تعمیرات آسانسور

 • ۱۵ روز پیش
 • 0

چگونه آسانسور را تعمیر کنیم

تعمیر آسانسور

آموزش روشهای ایمن و سازگار برای تعمیرات آسانسور

همانطور که هر  روز افراد بیشتری از راحتی آسانسور  استفاده می کنند ، این س “ال “آیا من واقعاً به تعمیر و نگهداری نیاز دارم؟ در حال رایج شدن است. به طور خلاصه ، پاسخ مثبت است. برنامه ریزی منظم برای تعمیرات آسانسور های مسکونی حداقل سالانه بهترین راه برای اطمینان از ایمنی مستمر و عملکرد موثر ماشین آلات است.

ما یک راهنما برای کمک به شما در درک مزایای سرویس منظم آسانسور در منزل و شرایط عمومی تعمیر و نگهداری آسانسور تهیه کرده ایم.

آسانسور بالابَر برای حمل بار یا آسان‌بَر برای حمل انسان اتاقک متحرکی است که به وسیلهٔ آن از طبقه‌ای به طبقات بالا روند یا از طبقهٔ بالا به پایین فرود آیند.

مشکلاتی که می تواند در آسانسورها رخ دهد

بسیاری از مسائل می تواند باعث سو استفاده عملکرد آسانسور مسکونی شود ، که بیشتر آنها را می توان با استفاده از گچ همراه با صرف نظر از نگهداری اولیه نگهداری کرد. موارد زیر موارد متداولی است که ممکن است به مرور با آسانسور منزل خود مشاهده کنید.

1. موتورهای نامناسب را تنظیم کنید

یکی از مشکلاتی که بیشتر در آسانسورهای خانگی اتفاق می افتد ، جابجایی موتورها از تراز بودن است. شفت نامرتب یک خطر است و می تواند باعث سایش شدید و ناهموار آسانسور شود که ممکن است نیاز به تعویض زودرس قطعات داشته باشد. خدمات تعمیرات آسانسور با استفاده از تجهیزات اندازه گیری لیزر ، تراز بودن موتور درایوها و یاطاقان بودن موتور را بررسی می کنند.

2. روغن آسانسور آلوده

مانند بسیاری از ماشین آلات ، آسانسور خانگی شما از روغن برای روانکاری اجزا استفاده می کند تا حرکت روان را امکان پذیر کند. مشکلاتی از قبیل عدم تطابق نامناسب باعث می شود که تکه های کوچک فلز روغن آسانسور شما را آلوده کند ، مانع حرکت مناسب شود و آسانسور را در چرخه سایش بیشتر قفل کند. شرکت های نگهداری و تعمیرات می توانند روغن موجود در آسانسور شما را تجزیه و تحلیل کنند تا آلودگی هایی را که می تواند به مشکلات مختلف آسانسور اشاره کند ، شناسایی کند.

3. قطع برق

وقتی برق آسانسور خانگی قطع می شود ، معمولاً وضعیت خطرناکی نیست زیرا همه آسانسورهای Inclinator دارای یک پشتیبان هستند که به آرامی کابین را پایین می آورد تا در هنگام قطع شدن بتوانید از آن خارج شوید. با این وجود ، عدم توانایی استفاده از قسمت مهمی از سیستم تحرک منزل می تواند موجب ناامیدی و از بین رفتن برنامه های روزانه شما شود ، بنابراین داشتن معاینه مرتب در آسانسور می تواند زندگی شما را روان پیش ببرد. تکنسین های تعمیر و نگهداری آسانسور می توانند با بررسی کیفیت توان ، هرگونه نقص الکتریکی را که ممکن است در آینده نزدیک آسانسور شما را تحت تأثیر قرار دهد ، کشف کنند.

4. میخ های فرسوده

میخ ها بخشی از سیستم کابلی آسانسور هستند. آنها طنابها را می گیرند و هنگام چرخش ، طنابها حرکت می کنند تا آسانسور را بالا یا پایین بیاورند. برای اینکه آسانسور به طور ایمن کار کند ، باید غلافها را به طور منظم بررسی کرد. اگر سرویس تعمیرات آسانسور منزل شما ببیند که میخ ها فرسوده شده اند ، آنها یا کلاً آنها را تعویض می کنند یا برای جلوگیری از آسیب دیدن طناب های بالابر ، آنها را دوباره شیار می زنند و آنها را برای مدت طولانی در شکل خوب نگه می دارند.

نگهداری منظم می تواند به جلوگیری از همه این مسائل رایج کمک کند. بهتر است کار را به متخصصان بسپارید مگر اینکه تجربه زیادی در زمینه تعمیر آسانسور داشته باشید.

 

 

نحوه کار و نگهداری آسانسور و بازرسی

هنگامی که آسانسور خود را خریداری کردید و مراحل نصب را به اتمام رسانید ، شرکت آسانسور شما باید یک برنامه نگهداری سرویس را هر شش ماه تا یک سال توصیه کند. این یک فاصله سرویس استاندارد است که عملکرد آسانسور منزل شما را از نظر اقتصادی حفظ می کند.

در هنگام بازدید از تعمیر و نگهداری ، یک تکنسین برای بررسی دقیق تمام اجزای حیاتی آسانسور به خانه شما می آید. تکنسین یک لیست چک برای کار خواهد داشت ، اما قرارهای بازرسی زمان بسیار خوبی برای نشان دادن هر گونه نگرانی خاص در مورد آسانسور یا سرویس است. موارد معمول بازرسی شامل موارد زیر است:

 • دروازه آسانسور
 • سنسورهای درب Hoistway
 • کنترل های عملکرد ماشین
 • دکمه ها در ایستگاه سالن
 • سیستم های اضطراری

سیستم های بالا برای اطمینان از ادامه کار بررسی می شوند. برای ارزیابی سایش باید سیستم ها و اجزای زیر بررسی شود:

 • سامانه ریلی
 • کابل های مسافرتی
 • بستن لنگرها
 • سیستم رانندگی

اگر اصلاحات کوچکی مانند افزودن روغن بیشتر لازم باشد ، ممکن است تکنسین بتواند این تعمیرات پیشگیرانه را در محل انجام دهد. در صورت نیاز به تعویض قطعات ، شما برای قطعات و سرویس مورد نیاز مبلغی دریافت خواهید کرد و قرار ملاقات را تعیین می کنید تا تعمیرات لازم را در اسرع وقت انجام دهید.

اگر در مورد عملکرد آسانسور یا نحوه استفاده بهینه از آن سوالی دارید ، زمان مناسب برای پرسیدن است. در طرح سوالات خود دریغ نکنید. شرکت های با کیفیت نگهداری آسانسور مانند Inclinator مسافت بیشتری را طی می کنند تا اطمینان حاصل کنید که چگونه آسانسور خود را به شکل نوک بالا نگه دارید.

چند وقت یکبار به تعمیر و نگهداری آسانسور نیاز دارم؟

اکثر شرکت های معتبر نگهداری و تعمیرات آسانسور اکیداً پیشنهاد می کنند که صاحبان خانه بیش از یک سال بدون تعمیر و نگهداری آسانسور در منزل نگذارند و هرچه خدمات شما بیشتر باشد ، بهتر است. در یک سال اتفاقات زیادی می افتد ، و ممکن است اتفاقی که به عنوان یک مشکل جزئی شروع می شود ، به سرعت تشدید شود – آسیب به آسانسور شما وارد شود و تعمیر آن هزینه بیشتری داشته باشد. عوامل مختلفی وجود دارد که بر تعداد دفعات نیاز به خدمات تأثیر می گذارد. اینها سه مورد از مهمترین آنهاست.

 

آموزش روشهای ایمن و سازگار برای تعمیر آسانسور

1. مدل و نوع آسانسور

شما به احتمال زیاد مدل و نوع آسانسور منزل خود را براساس ترکیبی از ویژگی ها و هزینه انتخاب کرده اید. بسته به نوع آسانسور ، ممکن است با قطعات متحرک بیشتری روبرو باشید که بیشتر از سایر مدل ها به توجه مکرر نیاز دارند. به عنوان بخشی از مشاوره های شما قبل از نصب ، شرکت آسانسور شما باید هرگونه نیاز به تعمیر و نگهداری اضافی مرتبط با مدل آسانسور شما را به وضوح اعلام کند.

2. قرارداد خدمات موجود

آسانسور شما ممکن است با یک قرارداد خدماتی همراه باشد که تعداد معینی از بازرسی در هر سال ، برای مدت معینی از سال انجام می شود. اگر قرارداد دارید ، استفاده نکردن از آن یک اشتباه بزرگ است. قرارهای خدماتی از قبل برنامه ریزی شده به این معنی است که در زندگی پرمشغله خود یک چیز کمتری دارید که باید پیگیری کنید.

3. مقررات محلی

هنگامی که در حال نصب آسانسور خانگی بودید ، ممکن است با قوانینی محلی روبرو شده باشید که بر تعداد دفعات نیاز به سرویس آسانسور تأثیر می گذارد. این مقررات ممکن است در برخی مناطق سختگیرانه به نظر برسد ، اما قوانینی وضع شده است که به صاحبان خانه کمک می کند خطرات مربوط به مراقبت نامناسب از آسانسور را به حداقل برسانند.

مزایای نگهداری منظم آسانسور 

هنوز در مورد اهمیت تعمیر و نگهداری منظم آسانسور مطمئن نیستید؟ به عنوان راهی برای محافظت از سرمایه گذاری خود فکر کنید. توجه و سرویس دهی آسانسور منزل در جلو ، در طولانی مدت فواید چشمگیری دارد. اینها تنها برخی از دلایل متعهد بودن به نگهداری مداوم است.

1. در تعمیرات پس انداز کنید

اگر بیش از چند سال است که وسیله نقلیه دارید ، می دانید که تعمیرات آسانسور و نگهداری برای جلوگیری از تعمیرات پرهزینه چقدر مهم است. ماشین آلاتی مانند آسانسور خانگی هنگامی که یک مسئله کوچک داشته باشند می توانند به کار خود ادامه دهند ، اما اگر همزمان بیش از یکی از این مشکلات را داشته باشید ، خطر یک مشکل پیچیده تر همچنان افزایش می یابد. در پایان ، مسئله ای که در صورت لکه بینی زود هنگام می توانست برطرف شود ، به تعمیراتی تبدیل می شود که می تواند صدها دلار یا بیشتر هزینه داشته باشد. پیشگیری واقعاً بهترین دارو است و ابتلا به مشکلات اولیه باعث سهولت در کیف پول شما می شود.

2. ایمن بمانید

تلاش برای سرویس آسانسور DIY می تواند خطرناک باشد. هنگام کار با سیستم های الکتریکی و سایر سیستم های پیچیده ، یک اشتباه می تواند زندگی شما را به طور مستقیم به خطر بیندازد و آسانسور را برای استفاده شما و خانواده از امنیت کمتری برخوردار سازد. سرویس آسانسور خانگی حرفه ای به شما این امکان را می دهد که خطر آسیب دیدگی یا صدمه دیدن تصادفی آسانسور را از بین ببرید. کار سخت را به متخصصان بسپارید.

3. آرامش ذهن خود را افزایش دهید

هیچ کس نمی خواهد وقت و انرژی گرانبهایی را صرف نگرانی در مورد یکی از وسایل اصلی خانه خود کند. اگر صدای عجیبی می شنوید یا حرکت آسانسور شما کاملاً درست نیست ، وقت خود را با نگرانی در مورد اینکه مشکل از کجاست ، تلف نکنید. تعمیر و نگهداری منظم رمز اعتماد به نفس در مورد عملکرد و طول عمر سرمایه گذاری شما است.

3 مرحله برای نگه داشتن آسانسور در شکل بالا

اگرچه خودتان سعی نکنید آسانسور خود را تعمیر یا سرویس کنید ، اما مواردی وجود دارد که می توانید در طول کار روزانه انجام دهید تا آسانسور بین قرارهای سرویس در وضعیت خوبی باشد.

آموزش روش های ایمن و سازگار

1. پیگیری عملکرد آسانسور را دنبال کنید

از نظر تشخیص مشکلات احتمالی در آسانسور منزل ، نگه داشتن یک گزارش اساسی از اقدامات بسیار مفید است. لازم نیست هر بار بالا و پایین رفتن حساب کنید ، اما داشتن یک برنامه کلی که تعداد استفاده ها را در یک روز معمول تخمین بزند می تواند مفید باشد. اگر متوجه مشکلی شدید ، برخی از جزئیات را یادداشت کنید مانند اینکه در چه ساعتی از روز مشکل ایجاد می شود و آیا در سفرهای رو به بالا یا پایین بارزتر است. این جزئیات می تواند به شما و شرکت خدمات شما کمک کند تا الگوها را تشخیص داده و ترمیم را آسان تر کند.

2. از پاک کننده های صنعتی استفاده نکنید

ممکن است تصور کنید که یک قطعه از ماشین آلات مانند آسانسور چیزی است که برای داشتن بهترین ظاهر به پاک کننده های صنعتی نیاز دارد. با این حال ، تمیز کننده های صنعتی آنقدر سختگیرانه هستند که می توانند اجزای داخلی آسانسور شما را از بین ببرند ، به خصوص اگر از بطری اسپری استفاده می کنید که ممکن است مواد تمیز کننده را در گوشه و گوشه ها تقسیم کند. قبل از استفاده از هرچیزی قدرتمندتر از پاک کننده های اساسی خانه ، حتما با شرکت نگهداری آسانسور تماس بگیرید.

3. از محدودیت های وزن آگاه باشید

آسانسورهای خانگی به طور معمول می توانند صدها پوند را تحمل کنند ، اما دانستن حد دقیق وزن مدل شما برای استفاده مناسب و طولانی مدت بسیار مهم است. یک قانون کلی این است که آسانسور را بیش از یک چهارم حداکثر ظرفیت خود بارگیری نکنید. بسته به اندازه و کاربرد اصلی آسانسور ، ممکن است لازم باشد محدودیت وزن را بیشتر در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، آسانسوری که برای حمل و نقل یک یا دو نفر از آن استفاده می شود ، ممکن است توانایی تحمل وزن شخصی با اسکوتر برقی سنگین را نداشته باشد.

حتی یک بار سو abuseاستفاده از ظرفیت وزن آسانسور منزل شما می تواند منجر به بروز مشکلاتی شود. به عنوان مثال ، آسانسوری که برای استفاده های شخصی طراحی شده است نباید هنگام تردد در خانه یا خارج از آن با تخت ، کاناپه و کمد بارگیری شود.

انتخاب صحیح شرکت نگهداری آسانسور

اگرچه به حداکثر رساندن عملکرد و طول عمر آسانسور از طریق تعمیر و نگهداری ضروری است ، اما باید به خاطر داشت که همه شرکتهای نگهداری آسانسور برابر نیستند. تکنسین هایی که آسانسور شما را سرویس می کنند وظیفه اطمینان از عملکرد مستمر آن را دارند ، بنابراین ضروری است بدانید که آنها در حد وظیفه خود هستند. در شرکت خدمات آسانسور خود به دنبال این سه کیفیت باشید.

1. خدمات مشتری

خدمات یک شرکت باید فراتر از نگهداری و تعمیر آسانسور باشد تا اطمینان حاصل شود که شما احساس راحتی می کنید. آیا آنها بی درنگ تلفن را برمی دارند؟ آیا آنها مایل و قادر به پاسخگویی به سوالات شما در مورد خدمتی هستند که برای آن پرداخت می کنید؟ آیا آنها به موقع برای قرار ملاقات حاضر می شوند و با احترام با خانه شما رفتار می کنند؟ اگر پاسخ هر یک از این موارد منفی است ، ممکن است بخواهید یک شرکت معتبرتر را انتخاب کنید.

2. کیفیت خدمات میدانی

اگر هنگام انجام سرویس و تعمیرات آسانسور منزل خود در خانه هستید ، این فرصت را دارید که نحوه کار تکنسین را مشاهده کنید. آیا فناوری به نظر می رسد که او فقط از طریق چک لیست بازرسی مسابقه می دهد تا آنها بتوانند به قرار بعدی خود بروند؟ تکنسین های تعمیر و نگهداری باید به هر قسمت از چک لیست توجه لازم را داشته باشند ، و هر قطعه را به دقت بازرسی کنند تا مطمئن شوند هیچ چیزی زیر رادار نمی لغزد.

3. روشهای ایمن و سازگار

متأسفانه ، برخی از شرکت های آسانسور اقدام به مشکوک یا حتی غیرقانونی برش گوشه مانند بازرسی قدمت عقب می کنند. قبل از انتخاب یک شرکت ، بررسی آنها را در منابع مختلف بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ مدرکی از اقدامات سایه دار وجود ندارد. هرچه تاریخچه بررسی ها بیشتر باشد ، با دقت بیشتری قادر خواهید بود ارزیابی کنید که آیا این شرکت همه کارها را با خیال راحت انجام می دهد و از طریق کتاب انجام می شود.

با تعمیر و نگهداری آسانسور شروع کنید

آسانسور شما باید سالها در خدمت شما باشد و تعمیر های آسانسور و نگهداری پیشگیرانه مطمئن ترین راه برای تحقق آن است. برنامه ریزی برای تعمیر و نگهداری منظم می تواند به شما آرامش خاطر دهد که آسانسور شما با خیال راحت و مطمئن کار می کند. همچنین می تواند از جلوگیری از تعمیرات پیچیده و گران قیمت در آینده جلوگیری کند.

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر