آموزش تعمیر چرخ خیاطی

تعمیر چرخ خیاطی

افراد زیادی هستند که در خانه ی خود چرخ خیاطی دارند البته که داشتن آن اصلا ضروری نیست ،ولی برخی اوقات شما نیاز به تعمیر چرخ خیاطی دارید در برخی موارد شما خودتان میتوانید آن را با داشتن اطلاعاتی مفید تعمیر کنید و البته که در گاهی اوقات نیاز به کمک فردی متخصص دارید که ما به شما متخصصان سه سوت تعمیر را پیشنهاد میدهیم.

چرخ خیاطی یا ماشین خیاطی، در فارسی تاجیکی: ماشین دوزندگی، یک نوع ماشین است که برای دوختن پارچه، چرم، و غیره بکار می‌رود.چرخ خیاطی در دوره انقلاب صنعتی جهت کم کردن کار دستی و سرعت بخشیدن به امر تولید اختراع شد. با اختراع چرخ خیاطی از حدود سال ۱۸۷۰ تا به امروز، تغییرات بسیار زیادی در صنعت دوخت و تهیه لباس انجام شد.

تعمیر چرخ خیاطی در منزل

تعمیر چرخ خیاطی در منزل

شما می توانید تعمیر چرخ خیاطی خود را به متخصصان ما بسپارید ، تا در کمترین زمان و با بهترین کیفیت نتیجه آن را مشاهده کنید.

‏خوشبختانه، بسیاری از اشکالات رایج چرخ خیاطی چیزهایی هستند که شما می توانید خودتان تنها در چند دقیقه به تعمیر چرخ خیاطی در منزل خود بپردازید.

آموزش تعمیرات چرخ خیاطی قدیمی

تعمیر چرخ خیاطی ژانومه

مهم نیست که برند چرخ خیاطی که استفاده میکنید چیست ؛ برخی مشکلات در اکثر ماشین های چرخ خیاطی مشترک است . یک گام اشتباه میتواند تمام کارکرد ماشین را تحت تاثیر قرار دهد و آن را متوقف کند . در بعضی موارد شما برای تعمیر چرخ خیاطی میتوانید این مشکلات را در خانه حل کنید .

قبل از هر چیزی شما اول باید مشکل را پیدا کنید . و بعد به تعمیر چرخ خیاطی قدیمی خود فکر کنید؛ این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ی شما میشود .

ما در اینجا برخی مشکلات اساسی و قابل حل در خانه را بررسی میکنیم .شما برای تعمیرات تخصصی تر ، میتوانید با متخصصان سایت سه سوت تعمیر در تماس باشید .

چرخ خیاطی با چه مشکلاتی مواجه میشود؟

چرخ خیاطی از قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است . تعمیر مشکلات داخلی آن نیاز به دانش تخصصی دارد ، اما تعمیر قسمت خارجی آن آسان تر است . ما در این قسمت مشکلاتی که چرخ خیاطی با آن مواجه میشود را بررسی میکنیم .

_سوزن مدام میشکند 

_سر و صدا در دستگاه

_روشن نشدن چرخ خیاطی

_شکستن نخ بوبین

چرا سوزن مدام در چرخ خیاطی میشکند؟

سوزن شما می تواند به دلایل متعددی بشکند. یکی از آنها استفاده از سوزن اندازه نا مناسب و یا نوع سوزنی است که دستگاه شما به آن نیاز دارد .

اگر از نوع سوزن مناسبی استفاده میکنید حتما اندازه سوزن شما نا مناسب است . شما اندازه ی سوزن را باید وابسته به نوع و جنس پارچه انتخاب کنید یعنی ضخامت پارچه را در نظر بگیرید .

سایز 9 و 11 ، برای پارچه های نازک و سبک وزن انتخاب میشود .

سایز 14 ، برای پارچه هایی با وزن متوسط انتخاب میشود .

برای پارچه هایی با وزن سنگین ، سایز 16 و 18 مناسب است .

چرا ماشین چرخ خیاطی سرو صدای نا متعارف ایجاد میکند؟

وقتی بعد از مدتی شما با ماشین چرخ خیاطی خود کار میکنید ، احتمال دارد که با صدایی آزار دهنده رو به رو شوید . این موضوع میتواند به خاطر وجود خاک در موتور و یا روغن ناکافی باشد .

سعی کنید اگر هر روز از ماشین چرخ خیاطی خود استفاده میکنید ، دو بار در هفته به آن روغن بزنید و بعد از استفاده روی آن را با چیزی بپوشانید تا خاک وارد آن نشود . 

چرا چرخ خیاطی روشن نمیشود؟

این اتفاق می تواند به دلایل متعددی رخ دهد. یکی از دلایل می تواند این باشد که سوئیچ اصلی خاموش است. بنابراین قبل از وحشت دکمه سوئیچ اصلی را بررسی کنید.‏

در برخی مواقع موتور آسیب دیده است و به همین علت چرخ خیاطی روشن نمیشود ، که در این صورت شما باید موتور جدیدی را جایگزین آن کنید .

سخن نهایی

تعمیر چرخ خیاطی کاچیران

قبل از اینکه عجله کنید، اول باید ماشین چرخ خیاطی خود را چک کنید . برخی از مشکلات به راحتی میتوانند حل شوند . بهتر است ، از چرخ خیاطی خود مراقبت کنید تا در به وجود آمدن مشکلات پیشگیری کنید . شما میتوانید با داشتن اطلاعات کمی در مورد چرخ خیاطی خود ، عمده مشکلاتی که میتواند برای یک چرخ خیاطی بوجود آید را حل کنید ، اما اگر این مشکلات تخصصی تر بود میتوانید به متخصصان سایت سه سوت تعمیر مراجعه کنید و تعمیر چرخ خیاطی خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر