسیب برسد. وزن یا دمای بیش از حد می تواند به این عنصر آسیب برساند و باعث ایجاد جرقه های خطرناک شود.

تعمیر اجاق گاز رومیزی

همچنین ممکن است اتصالات سیم شل در اطراف مشعل های سیم پیچ برقی وجود داشته باشد که باعث ایجاد جرقه می شوند. این جرقه ها بسیار خطرناک هستند ، زیرا منبع بالقوه شوک الکتریکی مهلک هستند. با توجه به این نکته ، همیشه باید به دنبال یک متخصص تعمیر اجاق گا رومیزی حرفه ای باشید تا این مسئله را به سرعت حل کند.

اگر اجاق گاز شما دارای فیوزهای داخلی است ، ممکن است سیم کشی یا مشکل قطعی باعث خرابی فیوز شود. فیوز سیاه شده نشان دهنده کوتاه یا خراب شدن یک قطعه است و باید مشکل آن برطرف شود. بیشتر شعله هایی که از فیوز استفاده می کنند ، نشانه ای از مدارهایی هستند که توسط فیوز خاصی تحت تأثیر قرار می گیرند. 

روش های حل مشکلات اجاق فردار

بیشتر اجاق گاز فردار های مدرن دارای چراغ های مختلف نشانگر یا نمایشگرهای الکترونیکی هستند که اطلاعات مناسبی در مورد تنظیمات دمای اجاق شما ارائه می دهند.

تعمیر اجاق گاز فردار

اگر متوجه شوید که این چراغ ها یا نمایشگرها روشن نیستند ، احتمالاً سوئیچ کنترل خراب است. سوئیچ کنترل این ویژگی ها را تأمین می کند و در صورت سو عملکرد ، نمی توانید نمایشگرهای اجاق گاز رومیزی خود را ببینید. همچنین ممکن است لامپ های دستگاه سوخته باشد. هر دو این قطعات قابل تعویض هستند و استفاده از یک تکنسین باتجربه تعمیرات لوازم خانگی اطمینان حاصل می کند که تعمیر اجاق گاز رومیزی به درستی انجام شده است.

اگر محدوده شما دارای مشعلی است که کار نمی کند ، به احتمال زیاد می توانید آن را بدون هیچ ابزار خاصی تعمیر کنید. برای تشخیص مشکل مشعل ، مراحل را به ترتیب انجام دهید. اگر مشعل ها هنوز کار نمی کنند ، برای کمک به یک متخصص خدمات سه سوت تعمیر تماس بگیرید . اگر سیم های سوخته را مشاهده کردید ، نگاهی عمقی به داخل اجاق داشته باشید.از این طریق می توانید تشخیص دهید که مشکل جدی در چه حدی است.

مشکلات عمده اجاق گاز

در ادامه به بررسی برخی از مشکلات عمده اجاق گاز می پردازیم:

مشعل روشن نی شود

این مورد ممکن است به دلیل از بین رفتن نور پیلوت یا مسدود شدن روزنه های مشعل ایجاد شود. اگر اجاق گاز شما با یک دستگاه جرقه زن برقی روشن می شود ، بررسی کنید که اجاق گاز متصل است. در این صورت ، مطمئن شوید که قطع کننده مدار قطع نشده است.

شعله خاموش می شود

اگر شعله مشعل به طور مکرر خاموش می شود ، شکاف پیلوت سبک را پاک کنید. در صورت ادامه مشکل ، برای تعمیر اجاق گاز سعی کنید شعله خلبان را تنظیم کنید.

شعله مشعل ضعیف است

اگر به نظر می رسد شعله مشعل بالای اجاق گاز کم و ضعیف است ، ممکن دهانه های پیلوت مسدود باشد. شعله های آتش با کیفیت پایین ممکن است حتی در اثر کمبود گاز یا کمبود هوا به سمت مشعل ایجاد شود. گاز و هوای کافی را بررسی کنید. در صورت ادامه مشکل با یک متخصص تعمیر اجاق گاز تماس بگیرید.

بوی گاز می آید

هنگامی که شعله پیلوت نمی سوزد ، در صورت احساس بوی گاز باید خانه را از طریق پنجره ها تهویه کنید. پس از این شعله پیلوت را دوباره روشن کنید. اگر بوی گاز تشخیص داده شود، ممکن است یکی از مشعل ها کاملاً خاموش نباشد. تمام مشعل ها را بررسی کنید و اگر متوجه شدید که همه آنها در وضعیت خاموش هستند ،شیر گاز را ببندید. آشپزخانه و اتاق های بسته را تهویه کنید و برای کمک با یک متخصص تعمیرات اجاق گاز تماس بگیرید.

مرکز تعمیر تخصصی اجاق گاز

چرا اجاق گاز خاموش می شود؟

اگر اجاق گاز شما خاموش می شود ، مشکل به احتمال زیاد از لوله گاز است و نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارد.

اگر یکی از مشعل های بالای اجاق گاز شما گرم نمی شود ، می تواند یک مشعل خراب، اتصال بد در سوکت مشعل یا سوئیچ معیوب باشد. اتصالات در سوکت مشعل ممکن است بسوزد و در تأمین برق از کار بیفتد. اگر شاخه ها سوخته به نظر می رسند ، سوکت را بازرسی کنید. اگر سوکت به نظر می رسد سوخته باشد، آن را تعویض کنید.

چرا مشعل سر و صدا می کند؟

شعله های پر سر و صدا در اجاق گاز نشان می دهد که یا هوای بیش از حد و یا گاز زیاد به سمت مشعل است. کرکره هوا را اصلاح کنید تا بررسی کند که آیا ناکافی بودن هوا است یا خیر ، این کار را به عهده متخصص تعمیر اجاق گاز بگذارید تا ببینند چه نسبی از گاز آزاد می شود.

چگونه شعله اجاق گاز خود را افزایش دهم؟

توجه: اگر شعله های گاز بسیار زیاد یا کم است و باید آنها را تنظیم کنید. این کار را به صورت دستی انجام دهید.
 1. تمام مشعل ها روشن کنید.
 2. دکمه مشعل را که روی LOW تنظیم و سپس روشن کنید.
 3. دستگیره را بردارید.
 4. یک پیچ گوشتی کوچک تیغه ای را در شافت سوپاپ قرار دهید.
 5. شیر را بچرخانید تا شعله تنظیم شود.
 6. دستگیره را عوض کنید.
سخن پایانی

اجاق گاز شما یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه شما است – ممکن است هر روز از آن استفاده نکنید ، اما فقط سعی کنید یک هفته را بدون آن پشت سر بگذارید! خواه در حال پختن کمی کلوچه یا یک قرص نان باشید ، یا فقط پس از یک روز طولانی و خسته کننده در محل کار خود ، یک پیتزای یخ زده را درون آن بیندازید ، به اجاق گاز خود احتیاج دارید. بنابراین وقتی با اجاق گاز خود به مشکل خوردید، باید بدانید که چگونه نسبت به تعمیر اجاق گاز خود اقدام کنید. تیم سه سوت تعمیر با تجربه چندین ساله در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، در هر مشکلی که با اجاق خود داشته باشید، کمک حال شما خواهد بود.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر