تعمیر لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ

این توضیح سه سوت تعمیر در مورد نحوه تشخیص ، عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ های شما خواهد بود. همچنین سخت افزارهای مختلف مهم در لپ تاپ شما. سخت افزار قسمت مهمی از عملکرد روزانه لپ تاپ است حتی اگر فکر کنید ساده است. به روز نگه داشتن لپ تاپ و پیروی از این راهنما باعث سلامت کامپیوتر و سخت افزار شما می شود.

رایانهٔ کیفی یا لپ‌تاپ (به انگلیسی: Laptop) به معنی “روی دامان‏” (در مقابل رایانه رومیزی)، به رایانه شخصی کوچک، سبک و قابل-حمل گفته می‌شود. فرهنگستان زبان فارسی عبارت رایانهٔ کیفی را به جای “لپ‌تاپ” پیشنهاد داده است.

بررسی اجمالی سخت افزاری

تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ

اجزای سخت افزاری عمومی:

فن CPU – برای کمک به خنک نگه داشتن لپ تاپ

هیت سینک / لوله حرارتی – ساخته شده برای لپ تاپ است تا بیش از حد گرم نشود و اجازه گردش هوا در فضای فشرده را بدهد.

سوکت CPU – به شما امکان می دهد CPU (واحد پردازنده هسته ای) را درون آن قرار دهید.

CPU – واحد پردازنده اصلی – دستورالعمل های برنامه ها را اجرا می کند. ( هسته)

هارد دیسک – ذخیره اطلاعات به طور مداوم

باتری CMOS – باتری مادربرد که برای مواردی مانند bios استفاده می شود.

کارت بی سیم – اضافه کردن گزینه های بی سیم به یک لپ تاپ

بلندگوها – هدف واضح آن ایجاد صدا و اتصال به مادربرد است.

Ram – “حافظه رایانه ای که به طور تصادفی قابل دسترسی است” اینگونه توصیف می کنید.

باتری – منبع اصلی برق لپ تاپ. (اطمینان حاصل کنید که قبل از همه چیز لپ تاپ روشن شود)

نگهداری و مراقبت مناسب

مراقبت های سخت افزاری برای لپ تاپ

برای تعمیرات لپ تاپ شما باید پیچ ​​گوشتی مختلفی داشته باشید تا کاور را بردارید. مانند پیچ ​​گوشتی فیلیپس یا پیچ گوشتی هگز. حتی یک مولتی متر دیجیتال می تواند مواردی را در مادربرد یا موارد مرتبط با برق را آزمایش کند. در زمان های که موارد کابلی مانند نوارهای سیم یا سیم پیچ در صورت لزوم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تمیز نگه داشتن لپ تاپ به اندازه استفاده از قوطی هوای فشرده برای تمیز کردن صفحه کلید یا گرد و غبار در هر مکانی از اهمیت برخوردار است. همچنین حتی اطمینان حاصل کنید که بیش از حد گرم نمی شود و باعث می شود لپ تاپ شما عملکرد خوبی داشته باشد. در حالی که تعمیر لپ تاپ حتی نگه داشتن یک مچ بند ضد الکتریسیته ساکن ، ایمنی شما را حفظ می کند و از برق در امان می ماند.

مراقبت های نرم افزاری برای لپ تاپ

برای مراقبت از نرم افزارهای لپ تاپ خود ، مانند ابزار مدیریت دیسک ، CHKDSK و defrag از موارد مهم مراقبت از نرم افزار شما هستند. همچنین بسیار مهم است که فایروال خود را روشن نگه دارید بنابراین بسته های مناسب را همیشه در داخل و خارج نگه می دارد و همه اقدامات (جریان ترافیک) را ایمن نگه می دارد. همچنین قالب بندی که به تهیه هارد دیسک برای ذخیره اطلاعات کمک می کند روشی است که نرم افزار شما را به شکل منظم حفظ می کند.

تشخیص ، عیب یابی و سرویس

تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو

چگونه می توان قطعه را تشخیص ، عیب یابی و به تعمیرات لپ تاپ پرداخت.

برق: اطمینان از عملکرد باتری لپ تاپ. اگر هر کدام از LED ها روشن هستند. آداپتور برق متناوب را تست کنید.

مادربرد: حتی می تواند فقط یک جک DC خراب باشد. همچنین ممکن است مادربرد شما کاملاً کار نکند اما حتی با استفاده از مولتی متر دیجیتال می توانید آن را به چندین روش تست کنید.

LCD / بدون تصویر: قوچ خراب باعث این می شود که رم را با یک رم جایگزین کنید. یا حتی سعی کنید قوچ را بیرون بیاورید و دوباره داخل آن بگذارید.

ایجاد صدا: مربوط به هارد دیسک یا فن خنک کننده بد است. فن را آزمایش کنید تا ببینید آیا درست چرخیده است یا نه.

مربوط به فن / گرم شدن بیش از حد: اطمینان حاصل کنید که سوراخ هوا را تمیز کنید زیرا در لپ تاپ ها بیشتر متراکم شده و باعث گرم شدن بیش از حد آن می شود. همچنین بایوس خود را به روز کنید. مانند قبل اگر صدایی ایجاد می کند ، از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

مشکلات هارد دیسک

اگر مشکلی با یک هارد دیسک کند دارید قطعاً از defrag استفاده می کنید که مواردی مانند پوشه ها و پرونده ها را بر روی هارد دیسک از بین می برد و فضای نوری و سازماندهی بیشتری ایجاد می کند. اگر هنگام دستیابی به اطلاعات هارد دیسک شروع به ایجاد صداهای کلیک بلند می کند ، آنها را برای عملکرد بهتر جایگزین کنید.

مشکلات ویدئو: مطمئن شوید که LCD شکسته نیست یا مشکلی ندارد.

همچنین اطمینان حاصل کنید که درایورهای ویدئویی شما همیشه به روز می شوند ، رایانه شما را در فرم نگه می دارد.

در ادامه من سه مورد از مواردی را که می تواند در مورد لپ تاپ شما در بالا نشان داده شود و نحوه تشخیص ، عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ از نظر سخت افزاری را به شما نشان داده و با عمق توضیح می دهم.

مشکل تصویری

تعمیر ال سی دی لپ تاپ

مشکلات مختلفی وجود دارد که لپ تاپ شما می تواند از روی صفحه نمایش شما داشته باشد و هیچ تصویری برای وجود صدای کلیک از لپ تاپ شما ندارد.

یک نمونه از مشکلی که لپ تاپ شما می تواند داشته باشد این است که لپ تاپ شما هیچ تصویری ندارد. این یک مشکل بسیار رایج در لپ تاپ ها و رایانه ها است وقتی که روشن بودن آن روی صفحه کاملاً سیاه است یا هیچ تصویری نشان نمی دهد. در صورت بروز این مشکل همیشه بررسی کنید که آیا کاملاً روشن است. به معنی چرخش فن ، LEDS را نیز بررسی کنید. همانطور که در بالا می بینید LED ها درخشان هستند و فن کار می کند بنابراین باید مسئله دیگری باشد. برای اطمینان از بررسی سخت افزار دیگر خود. معمولاً اگر صفحه شما هیچ تصویری ندارد دلیل آن رم است. از پیچ گوشتی فیلیپس خود استفاده کنید تا ناخن ها را برداشته و پوشش را خارج کنید. 

سپس باید رم ساخته شده روی مادربرد نزدیک کارت بی سیم را ببینید. این به رایانه ای که دارید و مشخصات آن بستگی دارد اما معمولاً افراد دو رم دارند. برای حل این مسئله از هیچ تصویری اطمینان حاصل کنید که قوچ را جایگزین کنید یا مطمئن شوید که چیزی در این راه وجود ندارد. یا حتی آن را بیرون آورده و دوباره داخل آن قرار دهید.

گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

اکنون این نیز یک مشکل بسیار رایج در لپ تاپ است. لپ تاپ ها سیستم فشرده سازی هوا را دارند. بنابراین گردش هوا سخت تر است. هدف از یک لوله گرمایی رفع این مسئله گرم شدن بیش از حد است. اما از آنجا که فضای کمی وجود دارد ، گرد و غبار بیشتر قادر به جلوگیری از گردش هوا است. در صورت گرفتگی غبار زیاد ، این امر می تواند باعث گرم شدن بیش از حد فن شود. برای از بین بردن این نکته از نوک q استفاده کنید و آن را به دقت از ناحیه نقره یا سایر قسمت ها جدا کنید.

این یک راه حل سریع و آسان است که در آن شما فقط به یک پیچ گوشتی نیاز دارید تا ناخن ها را برداشته و به سرعت آن را تمیز کنید!

هارد دیسک کند است

تعمیر هارد دیسک لپ تاپ

داشتن یک هارد دیسک کند بسیار آزار دهنده است و باعث می شود لپ تاپ شما با سرعت کمتری اطلاعات را پردازش کند. اما یک راه حل برای تعمیر لپ تاپ شما وجود دارد که اصطلاح defragmenting آن است که در واقع نوعی سازماندهی در رایانه یا لپ تاپ شماست که قطعات را بهم متصل می کند. تمام قسمتهای یک فایل را روی هارد دیسک قرار می دهد. این کار را براساس اطلاعاتی انجام می دهد که کاربر چگونه از رایانه خود استفاده می کند و به کجا می رود. همچنین مهم است که مطمئن شوید هارد دیسک شما در هر زمان و قبل از این روند در وضعیت خوبی قرار دارد.
ابتدا اطمینان حاصل کنید که با رفتن به صفحه کنترل و انتخاب سیستم و امنیت با علامت پای و محافظ ، این روند را شروع کنید. سپس باید ابزارهای اداری را ببینید که در پایین و کنار علامت دنده نقره ای قرار دارد. در زیر با حروف کوچک آبی مطمئن شوید که بر روی defragment هارد دیسک خود کلیک کنید و سپس شما را به سمت راهی که به شما راه حل مسئله می دهد هدایت می کند. هنگامی که می توانید پس از اتمام پیشرفت ، روی تحلیل دیسک کلیک کنید سپس بر روی defragment disk کلیک کنید ، این امر نه تنها به شما اطمینان می دهد سرعت بالاتری داشته باشید و حتی به شما کمک می کند تا زمانی که به طور کامل از حالت اولیه خارج شوید ، زمان راه اندازی سریع تری داشته باشید.

صدای بلند فن یا گرم شدن بیش از حد آن

لپ تاپ ها زیاد جابجا می شوند. این می تواند منجر به محدود شدن ورودی هوا به فن شود. همچنین گرد و غبار و ذرات خارجی را از طریق پورت فن به سیستم خنک کننده کشانده میشود.
از لپ تاپ خود در سطوح سخت و صاف استفاده کنید. از قرار دادن آن روی سطوح نرم که ممکن است جلوی عبور هوا را بگیرند ، خودداری کنید. فن خود را می توانید با سشوار تمیز کنید. تعداد برنامه هایی را که همزمان اجرا می کنید محدود کنید زیرا هرچه برنامه های بیشتری در حال اجرا باشند ، کار کردن با آن سخت تر خواهد بود.

باتری زیاد دوام نمی آورد

یکی از بهترین ویژگی های لپ تاپ بی سیم بودن آن است. اما ، ما در ترس دائمی از تخلیه باتری و کمبود آب زندگی می کنیم ، بنابراین ما دائماً باتری خود را سخت می گیریم.
ابتدا تمام اتصالات کابل شارژر خود را بررسی کنید تا مطمئن باشید از اتصالات خوبی برخوردار هستند. در مرحله بعد ، باتری خود را کاملاً خالی کنید و با روشن گذاشتن لپ تاپ تا زمان پر شدن آن، آن را شارژ کنید. تخلیه کامل شارژ باتری و شارژ مجدد آن ، یکی از راه حلهای تعمیرات لپ تاپ دارای باتری خراب است. اگر بازهم خیلی زود شارژ باتری خالی شد ، شاید لازم باشد خود باتری را تعویض کنید.

مشکلات اینترنت

لپ تاپ ها به قطعی اینترنت مشهور هستند، اگرچه می تواند یک دردسر مهم باشد. برای حل این مشکل و تعمیرات لپ تاپ خود ، این مراحل را امتحان کنید.
در اکثر لپ تاپ ها، یک دکمه یا سوئیچ بی سیم برای فعال کردن اتصال اینترنت وجود دارد. از روشن بودن آن مطمئن شوید. سپس مودم خود را دوباره راه اندازی کنید. مودم خود را از برق بکشید ، اجازه دهید 10-20 ثانیه برق آن خالی شود ، سپس دوباره آن را به برق وصل کنید. اگر هنوز مشکل دارید ، اتصالات شبکه خود را در صفحه کنترل بررسی کنید. در آخر ، از ابتدا شبکه خود را دوباره راه اندازی تا مطمئن شوید همه اتصالات شما به درستی تنظیم شده است.

آیا لپ تاپ ها ارزش تعمیر دارند؟

گزارش های مصرف کنندگان می گوید صرف پول برای تعمیر لپ تاپ پنج ساله یا قدیمی تر است ارزش آن است. لپ تاپ های سه یا چهار ساله کاملاً پراهمیت هستند. هر چیزی زیر دو سال به طور کلی ارزش ترمیم دارد .

چرا لپ تاپ من به درستی کار نمی کند؟

اگر لپ تاپ با شارژر متصل نشده و باتری آن جدا شود ، ممکن است مشکل شارژر باشد. اگر باتری سریعتر از آنچه باید تخلیه می شود ، لازم است که ببینید چه نرم افزاری در پس زمینه اجرا می شود. با رفتن به “تنظیمات” و سپس “سیستم” ویندوز می توانید این موضوع را بررسی کنید.
کلام آخر
برای تعمیرات لپ تاپ خود به سه سوت تعمیر مراجعه کنید. سه سوت تعمیر با متخصصین و تکنسین هایی که در اختیار دارد می تواند به شما در تعمیر لپ تاپ و انواع لوازم خانگی خود کمک بسیاری کند.
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر