تعمیر تخصصی سشوار

در این قسمت از سایت سه سوت تعمیر ما به چگونگی تعمیر تخصصی سشوار و نکاتی که هنگام استفاده از سشوار باید بدانید ، صحبت میکنیم .

سشوار وسیله ای الکتریکی است که هوا را جذب میکند . آن را گرم میکند و سپس با فشار هوا را خارج میکند . و اینگونه با عث تبخیر قطرات آب میشود و به خشک شدن مو کمک میکند . پس سشوار به منظور تسریع تبخیر ذرات آب و خشک کردن موها طراحی شده است .تعمیر تخصص سشوار

سشوار چگونه کار میکند ؟ 

برای تعمیر تخصصی سشوار شما باید اول نحوه ی کار کرد آن را بدانید .

سشوار دارای دو جزء مهم است . اول فن الکتریکی و دوم عنصر گرمایشی.عنصر گرمایشی ، از سیم نیکوروم که یک مقاومت است ساخته شده است. وظیفه ی مقاومت این است که ، در برابر جریان انرژی الکتریکی مقاومت کند و آن را به انرژی گرمایی تبدیل کند .

سشوارهای الکتریکی با دمیدن هوای دمای اتاق از طریق دریچه ها کار می کنند. سپس هوا از روی سیم نیکوروم عبور می کند که آن را گرم می کند و این باعث می شود که هوایی که خارخ میشود گرم باشد . این هوای گرم باعث تبخیر آب میشود و در نتیجه موخشک میشود .

تعمیر سوییچ سشوار : 

خراب شدن سوییچ سشوار ، یکی از شایع ترین مشکلات سشوار است . گاهی ممکن است سوئیچ به درستی کار نکند . و این موضوع باید حل شود. در حالی که در برخی از سشوارها، تنها سوییچ روشن و خاموش وجود دارد، در برخی دیگر، سوئیچ های مختلف ممکن است برای عملکردهای مختلف مانند کنترل گرما و سرعت و غیره وجود داشته باشد .

قدم اول : سشوار را باز کنید . از پیچ ها نگه داری کنید تا گم نشوند زیرا جایگزینی آنها کار سختی است .

قدم دوم :سوییچ معمولا در قسمت دسته سشوار قرار دارد . آن را جدا کرده و مطمئن شوید که سالم است .

قدم سوم : اگر سوییچ سالم نبود . یه سوییچ جدید را جایگزین کنید و آن را دقیقا مانند قبل ببندید .  تعمیر تخصصی سشوار _سوییچ

تعمیر فن سشوار :

فن در سشوار هوا را از طریق دریچه می کشد و آن را از پازل بیرون می راند. سوئیچ سرعت فن باعث تغذیه ی فن از جریان الکتریکی میشود .

مو، لینت، و باقی مانده های دیگر می تواند باعث مسدود کردن فیلتر شوند . برای تمیز کردن آن از هوای فشرده یا مسواک نرم بریستل استفاده کنید .

گام ‏اول:‏ پیچ های مسکن را بردارید و مسکن را بلند کنید.‏

‏گام ‏‏دوم:‏‏ تیغه های فن را بردارید و بازرسی کنید، در صورت لزوم تعمیر یا جایگزینی کنید.‏

‏گام ‏سوم:‏‏ موتور را با استفاده از تست کننده پیوستگی آزمایش کنید تا اطمینان حاصل شود که جریان دارای یک مسیر بسته (نور پیوستگی روشن) از طریق موتور است .

بهتر است که برای انجام این کار از یک متخصص کمک بگیرید . متخصصین سایت سه سوت تعمیر در خدمت شما هستند . تعمیر تخصصی سشوار _فن

چرا سشوار ضعیف شده است ؟

هنگام تعمیر تخصصی سشوار شاید با این مشکل مواجه شده باشید که سشوار دیگر مثل قبل کار نمیکند و ضعیف شده است .

سشوار با کشیدن  هوا از طریق دریچه کار می کند . هوا از روی یک کویل گرمایشی عبور می کند و از طریق پازل منفجر می شود. وقتي دریچه پشتي مسدود شود ، هواي کافي نميتواند وارد شود . وقتی که هوای کافی وارد نشود ، هوای کافی هم از قسمت پازلی خارج نمیشود و فشار هوا کمتر میشود .

این یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ممکن است برای سشوار پیش بیاید . در این زمان شما باید به دریچه ی پشت سشوار رجوع کنید . این دریچه جوری طراحی شده است که میتوان آن را به راحتی تمیز کرد .احتمالا در این قسمت گرد و غبار و موجمع شده است که شما میتوانید با تمیز کردن آن جریان هوای سشوار را به حالت قبلی بر گردانید .

البته این کار بستگی به مدل سشوار شما دارد .  بسیاری از مدل ها دارای فیلتر بر روی دریچه هستند که به راحتی می توانند تمیز و جایگزین شوند. هميشه اول خشک کن رو جدا کنید سپس فیلتر را جدا کنید و با استفاده از آب و صابون آن را تمیز کنید . اگر فیلتر قابل حذف شدن و جابه جایی نیست از مسواک برای تمیز کردن سطح آن استفاده کنید .

اگر فیلتر شما با یک تمیز کردن ساده به حالت قبلی برنگشت و نیاز به جایگیزین کردن داشت بهتر است که برای تعمیر تخصصی سشوار خود از یک متخصص و تکنسین حرفه ای استفاده کنید . ما به شما متخصصین سایت سه سوت تعمیر را پیشنهاد میدهیم .

چرا سشوار خیلی گرم میشود ؟

اگر سشوار شما هنگام استفاده زیاد گرم میشود بسیار خطر ناک است . بهتر است که این کار را برای ایمنی شخصی خودتان سریعا انجام دهید و به تعمیر تخصصی سشوار بپردازید . هنگام باز کردن سشوار توجه داشته باشید که قطعات ممکن است که خیلی گرم شده باشند و شاید بهتر باشد که اول اجازه دهید که سشوار خنک شود .

احتمالا مقداری مو و گرد و غباری که در هوا وجود دارد از قسمت مکنده سشوار وارد آن شده اند . در این صورت شما میتوانید آن را تمیز کنید و بهترین وسیله برای تمیز کردن این قسمت یک اسفنج آرایشی و یا مسواک است .

سشوار دارای یک سوییچ قطع کننده ی حرارتی است . که این سوییچ به این دلیل در دستگاه تعبیه شده است که اگر دستگاه خیلی داغ شد ، باعث قطع شدن حرارت دستگاه شود .

پس اگر سشوار شما خیلی گرم میشود احتمالا دچار یکی از دو مشکل بالا شده است .بهتر است که برای تعمیر تخصصی سشوار خود و رفع این مشکل از متخصصین سایت سه سوت تعمیر کمک بگیرید .تعمیر تخصصی سشوار _المنت

 

نتجیه گیری :

همان طور که توجه کردید ، سشوار وسیله ای نسبتا ساده است و تعمیر آن کار سختی نیست . شما با داشتن اطلاعات کافی در مورد سشوار میتوانید آن را تعمیر کنید .

بهتر است که از سشوار خود مراقبت کنید تا نیاز به تعمیر نداشته باشد . شما باید قسمت مکش سشوار را هر از گاهی تمیز کنید تا دچار مشکلات متعدد نشوید .

البته بهتر است که برای تعمیر تخصصی سشوار از یک متخصص کمک بگیرید . ما به شما متخصصین و تکنسین های سایت سه سوت تعمیر را پیشنهاد میدهیم تا در کمترین زمان و بالا ترین کیفیت سشوار شما را تعمیر کنند .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر