تعمیرات دستگاه آبمیوه گیری در محل

تعمیر تخصصی آبمیوه گیری

 این بار در سایت سه سوت تعمیر در مورد تعمیر آبمیوه گیری چگونگی تعمیر دستگاه آبمیوه گیری را به شما آموزش دهیم ، مواردی که اغلب اشتباه می شوند ، چگونگی شناسایی مشکل آبمیوه گیری و اینکه برای حل آن به چه قطعات و ابزاری نیاز دارید ، می گوید. سپس دستورالعمل های گام به گام ساده ای برای چگونگی جدا کردن دستگاه آب میوه گیری یا دستگاه آبگیری و نحوه سرویس دهی به سیستم درایو ارائه می دهد. این راهنما همچنین به تعمیر سیم برق ، تعمیر موتور ، تعمیر سوئیچ و تعمیر فیوز اشاره دارد.

آبمیوه‌گیری نام وسیله‌ای است که برای گرفتن آبمیوه از میوه ها استفاده می‌شود. دستگاه آبمیوه‌گیری ممکن است برقی یا دستی باشد.

آبمیوه گیری چگونه کار می کند؟

آبمیوه گیری مشابه مخلوط کن است با این تفاوت که قدرت اضافی و تیغه های مخصوصی دارد.

 

تعمیر آبمیوه گیری

آبمیوه گیری یا آب ساز ، وسایل کوچکی هستند که برای فرآوری مرکبات به صورت آب میوه طراحی شده اند. آب میوه گیرها لوازم کوچکی هستند که میوه ها و سبزیجات مختلف را خرد کرده و آب آن را از تفاله جدا می کنند. به طور معمول ، دستگاه های آبگیری قدرتمندتر و گرانتر از دستگاه های آب میوه گیری هستند.

آبمیوه گیری از موتور و مونتاژ چرخ دنده برای هدایت شافت فنر و سیم پیچ استفاده می کند. ریمر یک سوئیچ داخلی را فعال می کند که موتور را روشن می کند. ریمر چرخان با میوه می مالد و آب را در ظرف آزاد می کند.

دستگاه های شیره کش معمولاً از نیروی گریز از مرکز برای استخراج آب از طریق فیلتر استفاده می کنند ، هرچند بعضی از مدل ها میوه را فشرده می کنند تا آب آن خارج شود.

دستگاه چه موقع مشکلی میتواند داشته باشد؟

مواردی که می تواند در دستگاه های آبمیوه گیری و آبگیر اشتباه باشد و نیاز به تعمیرات داشته باشد ، موارد مشترک سایر وسایل کوچک موتوری است. سیم های برق ، سیم کشی داخلی ، کلیدها ، برس ها و موتورها ممکن است خراب شوند. اسپیندل یا سیم پیچ ممکن است آسیب ببیند و چرخ دنده های محرک آن برداشته شود. خوشبختانه بسیاری از این موارد قابل رفع هستند.

قبل از استفاده از تمیز کردن دستگاه آبمیوه گیری یا آبگیر خود اطمینان حاصل کنید. نه تنها بهداشتی تر است ، بلکه با سهولت بیشتری نیز کار می کند و نیاز به رفع آن را کاهش می دهد.

چگونه می توان مشکل را تشخیص داد؟

در تعمیرات آب میوه گیری نکات زیر را میتوان تشخیص داد:

 • اگر دستگاه آبمیوه گیری یا دستگاه استخراج کننده کار نمی کند ، ابتدا مطمئن شوید که در خروجی برق روشن است. سیم برق را بررسی کنید . به دنبال سیم های خراب یا اتصالات خوردگی باشید. موتور را تست کنید .
 • اگر دستگاه آبمیوه گیری هنوز کار نمی کند ، ممکن است نیاز به تعویض برس باشد. یا دستگاه را به مرکز تعمیر ببرید یا آن را تعویض کنید.
 • اگر موتور  هنگام استفاده متوقف یا کند شود ، ممکن است فیوز داخلی سوخته باشد (فقط دستگاه های استخراج). اگر دستگاه استخراج دارای فیوز داخلی است ، دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید یا اجازه دهید موتور حداقل 10 دقیقه خنک شود و دوباره روشن شود. آبمیوه گیری را خاموش کرده و از نظر جمع شدن خمیر کاغذ در اطراف شافت (فقط آبمیوه گیری) بررسی کنید. اگر در اطراف شافت خمیر وجود دارد ، ریمر را برداشته و با اسفنج مرطوب تفاله را پاک کنید.
 • اگر موتور کار می کند اما ریمر نمی چرخد ​​(فقط آبمیوه گیری) ، دستگاه آب میوه گیری را جدا کنید (به زیر مراجعه کنید) و اسپیندل و کوپل را بررسی کنید. در صورت امکان قطعات شکسته یا ترک خورده را تعویض کنید. اگر ریمر ترک خورده یا قسمتی که روی دوک قرار دارد فرسوده است ، آن را تعویض کنید. همچنین چرخ دنده ها را بررسی کنید (دندان های فرسوده یا زیر را ببینید) و در صورت لزوم آنها را به صورت یک مجموعه جایگزین کنید 

دستگاه های آبگیری از یک سبد فیلتر مخصوص استفاده می کنند که می تواند آسیب ببیند یا خم شود. اگر خراب است ، قبل از استفاده مجدد از دستگاه ، آن را تعویض کنید.

برای تعمیر آبمیوه گیری چه چیزی لازم دارم؟

قطعات جایگزین آبمیوه گیری یا آبگیر از تولید کننده یا منابع بازار پس از فروش موجود است. برای تعمیرات آب میوه گیری این لوازم کوچک به این ابزارها نیاز دارید:

 • پیچ گوشتی
 • آچار
 • اسفنجی
 • دستمال توالت
 • روان کننده سیلیکونی
 • مولتی متر

مراحل کار چیست؟

آموزش مراحل تعمیر آبمیوه گیری

آبمیوه گیری یا آبگیر را جدا کنید (مدل های استاندارد):

برای تعمیر آبمیوه گیری :

 1. سیم برق را از برق بکشید.
 2. قطعاتی را که بدون ابزار جدا می شوند بردارید.
 3. پایه را با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار بردارید.
 4. حذف بند ناف الکتریکی .
 5. پیچ های نگهدارنده موتور را  برداشته و به محفظه تغییر دهید و موتور را با احتیاط از محفظه خارج کنید.
 6. چرخ دنده ها را بردارید.
 7. بازرسی کنید ، با یک مولتی متر تست کنید و در صورت لزوم قطعات فرسوده یا آسیب دیده را تعویض کنید. برای شماره و منابع قطعه به کتابچه راهنمای مالک مراجعه کنید.

به سیستم درایو آبمیوه گیری سرویس دهید:

 1. برای دسترسی به مجموعه دنده ، مانند بالا ، جدا کنید.
 2. چرخ دنده ها و دوک را بردارید.
 3. چرخ دنده ها را تمیز و بازرسی کنید بررسی دندانهای فرسوده یا سایر اجزا را انجام دهید.
 4. با مراجعه به کتابچه راهنمای مالک ، قطعات را در صورت لزوم تعویض کنید.
 5. با استفاده از روان کننده سیلیکونی روی دندان دنده ، واحد را دوباره جمع کنید.

هنگام استفاده از روان کننده ، اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه اجزای الکتریکی مصرف نمی کنید. روان کننده ها می توانند الکتریسیته را هدایت کرده و مشکلاتی را ایجاد کنند.

برای تعمیرات آب میوه گیری با ما در ارتباط باشید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر