تعمیر بخارشوی لباس

تعمیر بخارشوی

بخارشوی لباس چیست؟ این یک ابزار تخصصی است که برای بخارشوی کردن (صاف کردن) لباس ها به کمک بخار خشک یا مرطوب تولید شده توسط آنها طراحی شده است. مانند هر وسیله دیگری ، بخارشور می تواند خراب شود. در این مقاله ما تعمیر بخارشوی ها را با دست خود در نظر می گیریم. این بار سایت سه سوت تعمیر تصمیم دارد تا به شما دوستان عزیز نحوه تعمیرات بخارشوی در مدل های مختلف مثل دلونگی، کنوود، کارچر و … را آموزش دهد. باما همراه باشید.

بخارشوی چند منظوره دارای سری‌های متنوع جهت تمیزکاری کف و همچنین در و پنجره‌ها هستند و با آن می‌توان تقریباً هرجایی را تمیز کرد.

تعمیر بخارشوی کنوود

تعمیر بخارشور کنوود

لازم به ذکر است که اصل کار بخارشوی کنوود بخاطر یک عنصر گرم کننده تولید بخار از آب پر شده در آن است. این المنت قابل شکستن است. معمولاً در صورت تمام شدن مایع داخل دستگاه ، المنت گرمایشی به طور خودکار خاموش می شود.

عنصر گرمایشی معمولاً به صورت قرص ساخته می شود و برای یک رژیم خاص دما طراحی شده است. در شرایطی که دما از 170 درجه سانتیگراد بیشتر شود ، ترموستات باید مخاطبین را باز کند و کل دستگاه را از برق بکشد. دستگاه بخار از شبکه جدا می شود تا جایی که دمای آن تا 50-55 درجه کاهش یابد و چرخه از نو شروع شود. تکرار این چرخه ها باعث سوختن ترموستات می شود.

بازرسی و تعویض المنت خراب اولین قدم در تعمیر بخارشوی کنوود است. دستگاه های مدرن تر شناورهای ویژه ای دارند که حضور و سطح مایعات را در واحد کنترل می کنند. این نوع بخارها مجهز به دستگاه های اضافی صدا و نشانگر قابل مشاهده هستند تا توجه فرد را در مواقع اضطراری جلب کنند.

علاوه بر این ، می توان یک دستگاه خاص را به دستگاه وارد کرد. فیوز که مدار محافظ دیگری است و در صورت لزوم قادر به باز کردن مخاطبین است.

برای تعمیر بخارشور خود ، باید قابلیت کارکرد همه مدارهای محافظ دستگاه را بررسی کنید.

به دلیل موارد زیر ممکن است ترموستات بسوزد:

 1. عمر کاری تبلت ترموستات به پایان رسیده است (محاسبه آن دشوار است).
 2. استفاده از آب آلوده (آلودگی و رسوبات روی فیوز جمع شده و در نتیجه تماس ضعیفی دارد).
 3. بخارپز با کیفیت پایین برای لباس .
 4. ولتاژ شدید در شبکه کاهش می یابد.

تعمیرات بخارشوی دلونگی

در بعضی موارد بخارشوی دلونگی لباس را خراب می کند. به دلیل آب بندی ضعیف مخزن با مایع. این مشکل غالبا به دلیل کم توجهی فرد رخ می دهد ، زیرا بخار سبکتر از آب است و با عبور از شلنگ بخارشوی ، تمام وقت بالا می رود. در این حالت ، باید دستگاه را جدا کرده و از قابلیت تعمیر بخارشوی دلونگی و یا سرویس قطعات الکترونیکی اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت ، باید جایگزین شوند.

تعمیر بخارشور کارچر

تعمیر بخارشوی کارچر

صدمات مکانیکی سهم زیادی از تعداد تمام سوعملکردهای بخارشوی کارچر را اشغال می کند. این برای تعمیر بخارشور است:

 1. تأمین بخار و اتصالات را می شکند.
 2. نگهدارنده و اتو قفسه Kinks.
 3. ترک مخازن مایعات (و در نتیجه خرابی آب بندی).
 4. واشرهای فرسوده و سایر قطعات.

تعمیر بخارشوی کارچر در این مورد پس از آموزش در بخارپوش انجام می شود. تمام اتصالات باید به طور محکم بسته شوند ، در داخل سیستم باید هوا نباشد و قطعات ترک خورده و شکسته باید با قطعات جدید جایگزین شوند.

مرکز تعمیرات بخارشوی در تهران

در چه صورت می توانید بخارشور خود را تعمیر کنید؟ یک روش مشابه می تواند انجام شود اگر:

 1. بخارشوی شما در چین تولید شده است و هیچ ضمانتی برای بازار ایران ندارد.
 2. پس از خرید دستگاه ، بیش از 2 هفته گذشته است یا چک رسید از بین رفته است.

اگر تصمیم گرفتید خودتان نسبت به تعمیر بخارشوی در تهران اقدام کنید ، اول از همه با دقت دفترچه های فنی را برای او مطالعه کنید. لازم است که قاب دستگاه را جدا کنید و همه اجزای الکتریکی را به صدا درآورید. کاملا شما باید اطمینان حاصل کنید که مقاومت مورد نیاز در برابر جریان الکتریکی است.

اگر بخارشور نسوخته است، مرحله بعدی بررسی عملکرد فیوزها و ترموستات ها است. در صورت لزوم ، آنها باید با موارد جدید جایگزین شوند.

پس از انجام تمام اقدامات فوق ، می توان با اتصال به شبکه برای مدت کوتاهی دستگاه را بررسی کرد. این فقط برای اطمینان از گرم شدن دستگاه انجام می شود.

در مواردی که ترموستاتیک می سوزد ، تعمیر ممکن است به تأخیر بیفتد. در این مورد می توانید به مرکز تعمیر بخارشوی لباس در تهران سه سوت تعمیر تماس بگیرید، تا برای خریداری یا تعمیر قطعات اقدام کنند. این اجزای بخارپوش با حداقل امکان تعویض ساخته می شوند ، بنابراین در بیشتر موارد قطعات اصل مورد نیاز است.

تعمیر با روش صنعتگری در این شرایط کاملاً منتفی است ، زیرا این امر می تواند باعث اتصال کوتاه ، آتش سوزی و تمام عواقب ناخوشایند ناشی از این امر شود.

چرا دستگاه بخارشوی من دیگر کار نمی کند؟

رایج ترین دلیل بخار نگرفتن بخار مسدود شدن نازل و نشت فشار است. برای رفع مشکلات انسداد بخار ، یک شب سرکه را در مخزن قرار داده و سعی کنید با آن بخارپز کنید . در صورت عدم موفقیت ، از یک سنجاق رسوب یا گیره کاغذ جامبو استفاده کنید تا رسوبات معدنی را که مانع بخار می شوند ، از بین ببرید . 

مراحل تعمیر بخارشوی چیست؟

 1. اجاق گاز را از ظرف برق جدا کنید. اگر دستگاه دارای سیم پلاگین است ، آن را جدا کنید.
 2. درپوش و ظرف را بردارید.
 3. بخارپز را برگردانید و بستهای نگهدارنده پایه را بردارید.
 4. در صورت لزوم ، عناصر گرمایش ، مقاومت و تماس سوئیچ سرویس را آزمایش کنید.
کلام آخر

سه سوت تعمیر با متخصصین و تکنسین هایی که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارد می تواند به شما دوستان عزیز در صورت تمایل در زمینه تعمیرات لوازم خانگی کمک بسیاری کند.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر