تعمیرات بخاری گازی

تعمیر بخاری گازی در تهران

تعمیر بخاری گازی

بخاری های گازی معروف آنهایی هستند که تا 89٪ AFUE (بازده سالانه استفاده از سوخت) درجه بندی می شوند. اینها اغلب بخاری های قدیمی هستند که چراغ های پیلوت ایستاده دارند و آنها معمولاً بخاری های غیر متراکمی هستند که گازهای خروجی را به جای لوله های پی وی سی از طریق دودکش خارج می کنند.

بخاری گازی وسیله‌ای برای گرم کردن داخل ساختمان یا بیرون از آن می‌باشد که با گاز طبیعی یا گاز مایع کار می‌کند. اولین بخاری گازی بر طبق اصول کلی ساخت چراغ بونزن که در یک سال قبل از اختراع بخاری گازی به وجود آمده بود ساخته شد. بخاری گازی اولین بار توسط یک شرکت انگلیسی به نام «پیتیت و اسمیت» در سال ۱۸۵۶ ساخته شد. شعله بخاری هوا را به‌طور موضعی گرم می‌کند و سپس به وسیله قانون انتقال گرما در هوا، کل هوای اتاق گرم می‌شود.

تعمیر بخاری گازی در تهران

تیم سه سوت تعمیر با تجربه چندین ساله در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، در تعمیر بخاری گازی در تهران کمک حال شما خواهد بود.

هنگامی که هوا سرد می شود ، ضروری است که بخاری گازی شما به درستی کار کند و گرمای کافی برای گرم شدن خانه شما تولید کند. اگر بخاری گازی شما به خوبی گرم نکندچندین علت وجود دارد. در بعضی موارد شاید بتوانید تعمیر بخاری گازی را خودتان انجام دهید.اما گاهی به یک متخصص حرفه ای نیاز دارید.

 

برای تعمیر بخاری گازی در منزل خود می توانید این اقدامت را انجام دهید:

 • اطمینان از باز بودن رجیسترهای حرارتی
 • بررسی تنظیمات ترموستات
 • تأیید قدرت کوره

با تعمیر بخاری گازی که به طور مکرر در حال اف و ان  شدن است ، هزینه های مصرفی را کاهش داده و از آسیب دیدن جدی بخاری گازی خود جلوگیری کنید. در هوای بسیار سرد ، ممکن است این فعالیت طبیعی و ضروری باشد تا خانه را در دمای مناسب نگه دراد. اما در غیر این صورت ، می تواند مشکلی در بخاری گازی شما ایجاد کند. دلایل مختلفی می تواند داشته باشد ، از جمله فیلتر کثیف ، دریچه خروج از اگزوز یا ترموستات خراب.

نحوه حل مشکلات مدل برقی ژاپنی

اگر دمنده بخاری گازی شما دائماً کار می کند ، دو دلیل احتمالی باید در نظر گرفته شود:

تعمیر بخاری گازی برقی ژاپنی

ترموستات روی FAN تنظیم شده است. این باعث می شود که دمنده دائماً کار کند. در چند مورد ، این ممکن است مطلوب باشد ، مانند زمانی که می خواهید هوا را فیلتر کنید یا خانه ای را که خیلی مرطوب است خشک کنید. اما در بیشتر موارد ، موتور دمنده را سایش می کند. راه حل تعمیر بخاری گازی برقی ژاپنی در این مورد تغییر تنظیم دمنده روی ترموستات به حالت AUTO است ، که این اطمینان را می دهد که فن فقط در هنگام گرم یا خنک شدن سیستم کار می کند.
سوئیچ کنترل فن ممکن است خراب باشد. سوئیچ فن یک وسیله ایمنی است که دمای داخل بخاری گازی را کنترل می کند و با رسیدن به دمای تنظیم شده، آن را خاموش می کند. اگر دمنده به طور مداوم کار کند ، ممکن است به معنی سو عملکرد سوئیچ باشد. برای رفع این مشکل ، سوئیچ کنترل فن را مجدد تنظیم کنید. یا اگر خراب است آن را تعویض کنید.

رفع اشکال بخاری گازی در محل

بخاری های گازی جدید برای اشتعال مشعل های گازی به یک پیلوت ایستاده متکی نیستند. در عوض ، از قطعات الکترونیکی استفاده می کنند.

تعمیر بخاری گازی در محل

احتراق الکترونیکی به طور معمول به یکی از این دو روش رخ می دهد: احتراق پیلوت متناوب یا احتراق سطح گرم. سیستم پیلوت متناوب از یک جرقه الکتریکی ولتاژ بالا با کنترل الکترونیکی برای اشتعال پیلوت بخاری گازی استفاده می کند ، که متعاقباً هنگام گرم شدن ترموستات مشعلهای اصلی را روشن می کند. یک سیستم اشتعال روی سطح گرم از یک عنصر حرارتی با کنترل الکترونیکی استفاده می کند.

اگر جرقه زن الکترونیکی مشکلی داشته باشد ، ممکن است بخاری گازی شما گرمای کمی تولید کند یا هیچگونه حرارتی نداشته باشد. ممکن است مرتباً ان و اف شود یا ممکن است یک دمنده بیش از حد فعال داشته باشید. خوشبختانه ، مشکلات ناشی از احتراق الکترونیکی گاهی اوقات می تواند توسط خود شما رفع شود. می توانید فیلتر را تعویض کرده و برق و گاز بخاری گازی خود را بررسی کنید. اگر اصلاحات ساده این مشکل را رفع نمی کند، احتمالاً باید با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

آموزش سرویس مدل آبسال

برخی از علائم رایج خرابی بخاری گازی آبسال ممکن است به دلیل خرابی ترموستات باشد. مشکلات مربوط به ترموستات به صورتی است که هیچگونه گرما ، نوسانات دما یا اف و ان شدن بخاری تنظیم نباشد.

تعمیر بخاری گازی آبسال

اطمینان حاصل کنید که ترموستات شما برق دارد و در اجزای آن گرد و غبار یا آوار وجود ندارد. اگر هنوز کار نمی کند ، با یک متخصص مشورت کنید.

بخاری ها و ترموستات ها برای کارکرد صحیح باید به درستی با یکدیگر مطابقت داشته باشند. جفت شدن نوع ترموستات نامناسب با کوره باعث مشکلات عملکردی می شود. به عنوان مثال ، علی رغم نحوه تنظیم ترموستات ، ممکن است بخاری گازی آبسال خانه شما را بیش از حد گرم کند. امروزه از سه نوع سیستم ترموستات استفاده می شود: میلی ولت ، ولتاژ کم و ولتاژ خطی. اطمینان حاصل کنید که نوع صحیحی را برای بخاری گازی خود نصب کرده اید.

مرکز تعمیر انواع بخاری گازی

چرا بخاری گازی صدا می دهد؟

سر و صدای زیاد در بخاری گازی شما تقریباً همیشه نشان دهنده یک مشکل جدید است که در صورت نادیده گرفتن آن می تواند به تعمیر بخاری گازی گران نیاز شود. ممکن است صدای بلند کوبیدن ، جیغ شدید یا فقط صدای زمزمه ای با صدای کم را بشنوید. برخی از مشکلات را می توانید خودتان برطرف کنید ، اما اگر بلافاصله با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید ، می توانید در هزینه صرفه جویی کند. راه حل ساده تعویض فیلتر و یا روغن کاری موتور دمنده باشد، زیرا گرفتگی فیلتر می تواند باعث تولید صدا می شود.

پیلوت یا مشعل الکتریکی ممکن است دلیل مشکل بخاری گازی شما باشد. اگر چراغ پیلوت نتواند روشن بماند ، این ممکن است در نتیجه مسائلی مانند گرفتگی روزنه پیلوت، ترموکوپل شل یا خراب، شیر قطع کننده ایمنی خراب یا شعله پیلوت خیلی کم تنظیم شده باشد.

چرا بخاری گازی خاموش می شود؟

در بخاری گازی شما نباید هیچ نشانی از سایش ، زنگ زدگی ، دوده یا رسوب خاک وجود داشته باشد. هنگامی که بخاری گازی شما روشن می شود ، رنگ شعله داخل مشعل باید آبی باشد. اگر شعله شما زرد بسوزد، این ممکن است نشان دهد که اکسیژن کافی دریافت نمی کند و مونوکسید کربن ایجاد می کند.

نتیجه نهایی

تیم تخصصی سه سوت تعمیر در کنار تعمیرات فوق حرفه ای بخاری گازی، با چندین سرویس دیگری که ارائه می دهیم می توانیم به شما کمک کنیم:

 • یادآوری های معمول خدمات ، بنابراین هرگز نیازی به تعجب و نگرانی در مورد اینکه آیا به کمک یک ارائه دهنده تعمیرات نیاز دارید یا خیر ، ندارید. ما خوشحالیم که طرحی را با شما ارائه می دهیم که می بیند تکنسین های ما دقیقاً بر اساس برنامه متوقف می شوند تا تجهیزات شما را بازرسی کنند ، در صورت لزوم تعمیرات یا تغییراتی انجام دهند و برای این زیرساخت های مهم یک بهداشت سالم به شما بدهند.
 • تعمیر و سرویس لوازم خانگی در صورت لزوم ، نه تنها برای کل محصولات، بلکه همچنین برای سیستم های گرمایش مرکزی.
 • خدمات تماس اضطراری برای مشتریان تجاری سه سوت تعمیر. ما درک می کنیم که خرابی ها و نگرانی های ایمنی همیشه منتظر یک زمان مناسب نیستند. هنگامی که با یک وضعیت جدی روبرو می شوید و خواستار کمک مجرب افراد واجد شرایط می شود ، متخصصان لوازم خانگی گاز می توانند هر زمان که نیاز داشته باشید برای اطمینان از امنیت خانواده در خانه در آنجا باشند.
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر