تعمیرات یخچال

 • ۵ ماه پیش
 • 0

ابزار تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر یخچال تخصصی

برای تعمیرات یخچال های عادی و فریزر با ما در ارتباط باشید. خرید یخچال و فریزر کاری آسان (یا ارزان) نیست. مردم معمولاً روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها صرف پس انداز می کنند. تا بتوانند یک یخچال خوب بخرند. با توجه به اینکه طول عمر متوسط ​​یخچال حدود 10 تا 20 سال است. دیگر نیازی به نگرانی درباره تعویض یا تعمیر یخچال نیست. با این حال ، در برخی از مواقع باید با این واقعیت کنار بیایید که یخچال شما برای همیشه عمر نمیکند.

در حالی که یخچال ها معمولاً به نگهداری زیادی احتیاج ندارند و از ماندگاری بالاتری نسبت به سایر لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی و… برخوردار هستند. اما در برابر ساییدگی و شکستگی آسیب پذیر هستند. مشکل ممکن است از یک چیز ساده مانند یخ ساز یا فیلتر آب خراب باشد. یا مسائل جدی تر مانند گرم شدن بیش از حد باشد. از آنجا که شدت مشکلات متفاوت است. تصمیم درباره تعمیر یخچال یا تعویض کامل آن کمی دشوار است.

یخچال دستگاهی است که از یک وسیله سردکننده به همراه یک عایق حرارتی و سازوکاری برای انتقال گرما از داخل این محفظه به بیرون تشکیل می‌شود.

مشکلات عمده

 

گرم شدن بیش از حد

یخچال وسیله ای برای خنک نگه داشتن غذا و نوشیدنی شماست. اما چون اکثر یخچال ها با موتور کار می کنند، امکان گرم شدن بیش از حد موتور وجود دارد. گرچه احساس کمی گرما هنگام لمس پشت یخچال کاملاً طبیعی است، اما نباید آنقدر گرم باشد که برای جلوگیری از سوختن مجبور شوید دستتان را سریعا بیرون بکشید. گرمای زیادی که در پشت یخچال شما احساس می شود،علامت واضح این است که مشکلی در یخچال یا ترموستات آن وجود دارد. در نتیجه نیاز به تعمیر یخچال می باشد.

از آنجا که سیم پیچ های پشت یخچال شما عایق بندی شده است. بنابراین از احساس گرمای زیاد شما جلوگیری می کنند. با این حال ، اگر متوجه گرمای زیاد شدید، باید در اسرع وقت برای تعمیر یخچال با یک تعمیرکار مثل تیم سه سوت تعمیر تماس بگیرید تا نگاهی به سیم پیچ ها بیندازید. تیم سه سوت تعمیر یکی از دو مورد را به شما می گوید:

(1) که مشکل بیش از حد جدی نیست. شما می توانید با تعویض سیم پیچ کار تعمیر یخچال خود را انجام دهید.

(2) به هر حال یخچال در آخرین پایه خود قرار دارد و جایگزینی آن به صرفه تر است. برای جلوگیری از این اتفاق ، هر ماه حداقل یکبار حتما کندانسورهای یخچال خود را گردگیری کنید.

سرمای بیش از حد فریزر

از دیگر علائم لازم برای تعمیر یخچال،سرمای بیش از حد فریزر می باشد.البته، هدف یخچال فریزر نگه داشتن مواد غذایی به صورت منجمد است که قرار است منجمد شود.اما نباید در حدی باشد که قبل از پختن غذا نیاز باشد تکه های یخ را از آن جدا کنید.

اگر یخچال فریزر شما شروع به شبیه شدن کوه یخ می کند ، شما در دستان خود مشکلی دارید. قبل از اینکه با یک تعمیرکار تماس بگیرید ، توصیه می کنیم ابتدا خودتان مشکل را برطرف کنید. برای شروع تعمیر یخچال خود ابتدا آن را از برق بکشید. تا یخ های آن آب شود.پس از اتصال مجدد آن، حواس تان به فریزر باشد و اتفاقات رخ داده را کنترل کنید. این باید کارش رو بسازه.

با این حال ، اگر هنوز پس از یخ زدایی با مشکلی روبرو هستید. ممکن است نیاز باشد برای تعمیرات یخچال خود با تیم سه سوت تعمیر تماس بگیرید.این مشکل بیشتر در یخچال های قدیمی دیده می شود.زیرا آنها مانند یخچال های جدید مکانیسم یخ زدایی خودکار ندارند. بنابراین، خرید یخچال یا فریزر جدید باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

نشت آب

نشت آب یک مشکل معمول اما نگران کننده در تعمیرات یخچال است . این مسئله اغلب به دلیل مسدود شدن مسیر تخلیه یخ زدایی است. یا به دلیل مسدود شدن یا یخ زدن خط تامین آب است.

واحد تخلیه یخ زدایی یخچال شما می تواند توسط ذرات غذا یا بقایای دیگر مسدود شود. این به طور معمول از داخل فریزر قابل دسترسی است.می توانید از داخل فریزر با استفاده از آب گرم مواد را خارج کنید. هرچند ممکن است لازم باشد بقایا را به صورت دستی تخلیه کنید. شلنگ تخلیه یخ زدایی را در پشت یخچال خود قرار دهید و آن را با آب گرم و صابون تمیز کنید تا آلودگی های آن مسدود شود.

برای تعمیر یخچال خود اگر شک دارید که خط تأمین آب یخچال شما مسدود یا یخ زده است، باید دستگاه را از برق بکشید و از بسته بودن شیر قطع کننده آن اطمینان حاصل کنید. شلنگ آبرسانی را بررسی کنید تا ببینید آیا شکاف یا پارگی وجود دارد. در این صورت ، باید تعویض شود.در صورت مشاهده گرفتگی که به دلیل یخ زدگی نباشد ، با یک متخصص تعمیر یخچال مشورت کنید.

دلایل دیگر نشتی:

تعمیر یخچال ماهرانه

 • درب کاملاً بسته نمی شود – مهر و موم های اطراف درها را برای وجود ساییدگی و پارگی بررسی کنید
 • شلنگ هایی که از فریزر به ظرف قطره ای می روند، شل ، نامناسب یا آسیب دیده هستند
 • ظرف قطره ای خود خراب است
 • فریزر خیلی یخ زده است

می توانید این مشکلات را خودتان بررسی کنید.اما توصیه می شود برای تعمیر یخچال خود با تیم سه سوت تعمیر تماس بگیرید، تا ریشه این موضوع را پیدا کند. شما نباید با تعویض اشتباهی قطعات پول خود را هدر دهید. با این حال اگر تعویض قطعات یخچال هزینه زیادی برای شما دارد. بهتر است به فکر خرید یخچال جدید باشید.

 

یخچال یا فریزر به اندازه کافی سرد نیستند

اگر یخچال آنقدر که باید سرد نمی شود،برای تعمیر یخچال این موارد را انجام دهید.

تنظیمات دما را چک کنید

این کار با ترموستات میتوانید انجام دهید.ممکن است دمای یخچال در بالاتر حد معمول تنظیم شده باشد.

واشرهای درب را بازرسی کنید

واشر درب یخچال باید برای حفظ سرما باید درب را کامل بچسباند. ابتدا سعی کنید واشرها را با آب گرم تمیز کنید. سپس یک لایه نازک از ژل نفتی استفاده کنید. اگر این کار نکرد ، واشرها را تعویض کنید.

سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید

سیم پیچ های کثیف توانایی خنک کنندگی یخچال شما را کاهش می دهد.برای خانه های پرجمعیت یا دارای حیوانات خانگی توصیه می شود که هر دو سه ماه یکبار سیم پیچ ها تمیز شود.یخچال را از دیوار دور کنید و برق آن را قطع کنید.شبکه را از پشت جدا کنید. از یک جاروبرقی استفاده کنید که دارای اتصال طولانی باشد و به اندازه کافی نازک باشد تا به قسمت زیرین برسد. با دقت در اطراف سیم پیچ ها را جارو برقی کنید. با یک چراغ قوه کار خود را مشاهده کنید.اگر بیش ازحد فشار دهید، ممکن است یکی از سیم پیچ ها را از کار بیندازید.در این صورت باید هزینه زیادی برای تعمیریخچال خود بپردازید.

غذای شما خراب می شود

اگر متوجه شدید که میوه ها و سبزیجات و گوشت شما با سرعت بیشتری بو می گیرند یا خراب می شوند،ممکن است نیاز به تعویض یخچال داشته باشید.

یخچال هایی که مدت زیادی طول می کشد تا غذای شما را خنک کند. یا نمی توانند دما را تنظیم کنند، انرژی زیادی را هدر می دهند. عدم توانایی در حفظ تنظیمات دما یکی از اولین نشانه های نیاز به تعمیر یخچال است.

بیش از حد صدا می کند

تعمیر یخچال

اکثر یخچال ها صدای کمی زمزمه ای از خود منتشر می کنند که کاملاً طبیعی است.با این حال، اگر در نزدیکی آشپزخانه نیستید و صدای کارکردن یخچال خود را می شنوید، نیاز به تعمیر یخچال خود دارید.

صدای وزوز ، زمزمه ، چرخش و لرزش طبیعی نیست. بنابراین این راه حل ها را امتحان کنید:

یخچال را تراز کنید

یخچال شما دارای پایه های مسطح کننده است که احتمالاً سالها قبل در جای خود قرار گرفته اند. با افزایش عمر خانه و فرورفتن کف آشپز خانه شما، یخچال باید گاهی اوقات دوباره تراز شود. برای چرخاندن پاها از آچار استفاده کنید. توصیه می شود که پاها را با درب نیمه باز تنظیم کنید و تنظیمات را ادامه دهید تا درب بسته شود.

یخچال را روی یک حصیر ضد صدا قرار دهید

این حصیرها به زیر یخچال می روند و باعث کاهش لرزش هایی می شوند که از پاها به کف زمین منتقل می شود. اگر افرادی که در طبقه پایین خانه شما زندگی می کنند و از صدای یخچال شکایت دارند، این مورد بسیار مفید است.

یخ ساز را تنظیم کنید

اگر یخچال و فریزر شما هر 10 تا 15 دقیقه وزوز می کند.و هر وزوز فقط 5 ثانیه طول می کشد، ممکن است یخ ساز در حال یخ سازی باشد اما چون آب قطع است نتواند. با خاموش کردن دستگاه یخ ساز (با کلید خاموش) یا بالا بردن بازوی سنسور یخ ، وزوز را متوقف کنید.بررسی کنید که شیر تغذیه که معمولاً در زیر سینک ظرفشویی قرار دارد ، روشن باشد. همچنین ، پشت یخچال را بررسی کنید تا ببینید نشتی آّب نداشته باشد.

همچنین قبل از تماس با تعمیرکار میتوانید خودتان نسبت به تعمیر یخچال خود اقدام کنید. آن را از برق بکشید و پس از ساعاتی دوباره وصل کنید.اگر مشکل همچنان وجود داشت. با تیم سه سوت تعمیر تماس بگیرید تا در سریعترین زمان مشکلتان حل شود.

چگالش شدید

این مورد مشکل معمول یخچال هایی است که به درستی خنک نمی شوند.اگر بیرون یخچال خود را لمس کردید و متوجه تعریق شده اید. باید با بررسی مهر و موم لاستیکی درب شروع به تعمیر یخچال خود کنید.این لاستیک مانع از خارج شدن هوای سرد و ورود هوای گرم می شود. در صورت مشاهده قطرات آب یا نشانه هایی از قارچ یا کپک ، با تیم سه سوت تعمیر در تماس باشید.

همچنین می توانید در داخل فریزر خود به دنبال نشانه های چگالش باشید. اگر متوجه تعریق فریزر خود شدید ، احتمالاً به این معنی است که ترموسات آن از کار افتاده است. بسیار مهم است که بلافاصله نسب به تعمیر یخچال خود اقدام کنید. زیرا می تواند باعث خراب شدن غذای شما شود.

یخچال به طور مداوم در حال کار است

یکی از رایج ترین مشکلات در تعمیرات یخچال و فریزر ، این است که به طور مداوم کار می کند. یخچال و فریزر شما برای خنک کردن غذای شما باید کار کند. اما یخچالی که دائماً کار می کند می تواند بسیار پر سر و صدا باشد. حتی بدتر از آن ، میزان قابل توجهی مصرف برق را افزایش می دهد. زیرا یخچال یکی از پر مصرف ترین وسایل خانه است.

شایعترین علت کارکرد بیش از حد یخچال و فریزر ، جمع شدن گرد و غبار یا سایر آشغال های آشپزخانه در اطراف سیم پیچ های کندانسور است.برای بررسی این موضوع ، باید برق یخچال خود را قطع کرده و سیم پیچ هایی را که معمولاً در پایین آن قرار دارند، بررسی کنید.

اگر بعد از تمیز کردن مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است دمای یخچال شما خیلی کم تنظیم شود.این باعث شود دائماً کار کند تا دمای بسیار کمی حفظ شود. درجه حرارت یخچال خود را تنظیم کنید و ببینید تاثیری میگذارد یا خیر. در صورت تداوم مشکل با سه سوت تعمیر تماس بگیرید.

خدمات تیم سه سوت تعمیر

آشپزخانه مدرن بدون یخچال و فریزر مناسب کامل نیست. اما این دستگاه باید همیشه و با اطمینان کار کند. تیم سه سوت تعمیر با تخصص در تمامی زمینه های تعمیرات یخچال های عادی و فریزر و سایر لوازم خانگی شما می تواند شما را از کارکرد همیشگی و مطمئن یخچال و فریزر خود، مطمئن کند. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد نیازهای تعمیر یخچال خود ، با تیم ما در ارتباط باشید.

تعمیر یخچال حرفه ای

عواملی که باید در هنگام جایگزینی یا تعمیر یخچال و فریزر خراب خود در نظر بگیرند

پس از مشاهده علائم خرابی یخچال ، عوامل بی شماری وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری برای تعویض یا تعمیر یخچال، آنها را در نظر بگیرید. این موارد شامل عواملی مانند سن یخچال، نوع یخچال، صرفه جویی در مصرف انرژی و میزان آسیب وارد شده است.

سن یخچال

طول عمر براساس نوع یخچال متفاوت است. اما به طور معمول تا حدود 13 سال عمر می کنند. بعضی از یخچال ها، از جمله یخچال های تک درب،که بسیار نادر هستند، معمولاً تا بیست سال دوام می آورند.با این حال ، یخچال های معمولی مانند یخچال های فریزر و ساید بای ساید به طور معمول حدود 14 – 17 سال عمر می کنند.فاکتورهای دیگری از جمله میزان مراقبت و ساختار آن نیز می تواند در عمر یخچال شما تأثیرگذار باشد.

چند کار وجود دارد که می توانید طول عمر یخچال خود را افزایش دهید. شامل دور نگه داشتن یخچال از نور مستقیم خورشید و دور از وسایل تولید گرما مانند مایکروویو و خشک کن است. همچنین اطمینان حاصل کنید که سیم پیچ های پشت یخچال شما چند اینچ با دیوار فاصله دارند تا از آسیب رسیدن به عایق جلوگیری کنید. همچنین باید هر ماه حداقل یک بار سیم پیچ ، لاستیک درب و ظرف قطره ای را تمیز کنید. این کار از خشک شدن و ترک خوردگی واشرها جلوگیری می کند.

اگر هنوز نسبت به تعویض یا تعمیر یخچال خود مطمئن نیستید،یک قانون اساسی را بخاطر بسپارید. این که از عمر یخچال شما می گذرد، هزینه تعمیر بیشتر است.اگر یخچال شما بیش از ده سال از عمر آن میگذرد، ممکن است ادامه کار برای تعمیر آن هزینه بیشتری از خرید یخچال جدید داشته باشد.

نوع یخچال

هنگام بررسی تعویض یا تعمیرات یخچال ، مهم است که نوع یخچال را در نظر داشته باشید.زیرا تعمیر برخی از انواع یخچال ها نسبت به بقیه دشوارتر و نیازمند هزینه بیشتری است. طبق مطالعه ای که توسط Consumer Reports انجام شده است ، هنگام تصمیم گیری درباره تعویض یا تعمیرات یخچال، باید به دستورالعمل های زیر پایبند باشید.

تعمیر یخچال داخلی

یخچال های داخلی تقریباً همیشه ارزش تعمیر دارند.تعمیر آنها نه تنها هزینه کمتری دارند بلکه به طور معمول طول عمر بالاتری دارند.

تعمیر یخچال ساید بای ساید

تعمیرات یخچال های ساید بای ساید در پنج سال اول باید تعمیر شوند. پس از آن باید تعویض آن را در نظر بگیرید.

تعمیر یخچال فریزرپایین

 

تعمیرات یخچال های فریزر  پایین باید به مدت هفت سال تعمیر شوند. پس از آن برای تعویض اقدام کنید.

تعمیر یخچال فریزر بالا

یخچال های فریزر بالا  ظرف سه تا شش سال می توانند تعمیر شوند.در صورت عمر بیشتر از 7 سال باید تعویض شوند.

بهره وری انرژی

اگر یخچال شما قبل از سال 1992 تولید شده باشد، احتمالاً از قبض های بسیار بالای برق رنج می برید.Energy Star در سال 1992 شروع به درجه بندی یخچالها برای شناسایی و ارتقا محصولات با مصرف برق و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کرد.طبق گفته Energy Star ، یک یخچال 10 ساله بیش از دو برابر یخچال معمولی برق مصرف میکند.این نه تنها باعث اتلاف نیرو و افزایش قبوض برق شما می شود، بلکه برای محیط زیست نیز خطرناک است.

میزان خسارت

ما انواع مختلفی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال یا فریزر شما به وجود آید بررسی کردیم.اما میزان خسارت در موقعیت های مختلف متفاوت است.با این حال ، صرف نظر از مشکل به وجود آمده، همیشه باید قبل از هر کاری، با یک تیم تعمیرات مارک های مختلف یخچال در مورد خسارات وارده مشورت کنید.
توصیه می شود اگر هزینه تعمیر یخچال شما بیش از نصف قیمت خرید یک یخچال جدید باشد ، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
وقتی نسبت به تعویض یا سفارش تعمیر یخچال اقدام میکنید، عوامل زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. با این حال ، با توجه به ایراد یخچال، سن یخچال ، نوع یخچال و میزان خسارت، باید بهترین تصمیم را بگیرید.

 

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر