تعمیر آبمیوه گیری

تعمیر آبمیوه گیری

این آموزش سه سوت تعمیر در مورد تعمیر آبمیوه گیری چگونگی عملکرد دستگاه آب میوه گیری ، مواردی که اغلب اشتباه می شوند ، چگونگی شناسایی مشکل آبمیوه گیری و قطعات و ابزارهایی که برای رفع آن نیاز دارید را بیان می کند. سپس دستورالعمل های گام به گام ساده ای برای چگونگی جدا کردن دستگاه آب میوه گیری یا دستگاه آبگیری و نحوه سرویس دهی به سیستم درایو ارائه می دهد. این راهنمای سه سوت تعمیر همچنین به تعمیر سیم برق ، تعمیر موتور ، تعمیر سوئیچ و تعمیر فیوز اشاره دارد.

آبمیوه گیری نام وسیله‌ای است که برای گرفتن آبمیوه از میوه ها استفاده می‌شود. دستگاه آبمیوه‌گیری ممکن است برقی یا دستی باشد.

آبمیوه گیری چگونه کار می کند؟

آبمیوه گیری یا آب میوه ساز ، وسایل کوچکی هستند که برای فرآوری مرکبات به صورت آب میوه طراحی شده اند. آب میوه گیرها لوازم کوچکی هستند که میوه ها و سبزیجات مختلف را خرد کرده و آب آن را از تفاله جدا می کنند. 

آب میوه گیری از موتور و مونتاژ چرخ دنده برای هدایت شافت فنر و سیم پیچ استفاده می کند. ریمر یک سوئیچ داخلی را فعال می کند که موتور را روشن می کند. ریمر چرخان با میوه می مالد و آب را در ظرف می ریزد.

دستگاه های شیره کش معمولاً از نیروی گریز از مرکز برای استخراج آب از طریق فیلتر استفاده می کنند ، هرچند بعضی از مدل ها میوه را فشرده می کنند تا آب آن خارج شود.

آب میوه گیری مشابه مخلوط کن است با این تفاوت که قدرت اضافی و تیغه های مخصوصی دارد.

چه چیزی می تواند با یک آبمیوه گیری اشتباه کند؟

مواردی که می تواند در دستگاه های آب میوه گیری و آبگیر اشتباه باشد ، موارد مشترک سایر وسایل کوچک موتوری است. سیم های برق ، سیم کشی داخلی ، کلیدها ، برس ها و موتورها ممکن است خراب شوند. اسپیندل یا سیم پیچ ممکن است آسیب ببیند و چرخ دنده های محرک آن برداشته شود. خوشبختانه بسیاری از این موارد قابل رفع هستند.

نکته آن را برطرف کنید

قبل از استفاده از تمیز کردن دستگاه آبمیوه گیری یا آبگیر خود اطمینان حاصل کنید. نه تنها بهداشتی تر است ، بلکه با سهولت بیشتری نیز کار می کند و نیاز به رفع آن را کاهش می دهد.

چگونه می توان یک مشکل آبمیوه گیری را تشخیص داد؟

 • اگر دستگاه آبمیوه گیری یا دستگاه استخراج کننده کار نمی کند ، ابتدا مطمئن شوید که در خروجی برق روشن است. سیم برق را بررسی کنید . به دنبال سیم های خراب یا اتصالات خوردگی باشید. موتور را تست کنید .
 • اگر دستگاه آبمیوه گیری هنوز کار نمی کند ، ممکن است نیاز به تعویض برس باشد. یا دستگاه را به مرکز تعمیر ببرید یا آن را تعویض کنید.
 • اگر موتور  هنگام استفاده متوقف یا کند شود ، ممکن است فیوز داخلی سوخته باشد (فقط دستگاه های استخراج). اگر دستگاه استخراج دارای فیوز داخلی است ، دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید یا اجازه دهید موتور حداقل 10 دقیقه خنک شود و دوباره روشن شود. آبمیوه گیری را خاموش کرده و از نظر جمع شدن خمیر کاغذ در اطراف شافت (فقط آبمیوه گیری) بررسی کنید. اگر در اطراف شافت خمیر وجود دارد ، ریمر را برداشته و با اسفنج مرطوب تفاله را پاک کنید.
 • اگر موتور کار می کند اما سیم پیچ نمی چرخد ​​(فقط آبمیوه گیری) ، دستگاه آب میوه گیری را جدا کنید (به زیر مراجعه کنید) و اسپیندل و کوپل را بازرسی کنید. در صورت امکان قطعات شکسته یا ترک خورده را تعویض کنید. اگر ریمر ترک خورده یا قسمتی که روی دوک قرار دارد فرسوده است ، آن را تعویض کنید. همچنین چرخ دنده ها را بررسی کنید (دندان های فرسوده یا زیر را ببینید) و در صورت لزوم آنها را به صورت مجموعه ای جایگزین کنید.

نکته آن را برطرف کنید

دستگاه های آبگیری از یک سبد فیلتر مخصوص استفاده می کنند که می تواند آسیب ببیند یا خم شود. اگر خراب است ، قبل از استفاده مجدد از دستگاه ، آن را تعویض کنید.

برای تعمیر آبمیوه گیری چه چیزی لازم دارم؟

قطعات جایگزین آبمیوه گیری یا آبگیر از تولید کننده یا منابع بازار پس از فروش موجود است. برای برچیدن و تعمیر این لوازم کوچک به این ابزارها نیاز دارید:

 • پیچ گوشتی
 • آچار
 • اسفنجی
 • دستمال توالت
 • روان کننده سیلیکونی
 • مولتی متر

مراحل ترمیم آبمیوه گیری چیست؟

آبمیوه گیری یا آبگیر را جدا کنید (مدل های استاندارد):

 1. سیم برق را از برق بکشید.
 2. قطعاتی را که بدون ابزار جدا می شوند بردارید.
 3. پایه را با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار بردارید.
 4. حذف بند ناف الکتریکی .
 5. پیچ های نگهدارنده موتور را برداشته و به محفظه تغییر دهید و موتور را با احتیاط از محفظه خارج کنید.
 6. چرخ دنده ها را بردارید.
 7. بازرسی کنید ، با یک مولتی متر تست کنید و در صورت لزوم قطعات فرسوده یا آسیب دیده را تعویض کنید. برای شماره و منابع قطعه به کتابچه راهنمای خود دستگاه مراجعه کنید.

به سیستم درایو آبمیوه گیری سرویس دهید:

 1. برای دسترسی به مجموعه دنده ، مانند بالا ، جدا کنید.
 2. چرخ دنده ها و دوک را بردارید.
 3. چرخ دنده ها را تمیز و بازرسی کنید، بررسی دندانهای فرسوده یا سایر اجزا را انجام دهید.
 4. با مراجعه به کتابچه راهنمای مالک ، قطعات را در صورت لزوم تعویض کنید.
 5. با استفاده از روان کننده سیلیکونی روی دندان دنده ، واحد را دوباره جمع کنید.

احتیاط!

هنگام استفاده از روان کننده ، اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه اجزای الکتریکی مصرف نمی کنید. روان کننده ها می توانند الکتریسیته را هدایت کنند و مشکلاتی ایجاد کنند.

چرا آبمیوه گیری من نشت می کند؟

فیلتر کثیف
دلیل دیگری که چرا آبمیوه گیر است نشت می تواند باشد که خمیر یا آلاینده های دیگر در سبد فیلتر وجود دارد. برای جلوگیری از نشت ، سبد فیلتر را برداشته و قبل از قرار دادن مجدد داخل آن ، آن را کاملا تمیز کنید.

آیا تمیز کردن آبمیوه گیری سخت است؟

اجزای داخلی گریز از مرکز آبمیوه گیر می تواند برای تعمیز کردن سخت باشد ، به ویژه اگر شما در حال آبمیوه مواد فیبری یا رشته. آبمیوه گیری های آهسته اغلب قابل شستشو هستند و تمیز کردن سبدهای صافی تمایل بیشتری دارد . 

قطعات آبمیوه گیری چیست؟

این قسمتهایی هستند که برش ، فشار دادن ، آب گیری و صافی را برای شما انجام می دهند.
 • پیستون / هل دادن – غذا را به پایین هل می دهد. …
 • پوشش – آبمیوه گیری را می پوشاند تا از ریختن غذا در حین آب گیری جلوگیری کند.
 • Auger – تیغه پیچ دوار که غذا را خرد کرده و خرد می کند و آب میوه یا محصول نهایی را جابجا می کند.

کلام آخر

در صورت نیاز به تعمیر تخصصی می توانید آبمیوه گیری و لوازم خانگی خود را با خیالی آسوده به سه سوت تعمیر بسپارید.

سه سوت تعمیر با در اختیار داشتن متخصصین و تکنسین ها در زمینه تعمیرات لوازم خانگی می تواند در تعمیرات به شما کمک بسیاری کند.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر