تعمیر بخارشور

 • ۲۱ روز پیش
 • 0
تعمیر بخارشور دلونگی

بخارشور لباس چیست؟

تعمیر بخارشور دلونگی

بخارشور لباس چیست؟ این یک ابزار تخصصی است که برای اتو کردن لباس ها به کمک بخار خشک یا مرطوب تولید شده توسط دستگاه استفاده می شود. مانند هر وسیله دیگری ، بخارشوی می تواند خراب شود. در این مقاله ما به بررسی روش های تعمیر بخارشور می پردازیم.

 

برای تعمیر بخارشور خود به وبسایت سه سوت تعمیر مراجعه کنید

خرابی گرم کننده

لازم به ذکر است که اصل کار بخارشور بخاطر یک گرم کننده در تولید بخار از آب پر شده در آن است. معمولاً در صورت تمام شدن مایع داخل دستگاه ، گرم کننده به طور خودکار خاموش می شود. 

عنصر گرمایشی معمولاً به صورت قرص ساخته می شود و برای یک رژیم خاص دما طراحی شده است.

در تعمیر بخارشور در مواردی که دما از 170 درجه سانتیگراد بیشتر شود ، ترموستات باید مخاطبین را باز کند و کل دستگاه را از برق بیاندازد. دستگاه بخار از شبکه جدا می شود تا جایی که دمای آن تا 50-55 درجه کاهش یابد و چرخه از نو شروع شود. تکرارهای مکرر این چرخه ها باعث سوختن ترموستات می شود.

نکته: بازرسی و تعویض بیشتر یک وسیله ایمنی دارایه عیب اولین قدم در تعمیر بخارشوی لباس است.

دستگاه های مدرن تر شناورهای ویژه ای دارند که حضور و سطح مایعات را در واحد, کنترل می کنند. این نوع بخارها مجهز به دستگاه های اضافی صدا و نشانگر قابل مشاهده هستند تا توجه فرد را در مواقع اضطراری جلب کنند.

علاوه بر این ، فیوز که مدار محافظ دیگری است و در صورت لزوم قادر به باز کردن مخاطبین است.

با تعمیر بخارشور خود ، باید قابلیت کارکرد همه مدارهای محافظ دستگاه را بررسی کنید.

به دلیل موارد زیر ممکن است ترموستات بسوزد:

 1. عمر کاری تبلت ترموستات به پایان رسیده است
 2. استفاده از آب آلوده
 3. بخارپز با کیفیت پایین برای لباس .
 4. ولتاژ شدید در شبکه کاهش می یابد.

سورونیک: عملکرد الکترونیک استیم

تعمیر بخارشور سامسونگ

در بعضی موارد بخار لباس خراب می شود. به دلیل آب بندی ضعیف مخزن با مایع. در این شرایط ، بخار می تواند به تدریج روی تابلوهای الکترونیکی ، دکمه ها و نمایشگرهای مختلف مستقر شود. این مشکل به دلیل کم توجهی فرد اتفاق می افتد ، زیرا بخار سبکتر از آب است و با عبور از شلنگ بخار ، تمام وقت بالا می رود. برای تعمیر بخارشور در این حالت ، باید دستگاه را جدا کرده و از قابلیت سرویس دهی قطعات الکترونیکی اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت ، باید جایگزین شوند.

صدمه مکانیکی

آسیب تعمیر بخارشور مکانیکی سهم شیر از تعداد همه عملکردهای بخار را اشغال می کند. این شامل:

 1. تامین بخار و اتصالات را می شکند.
 2. نگهدارنده و اتو قفسه گره خوردن.
 3. ترک مخازن مایعات (و در نتیجه خرابی آب بندی).
 4. واشرهای فرسوده و سایر قطعات.

تعمیر بخارشور در این مورد پس از بازرسی از بخارپوش انجام می شود. تمام اتصالات باید به طور محکم بسته شوند ، سیستم باید هوا نداشته باشد و قطعات ترک خورده و شکسته باید با قطعات جدید جایگزین شوند.

مراحل

تعمیر بخارشور در منزل

در چه صورت می توانید بخارشور خود را تعمیر کنید؟ یک روش مشابه می تواند انجام شود اگر:

 1. بخارشور شما در چین تولید شده است و هیچ تضمینی برای بازار روسیه ندارد.
 2. پس از خرید دستگاه ، بیش از 2 هفته گذشته است یا چک رسید از بین رفته است.

اگر تصمیم گرفتید خودتان دستگاه را تعمیر کنید ، اول از همه با دقت اسناد فنی را برای او مطالعه کنید. بعلاوه امکان ادامه فعالیتهای بیشتر وجود دارد. لازم است که قاب دستگاه را جدا کنید و همه اجزای الکتریکی را به صدا درآورید. شما باید اطمینان حاصل کنید که مقاومت مورد نیاز در برابر جریان الکتریکی دارا است.

اگر بخار سوخته نیست ، مرحله بعدی بررسی عملکرد فیوزها و ترموستات ها است. در صورت لزوم ، آنها باید با موارد جدید جایگزین شوند.

پس از انجام تمام اقدامات ، می توان با اتصال به برق برای مدت کوتاهی دستگاه را بررسی کرد. این فقط برای اطمینان از گرم شدن دستگاه انجام می شود. اگر شروع به گرم شدن گردید ، می توانید دستگارا جمع کنید.

در مواردی که قرص ترموستاتیک می سوزد ، تعمیر ممکن است به تأخیر بیفتد. شما باید یک شرکت یا کارگاه پیدا کنید که بتوانید قطعات کار گذاشته شده را خریداری یا تعمیر بخارشور کنید. این اجزای بخارپوش با حداقل امکان تعویض ساخته می شوند ، بنابراین در بیشتر موارد قطعات اصل مورد نیاز است.

میعان روی سر دستگاه

تعمیر بخارشور

ممکن است متوجه شوید که بخارشور شما صدای عجیب غرغره ای ایجاد می کند و قطرهایی روی سر دستگاه ایجاد می شود. اینها نشانه هایی است که احتمالاً با شلنگ بخار داخل دستگاه خود مشکل دارید. گاهی اوقات شلنگ بخار خم می شود و از جریان درست بخار جلوگیری می کند.

بعضی اوقات این اتفاق می افتد اگر یک بخار پوشاک عمودی داشته باشید که به صورت افقی دراز بکشید یا یک بخار افقی که به صورت عمودی بایستید ، بنابراین مراقب نحوه اداره بخار لباس خود باشید.

برای رفع مشکل با شلنگ بخار ، لوله را پیدا کرده و آن را بلند کنید تا هیچ بخشی خم نشود. هنگامی که این روش را روی شلنگ اعمال می کنید ، متراکم می شود. به محض قرار دادن لوله به عقب ، دیگر گره ها نباید وجود داشته باشد و بخار باید یک بار دیگر از طریق دستگاه به اندازه کافی جریان یابد.

تجمع آهک

تعمیر بخارشور. بخار لباس شما ممکن است به طور متناوب خارج شود ،و ممکن است شما را به یافتن تجمع مایل به سفید در داخل دستگاه منجر کند. این تجمع مقیاس آهک است که با آزاد شدن مواد معدنی موجود در آب پس از بخار دهی تشکیل می شود. این مواد معدنی در داخل بخارشوی شما جمع و تشکیل می شوند. معمولاً این تجمع در درجه اول کلسیم است و می توان به راحتی از آن مراقبت کرد.

اگر بخارشور شما به طور خودکار با تنظیم دفع کلسیم نیست ، باید دستگاه را خودتان تمیز کنید. دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید ، سپس بگذارید یک ساعت خنک شود تا در هنگام تمیز کردن دستگاه دچار سوختگی نشوید. یک مخلوط خانگی از آب و سرکه درست کنید – با دو فنجان سرکه و یک فنجان آب – و آن را با یک شستو شوی بخار بکنید.

اگرچه خوب است که داخل آن را مرطوب نگه دارید ، اما بخاطر اینکه بخار با آن روبرو است ، خشک شدن قسمت تمیز شده دستگاه با یک حوله کاغذی پس از اتمام کار شانس بیشتری در برداشتن لکه های آهک به شما می دهد. 

عیب یابی قبل از دور انداختن یا تعمیر بخارشور چگونه است؟

بخار پوشاک گران قیمت شما می تواند شما را نگران کند ، همین که شروع به ایجاد مشکلات کند. این احتمال وجود دارد که نیازی به دور انداختن آن و خرید یک بخارشوی جدید نباشد. اغلب ، این یک چیز ساده مانند آکورد معیوب، یک شلنگ خم شده ، یا کمی تجمع مواد معدنی است. امیدوارم که مشکل خود را در مقاله تعمیر بخارشور ما پیدا کرده باشید و به یاد داشته باشید که به مراقبت از بخار پوشاک خود ادامه دهید تا در آینده مسائل را به حداقل برسانید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر