تعمیرات اتو

تعمیر اتو

تعمیر اتو

این راهنمای سه سوت تعمیر در مورد تعمیر اتو برقی نحوه کارکرد اتوی برقی ، مواردی که معمولاً اشتباه رخ می دهد ، چگونگی شناسایی مشکل اتو و قطعات و ابزارهایی که برای رفع آن نیاز دارید را بیان می کند. سپس دستورالعمل های ساده گام به گام برای نحوه تمیز کردن اتو ، نحوه سرویس اتو بخار و مکانیسم پاشش و نحوه تمیز کردن صفحه فلزی ارائه می دهد.

اتو یا اطو یکی از وسایل خانگی است که برای صاف کردن پارچه پس از خشک‌شدن آن‌ها، استفاده می‌شود. اتوکشی بیشتر تنها برای نمود زیباتر دادن به پوشاک و پارچه‌ها انجام می‌شود ولی در عین حال به‌خاطر دمای بالای فلز کف اتو، باکتریهای روی پوشاک نیز کشته می‌شوند که این به بهداشت لباس کمک می‌کند. اتو کشیدن دستمال‌های جیبی یا دستمال‌های آشپزخانه می‌توانند بنابراینپ به بهداشت کمک نماید.

نحوه سرویس

برای سرویس یا تعمیر اتو بخار این مراحل را طی کنید:

اتو بخار را تمیز کنید:

 1. اتو را از برق بکشید و قبل از تمیز کردن از خنک بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 2. برای از بین بردن گرد و خاک در منافذ اتو بخار، از یک خلال دندان یا تمیز کننده لوله استفاده کنید ، مطمئن شوید که مواد داخل منافذ نیفتد.
 3. با استفاده از یک سوزن خیاطی، نوزل اسپری را به دقت از رسوبات معدنی تمیز کنید.
 4. برای شستشوی رسوبات از اتو بخار ، 1/2 فنجان آب و 1/2 فنجان سرکه را در مخزن آب بریزید. اتو را روی یک قفسه بر روی ظرف جوش قرار دهید و اتو را بخار دهید تا مخزن خشک شود. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید. یا دستورالعمل های استفاده از شوینده اتوی تجاری را دنبال کنید.

سرویس اسپری اتو بخار:

 1. اتو را از برق بکشید.
 2. با استفاده از یک سوزن خوب خیاطی از مونتاژ شیر بخار خارج شوید. همچنین فنر سوپاپ را بررسی کرده و در صورت خرابی یا از دست دادن کشش آن را تعویض کنید.
 3. اگر پمپ اسپری قابل دسترسی است ، آن را برداشته و با قرار دادن لوله اسپری در آب وجود نشتی را بررسی کنید. در صورت لزوم تمیز یا تعویض کنید.

کف اتو را تمیز کنید:

 1. اتو را از برق بکشید.
 2. از اسفنج و پاک کننده کف تجاری یا جوش شیرین و آب برای از بین بردن رسوبات در کف استفاده کنید. خوب با آب بشویید و خشک کنید. از ساینده های خشن استفاده نکنید و اتو بخار را در آب غوطه ور نکنید.
 3. برای از بین بردن خراش و سوختگی صفحه ، از پشم استیل بسیار ظریف یا پارچه زمرد استفاده کنید ، سپس صفحه را تمیز کنید.تعمیر اتو مخزن دار

روش رفع مشکلات مدل مخزن دار

اولین کاری که در تعمیر اتو بخار مخزن دار باید انجام دهید این است که تشخیص دهید مشکل اتو بخار دقیقا چیست. می توانید کتابچه راهنما را مطالعه کرده و بررسی کنید که آیا همه تنظیمات را به درستی انجام داده اید. اطمینان حاصل کنید که سیم برق ، ترموستات و اینکه آیا بخار به درستی خارج می شود یا خیر را بررسی کنید. صفحه کف موجود در پایین اتو را نیز بررسی کنید.

مرحله بعدی که می توانید برای رفع مشکلات رایج اتو دنبال کنید ، تعویض ترموستات و سیم برق است. برای تعویض سیم برق ، ابتدا باید یک قطعه مناسب برای اتو خریداری کنید. پس از آن ، با استفاده از یک پیچ گوشتی صفحه پوشش را برداشته و سپس سیم داخل آن را بردارید. قطعه جدید را دقیقاً همانطور که قدیمی متصل شده وصل کنید و اگر مشکل اتو بخار مخزن دار همچنان ادامه داشت ترموستات را تعویض کنید. پنل را به عقب پیچ کنید و ببینید آیا اتو اکنون به درستی کار می کند یا خیر.

یکی از رایج ترین مشکلات اتو بخار رسوبات است و می تواند باعث کاهش عمر دستگاه شما شود. آنچه اتفاق می افتد این است که آبی که در آن استفاده می کنید ممکن است سخت باشد و می تواند حاوی مواد معدنی خاصی باشد که ممکن است در خطوط و منافذ اتوی شما رسوب کند. این موارد ممکن است منجر به چکه شدن آب شود. برای جلوگیری از این مورد ، فقط از آب مقطر یا فیلتر شده استفاده کنید و  آب استفاده شده را از مخزن خالی کنید. برای تمیز کردن رسوبات، می توانید از یک پاک کننده تجاری برای از بین بردن آهک یا کلسیم استفاده کنید.روش های تعمیر اتو

در ادامه به بررسی مشکلات رایج اتو می پردازیم:

گرم نشدن اتو

یكی از مشكلات رایج در مورد اتو ، این است که به خوبی گرم نمی شود. دلایل احتمالی این امر می تواند تنظیمات اشتباه ترموستات ، مشکل در اتصالات الکتریکی ، مشکل در کلید برق و غیره باشد.

بنابراین برای حل این مشکل و تعمیرات اتو خود ، ابتدا باید بررسی کنید که آیا همه اتصالات را به درستی و مطابق با کتابچه راهنمای کاربر تنظیم کرده اید. کلید برق ، دوشاخه و ترموستات را نیز بررسی کنید. ترموستات به کنترل دما کمک می کند. اگر در دمای اشتباه ، به ویژه دمای پایین تنظیم شود ، ممکن است اتو به اندازه کافی گرم نشود. بنابراین مطمئن شوید که آن را در تنظیمات منطقی بالاتر اوکی کرده اید. علاوه بر این ، سعی کنید حالت گرمایش را تغییر دهید تا ببینید آیا گرما افزایش می یابد یا خیر.

دستگاه کار نمیکند

گرم نکردن کافی و به طور کلی کار نکردن موضوعات متفاوتی هستند. اما کار نکردن اتو یکی از مشکلات رایج مردم در استفاده از اتو بخار است.

اگر اتو بخار شما اصلاً کار نمی کند ، در این صورت باید ابتدا سیم برق را بررسی کنید. اگر سیم شکستگی یا آسیب دیدگی داشته باشد ، می تواند دلیل اصلی کار نکردن دستگاه باشد. همچنین سعی کنید دوشاخه را به پریز برق دیگری وصل کنید تا بررسی کنید مشکل از پریز برق یا اتو است. برخی از دلایل دیگر کار نکردن می تواند تنظیمات اشتباه آن باشد ، به عنوان مثال تنظیم خودکار خاموش ، رسوب آهک روی صفحه و سایر موارد.

چسبیدن لباس به اتو

یکی از مشکلات رایج در استفاده از اتو بخار چسبیدن لباس ها به کف اتو می باشد.

مطمئن شوید که کفی اتوی خود را به خوبی تمیز کرده اید. می توانید این کار را با استفاده از یک قاشق غذاخوری آب و 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین انجام دهید. محلول را به کف صفحه بزنید و از آن برای پاک کردن و تمیز کردن اتو ، تمیز کردن سوراخ های بخار استفاده کنید.

لک شدن لباس ها

یکی دیگر از مشکلات رایج اتو بخار لک شدن لباس هاست. اگر اتوی بخار شما بیش از حد پر شود ، جریان آب از سوراخ هایی که دستگاه در موقعیت خود قرار دارد باقی خواهد ماند تا مورد استفاده قرار گیرد. آبی که می چکد یا می ریزد منجر به ایجاد لکه های آبی روی لباس می شود. بهترین راه حل برای این مشکل این است که از پر کردن بیش از حد اتو خودداری کنید و فضای کمی را خالی بگذارید. تا پایین حداکثر سطح توصیه شده آب بریزید.

نکات مهم در نگهداری و عیب یابی

در این قسمت به آموزش عیب یابی و نگهداری تخصصی اتو می پردازیم:

 1. اگر آب از دهانه اتو در امتداد کف اتو می چکد ، صفحه دما را روی اتوی بخار خود بررسی کنید. دمای اتو را افزایش دهید تا اطمینان حاصل شود که گرمای کافی برای ایجاد بخار تولید می کند. استفاده از اتو قبل از رسیدن به دمای مطلوب نیز می تواند باعث چکه آب از اتو شود. فشار مکرر دکمه بخار روی دسته اتو نیز می تواند باعث چکیدن آب از اتو شود. برای اطمینان از تولید بخار ، بعد از هر بار فشار دادن دکمه بخار چند ثانیه صبر کنید. این زمان براساس تنظیمات دمای اتو متفاوت است.
 2. اگر اتو لکه های قهوه ای روی لباس شما ایجاد کند، آب را از مخزن آب اتو بخار تخلیه کنید. اگر اتوی شما خود تمیز شونده نیست، قبل از استفاده از پارچه ای نرم برای تمیز کردن ته اتو اجازه دهید تا سرد شود. هنگام تمیز کردن قسمت زیر اتو، روی دهانه بخار تمرکز کنید. مخزن را با آب شیر پر کنید. از آب آشامیدنی بطری ، آب شیر فیلتر شده یا آب نرم استفاده نکنید زیرا این آب ها باعث ایجاد رگه های قهوه ای می شوند.
 3. در صورت قهوه ای شدن قسمت زیر اتو بخار ، با اسفنج مرطوب آن را تمیز کنید. این می تواند ناشی از پاشیدن نشاسته روی پارچه شما و تنظیمات اتو در دمای بیش از حد بالا باشد. هنگامی که ته اتو را تمیز کردید ، برای جلوگیری از سوزاندن نشاسته ، دما را کمی کاهش دهید.
 4. مخزن آب اتو بخار را با آب پر کنید. اتو شما بدون آب در مخزن نمی تواند بخار تولید کند.

اتو بخار نشتی دارد

برای حل این مشکل و تعمیرات اتو بخار این نکات را دنبال کنید:

 • اتوی خود را بیش از حد پر نکنید. اتو خود را حداکثر تا خط مشخص شده روی پوشش پر کنید.
 • صبر کنید تا اتوی شما کاملا گرم شود.
 • از ویژگی Steam Burst به طور متناوب استفاده کنید.
 • بخار را در دمای پایین خاموش کنید.
 • از آب صحیح استفاده کنید.
 • اتو خود را به طور مرتب تمیز کنید.

چرا مواد سیاه از اتوی من بیرون می آید؟

ممکن است اتوی شما به پارچه چسبیده باشد، آب کثیف باشد یا لکه های سیاه روی لباس شما باشد. با گذشت زمان ، خاک ، گرد و غبار ، نشاسته اسپری و الیاف پارچه در کف اتو بخار شما تجمع می یابد و آب قدیمی موجود در مخزن آب آهن شما می تواند باعث ایجاد لکه های زنگ زده شود.

چرا اتوی من بخار تولید نمی کند؟

ممکن است آب کافی در مخزن نباشد. اتوی شما باید آنقدر داغ شود که آب به بخار تبدیل شود. قبل از استفاده از اتوی خود چند دقیقه فرصت دهید تا گرم شود. کتابچه راهنمای اتو بخار خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که از اتوی خود در تنظیمات درست دما استفاده می کنید که برای تولید بخار درست است.

چرا اتو بخار من آب قهوه ای را می ریزد؟

اگر هنگام استفاده از اتو بخار، لکه های آب قهوه ای روی لباس به جا می گذارد ، به این معنی است که زمان تمیز کردن مخزن فرا رسیده است. برای جلوگیری از ایجاد لکه ها و تجمع مواد معدنی ، فقط از آب مقطر استفاده کنید (فاقد مواد معدنی محلول است) و مخزن را کاملاً خالی کنید.

چگونه صفحه اتوی بخار را تمیز کنیم؟

 • سرکه را داخل کاسه بریزید.
 • سپس آن حدود یک دقیقه در مایکروویو گرم کنید.
 • سرکه را با احتیاط داخل بطری اسپری بریزید.
 • پارچه میکروفیبر را با سرکه داغ اسپری کنید تا خیس شود ، اما اشباع نشود.
 • کف اتو را با پارچه پاک کنید.
 • این کار را تکرار کنید تا جایی که کف صفحه پاک شود.
سخن پایانی

اتو بخار یکی از مفیدترین لوازم الکترونیکی است و تقریباً همه استفاده می کنند. اما از آنجایی که این دستگاه زیاد استفاده می شود ، گاه گاهی مشکلات خاصی پیدا می کند. تیم سه سوت تعمیر با دانش تخصصی و سال ها تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، یاری گر شما در تعمیر اتوی شما خواهد بود. برای حل مشکلات اتو بخار خود با متخصصان تیم سه سوت تعمیر در تماس باشید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر