تعمیر اتو

  • ۴ ماه پیش
  • 0
تعمیر اتو

راهنمای کامل تعمیر اتو

تعمیر اتو

اکثر مردم هر روزه لباس های خود را اتو می کنند. اتو یا اطو یکی از وسایل خانگی است که برای صاف کردن پارچه پس از خشک‌شدن آن‌ها، استفاده می‌شود. اتوکشی بیشتر تنها برای نمود زیباتر دادن به پوشاک و پارچه‌ها انجام می‌شود. این راهنمای جامع سه سوت تعمیر در مورد تعمیر اتو ، نحوه کارکرد آن ، چگونگی شناسایی مشکل و شناسایی قطعات و ابزارهایی که برای تعمیر اتوی خود به آن نیاز دارید ، را بیان می کند.

اتو چگونه کار می کند؟

چه اتوی بی سیم ، چه اتوی مسافرتی جمع و جور و چه اتوی الکترونیکی و چه اتوی بخار ، همگی به یک روش کار می کنند. آنها چین و چروکهای موجود در پارچه را با استفاده از رطوبت ، فشار و گرما صاف می کنند. وقتی دریچه بخار بسته می شود ، اتو خشک کار می کند. هنگامی که دریچه بخار باز است ، آب به داخل یک محفظه بخار گرم شده می ریزد ، جایی که از طریق دریچه های موجود در صفحه به صورت بخار خارج می شود. سطح عمل اتو، صفحه ی کف ، ممکن است فلزی ساده باشد یا با مواد نچسب تمیز شونده پوشانده شده باشد.

مشکلات

همانند بسیاری از لوازم کوچک ، نگهداری درست و منظم ، مشکلات را بسیار کمتر می کند. البته در این صورت هم ممکن است مشکلی پیش بیاید.

گرم نمیشود

برای تعمیر اتو ، ابتدا اطمینان حاصل کنید که اتو به پریز برق متصل است ، سیم برق را بررسی کرده و ترموستات را چک کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

غیر طبیعی از آن بخار خارج می شود

كف اتو را بررسی كرده و دریچه ها را تمیز كنید و رسوبات را از محفظه بخار خارج كنید.

یا بیش از حد یا خیلی کم گرم میشود

سیم برق را آزمایش کنید. همچنین کالیبراسیون ترموستات را آزمایش کرده و در صورت لزوم تنظیم کنید.

به درستی آب نمی پاشد

نازل را بازرسی و تمیز کنید.

تعمیر اتو برقی

نشتی دارد

دریچه های بخار ، نازل و مخزن را تمیز کنید.

به پارچه می چسبد

کفی را تمیز یا تعمیر کنید. در صورت لکه دار شدن پارچه ، کف ظرف را تمیز کرده ، مخزن را با تمیز کننده تجاری تمیز کرده و از آب مقطر یا فیلتر شده استفاده کنید.

نکته :

اطراف دکمه ها ، زیپ ها ، و سایر وسایل ضمیمه یا تزئینی را که می توانند صفحه را خراش دهند ، با دقت اتو کنید.

موارد لازم

فروشگاه های بزرگ سخت افزار ممکن است قطعات اتوی مارک محبوب شما را داشته باشند. همچنین ، می توانید آنها را از تولید کننده یا تامین کننده بازار پس از فروش تهیه کنید. ابزارهای تعمیر و نگهداری که برای تعمیر اتو نیاز دارید ، شامل این موارد است:

پیچ گوشتی
خلال دندان یا پاک کننده لوله
سوزن خیاطی
محلول تمیز کننده اتو یا سرکه و آب
تمیز کننده کف یا جوش شیرین و آب
سیم ظرفشویی
پارچه امری
قابلمه پخت و پز فلزی

مراحل انجام کار

اتوی برقی را تمیز کنید:
اتو را از برق بکشید و قبل از تمیز کردن از خنک بودن آن اطمینان حاصل کنید.
برای از بین بردن تجمع در منافذ بخار ، از یک خلال دندان یا پاک کننده لوله استفاده کنید. مطمئن شوید که رسوبات داخل منافذ قرار نمی گیرد.
با استفاده از یک سوزن خیاطی رسوبات نازل اسپری را به دقت تمیز کنید.
برای شستشوی رسوبات و تعمیر اتو، 1/2 فنجان آب و 1/2 فنجان سرکه را در مخزن آب بریزید. اتو را روی یک ظرف تخته قرار دهید و روی حالت بخار تنظیم کنید تا مخزن خشک شود. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید. یا دستورالعمل های استفاده از شوینده اتو را دنبال کنید.

سرویس مکانیسم بخار و اسپری آهن برقی:

اتو را از برق بکشید. با استفاده از یک سوزن خیاطی دریچه بخار را تمیز کنید. همچنین فنر سوپاپ را بررسی کرده و در صورت خرابی یا از دست دادن کشش آن را تعویض کنید.
اگر پمپ اسپری قابل دسترسی است ، آن را برداشته و با قرار دادن لوله اسپری در آب و سوزاندن پمپ ، نشتی را بررسی کنید. در صورت لزوم تمیز یا تعویض کنید.

کف را تمیز کنید:

تعمیر اتو - صفحه کف

اتو را از برق بکشید.

از اسفنج و پاک کننده تجاری یا جوش شیرین و آب برای از بین بردن رسوبات روی صفحه استفاده کنید. خوب با آب بشویید و خشک کنید. از ساینده های خشن استفاده نکنید و اتو را در آب غوطه ور نکنید. برای از بین بردن خراش و سوختگی صفحه ، از پشم استیل بسیار ظریف یا یک پارچه زمرد استفاده کنید ، سپس صفحه را تمیز کنید.

نکته:

مگر در مواردی که دستورالعمل آهن شما بگویید اشکالی ندارد ، اجازه ندهید آب بین استفاده در آب بخار شما بماند. تمام آب اتو را تخلیه کنید ، بند ناف را به آرامی به دور دسته بپیچید و اتو را در حالت قائم ذخیره کنید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر