تعمیر لپ تاپ

تعمیرات حرفه ای لپ تاپ

تعمیر تخصصی لپ تاپ

این مقاله ای هست که در مورد نحوه تشخیص ، عیب یابی و تعمیر لپ تاپ های شما خواهد بود که در سایت سه سوت تعمیر برای شما قرار داده شده است . همچنین سخت افزارهای مختلف مهم در لپ تاپ شما. سخت افزار قسمت مهمی از عملکرد روزانه لپ تاپ است حتی اگر فکر کنید ساده است. به روز نگه داشتن و تعمیرات لپ تاپ و پیروی از این راهنما باعث سلامت کامپیوتر و سخت افزار شما می شود.

مرحله 1: لپ تاپ های اطلاعات عمومی: بررسی اجمالی سخت افزار

پیدا کردن مشکل و عیب یابی و تعمیر لپ تاپ

اجزای سخت افزاری عمومی برای بهتر شناختن و تعمیر لپ تاپ:

فن CPU – برای کمک به خنک نگه داشتن لپ تاپ

هیت سینک / لوله گرما – برای تعمیرات لپ تاپ ساخته شده است تا بیش از حد گرم نشود و اجازه گردش هوا در یک فضای فشرده را بدهد

سوکت CPU – به شما امکان می دهد CPU (واحد پردازنده هسته ای) را درون آن قرار دهید

CPU – واحد پردازنده اصلی – دستورالعمل های برنامه ها را اجرا می کند. ( هسته)

هارد دیسک – ذخیره اطلاعات به طور مداوم

باتری CMOS – باتری مادربرد که برای مواردی مانند bios استفاده می شود

کارت بی سیم – اضافه کردن گزینه های بی سیم به یک لپ تاپ

بلندگوها – هدف واضح آن ایجاد صدا و اتصال به مادربرد است

Ram – “حافظه رایانه ای که به طور تصادفی قابل دسترسی است” اینگونه توصیف می کنید

باتری – منبع اصلی منبع تغذیه لپ تاپ. (اطمینان حاصل کنید که قبل از همه چیز لپ تاپ روشن شود)

من همچنین دارای یک توصیف از سایر اجزای سخت افزاری موجود در مادربرد لپ تاپ هستم که در سه سوت تعمیر یافت می شود.

لپ‌تاپ (به انگلیسیLaptop) به معنی “روی دامان‏” (در مقابل رایانه رومیزی)، به رایانه شخصی کوچک، سبک و قابل-حمل گفته می‌شود. فرهنگستان زبان فارسی عبارت رایانه کیفی را به جای “لپ‌تاپ” پیشنهاد داده است.

مرحله 2: نگهداری و مراقبت مناسب از یک لپ تاپ

مراقبت های جسمی برای لپ تاپ

برای تعمیرات لپ تاپ شما باید پیچ ​​گوشتی مختلفی داشته باشید تا پوشش را از بین ببرد. مانند پیچ ​​گوشتی فیلیپس یا پیچ گوشتی هگز. حتی یک مولتی متر دیجیتال می تواند مواردی را در مادربرد یا موارد مرتبط با برق را آزمایش کند. در مواردی که موارد کابلی مانند نوارهای سیم یا سیم پیچ در صورت لزوم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تمیز نگه داشتن لپ تاپ شما به سادگی استفاده از یک قوطی هوای فشرده برای تمیز کردن صفحه کلید یا گرد و غبار در هر جایی از اهمیت برخوردار است. همچنین حتی اطمینان حاصل کنید که بیش از حد گرم نمی شود و باعث می شود لپ تاپ شما عملکرد خوبی داشته باشد. در حالی که تعمیر حتی نگه داشتن یک مچ بند ضد الکتریسیته ساکن ، ایمنی شما را حفظ می کند و از برق در امان می ماند.

مراقبت از نرم افزار برای لپ تاپ

برای مراقبت از نرم افزارهای لپ تاپ خود ، مانند ابزار مدیریت دیسک ، CHKDSK و defrag از موارد مهم مراقبت از نرم افزار شما هستند. همچنین بسیار مهم است که فایروال خود را روشن نگه دارید بنابراین بسته های مناسب را همیشه در داخل و خارج نگه می دارد و همه اقدامات را ایمن نگه می دارد (جریان ترافیک) همچنین قالب بندی که به تهیه هارد دیسک برای ذخیره اطلاعات کمک می کند روشی است که نرم افزار شما را به شکل منظم حفظ می کند.

مرحله 3: نحوه تشخیص ، عیب یابی و تعمیر لپ تاپ

چگونه می توان قطعه را تشخیص ، عیب یابی و شروع به تعمیر لپ تاپ کرد

برق مرتبط: اطمینان از عملکرد باتری لپ تاپ. اگر هر کدام از LED ها روشن هستند. آداپتور برق متناوب را تست کنید.

مادربرد مربوط: حتی می تواند فقط یک جک DC خراب باشد. همچنین ممکن است مادربرد شما کاملاً کار نکند اما حتی با استفاده از مولتی متر دیجیتال می توانید آن را به چندین روش تست کنید.

LCD / بدون تصویر: قوچ خراب باعث این می شود که رم را با یک رم جایگزین کنید. یا حتی سعی کنید قوچ را بیرون بیاورید و دوباره داخل آن بگذارید.

ایجاد صدا: مربوط به هارد دیسک یا فن خنک کننده بد است. فن را آزمایش کنید تا ببینید آیا درست چرخیده است یا نه.

مربوط به فن / گرم شدن بیش از حد: اطمینان حاصل کنید که منافذ هوا را تمیز کنید زیرا در لپ تاپ ها بیشتر متراکم شده و باعث گرم شدن بیش از حد آن می شود. همچنین بایوس خود را به روز کنید. مانند قبل اگر صدایی ایجاد می کند ، از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

مشکلات هارد دیسک: اگر مشکلی با یک هارد دیسک کند دارید قطعاً از defrag استفاده می کنید که مواردی مانند پوشه ها و پرونده ها را بر روی هارد دیسک از بین می برد و فضای نوری و سازماندهی بیشتری ایجاد می کند. اگر هنگام دستیابی به اطلاعات هارد دیسک شروع به ایجاد صداهای کلیک بلند می کند ، آنها را برای عملکرد بهتر جایگزین کنید.

از نظر ویدئو: مطمئن شوید که LCD خوب نیست و شکسته نیست یا مشکلی ندارد.

همچنین اطمینان حاصل کنید که درایورهای ویدئویی شما همیشه به روز می شوند ، رایانه شما را در فرم نگه می دارد.

در مرحله بعدی ، سه مورد از موارد تعمیر لپ تاپ شما را که در بالا نشان داده شده است و نحوه تشخیص ، عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار را به شما نشان می دهم و با عمق توضیح می دهم.

مرحله 4: تشخیص مشکل تصویری

تعمیر مشکل تصویری لپ تاپ
تعمیر لپ تاپ در سه سوت تعمیر
مشکلات مختلفی وجود دارد که لپ تاپ شما می تواند از روی صفحه نمایش شما داشته باشد و هیچ تصویری ندارد زیرا وجود صداهای کلیک شده از لپ تاپ شما است.

یک نمونه از مشکلی که لپ تاپ شما می تواند داشته باشد این است که لپ تاپ شما هیچ تصویری نشان نمی دهد. این مشكل بسیار رایجی است كه لپ تاپ ها و رایانه ها هنگام روشن كردن آن روی صفحه نمایش كاملاً سیاه یا عدم نمایش تصویر نشان می دهند. در صورت بروز این مسئله و برای تعمیر لپ تاپ خود  همیشه بررسی کنید که آیا کاملاً روشن است. به معنی چرخش فن ، LEDS را نیز بررسی کنید. همانطور که در بالا می بینید LED ها درخشان هستند و فن کار می کند بنابراین باید مسئله دیگری باشد. برای اطمینان از بررسی سخت افزار دیگر خود. معمولاً اگر صفحه شما هیچ تصویری ندارد دلیل آن رم است. از پیچ گوشتی فیلیپس خود استفاده کنید تا ناخن ها را برداشته و پوشش را خارج کنید. سپس باید رم ساخته شده روی مادربرد نزدیک کارت بی سیم را ببینید. این به رایانه ای که دارید و مشخصات آن بستگی دارد اما معمولاً افراد دو رم دارند. برای حل این مسئله از هیچ تصویری اطمینان حاصل کنید که قوچ را جایگزین کنید یا مطمئن شوید که چیزی در این راه وجود ندارد. یا حتی آن را بیرون آورده و دوباره داخل آن قرار دهید.

مرحله 5: گرم شدن بیش از حد

تعمیر لپتاپ مشکل دمای بالا
اکنون این نیز یک مشکل بسیار رایج در لپ تاپ است. لپ تاپ ها سیستم فشرده سازی هوا را دارند. بنابراین گردش هوا سخت تر است. هدف از یک لوله گرمایی رفع این مسئله گرم شدن بیش از حد است. اما از آنجا که فضای کمی وجود دارد ، گرد و غبار بیشتر قادر به جلوگیری از گردش هوا است. در صورت گرفتگی گرد و غبار ، این امر می تواند باعث گرم شدن بیش از حد فن شود. برای تعمیر لپ تاپ و  از بین بردن این نکته از نوک q استفاده کنید و آن را به دقت از ناحیه نقره یا سایر قسمت ها جدا کنید.

(این تصاویر از تعمیر لپ تاپ های مختلف است). این یک راه حل سریع و آسان است که در آن شما فقط به یک پیچ گوشتی نیاز دارید تا ناخن ها را برداشته و به سرعت آن را تمیز کنید!

مرحله 6: مشکل هارد دیسک آهسته

تعمیر لپتاپ در مشکل هارد دیسک
زیاد کردن سرعت هارد دیسک در تعمیر لپ تاپانواع تعمیرات لپ تاپ
داشتن یک هارد دیسک آهسته بسیار آزار دهنده است و باعث می شود کامپیوتر شما با سرعت کمتری اطلاعات را پردازش کند. اما یک راه حل برای تعمیر لپ تاپ خود وجود دارد که اصطلاح defragmenting آن است که در واقع نوعی سازماندهی در رایانه یا لپ تاپ شماست که قطعات را بهم متصل می کند. همه قسمت های یک فایل را روی هارد دیسک قرار می دهد. این کار را براساس اطلاعاتی انجام می دهد که کاربر چگونه از رایانه خود استفاده می کند و به کجا می رود. همچنین مهم است که مطمئن شوید هارد دیسک شما همیشه و قبل از این فرآیند از وضعیت خوبی برخوردار است. ابتدا اطمینان حاصل کنید که با رفتن به صفحه کنترل و انتخاب سیستم و امنیت با علامت پای و محافظ ، این روند را شروع کنید. سپس باید ابزارهای اداری را ببینید که در پایین و کنار علامت دنده نقره ای قرار دارد. در زیر با حروف کوچک آبی مطمئن شوید که بر روی defragment هارد دیسک خود کلیک کنید و سپس شما را به سمت راهی که به شما راه حل مسئله می دهد هدایت می کند. هنگامی که می توانید پس از اتمام پیشرفت ، روی تحلیل دیسک کلیک کنید. سپس بر روی defragment disk کلیک کنید ، این به شما اطمینان می دهد که سرعت شما بهتر است و حتی به شما کمک می کند تا زمانی که به طور کامل از حالت اولیه خارج شوید ، زمان راه اندازی سریع تری داشته باشید.
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر