تعمیر آسان و تخصصی ماکروفر

تعمیر تخصصی ماکروفر

در این مقاله از سایت سه سوت تعمیر ، درباره تعمیر تخصصی ماکروفر  صحبت میکنیم. و به شما آموزش می دهیم قطعات آسیب دیده را درست کنید یا در صورت لزوم آن ها را جایگزین کنید.

البته بهتر است که برای تعمیر هر وسیله ای از متخصص مربوط به آن وسیله کمک بگیرید ، که ما به شما پیشنهاد میدهیم که از متخصصان سایت سه سوت تعمیر کمک بگیرید .

ماکروفر وسیله ای است که در میلیون ها خانه در سراسر جهان وجود دارد .  ماکروفر ها معجزه ای در تکنولوژی مدرن هستند که به شما کمک میکنند که به وسیله ی آن غذا را در کمترین زمان گرم کنید .

چرا ماکروفر غذا را گرم نمی کند؟

دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد که ما برای تعمیر ماکروفر در منزل شما در این قسمت یکی یکی همه را بررسی میکنیم . 

درب ماکروفر شما خراب است 

بیشتر مردم نمیدانند که درهای همه انواع فر چقدر مهم هستند. آنها کمک میکنند که گرما به دام بیفتد .

‏بنابراین اگر اجاق ماکروفر شما از گرم شدن خودداری می کند، ممکن است دلیل این باشد که درب خراب است.‏

‏اگر ‏شما فکر میکنید که درب ماکروفر شما خراب است و گرما از آن خارج می شود ، باید به سرعت ماکروفر را خاموش کنید. درهای ماکروفر ها به صورت کاملا تخصصی برای جلوگیری از خروج گرمای ماکروفر ساخته می شوند .

اگرچه در های فر ها و انواع ماکروفر به سختی خراب می شوند اما خراب شدن آنها نیز امری غیر ممکن نیست .خوشبختانه بررسی در ها کار سختی نیست و کافی است که شما چک کنید که آیا درب ماکروفر به درستی باز و بسته میشود ؟بهتر است برای تعمیر تخصصی ماکروفر خود از یک متخصص کمک بگیرید . ما در اینجا به شما متخصصین سه سوت تعمیر را پیشنهاد میکنیم .

اموزش های تخصصی تعمیر ماکروفر

یک جزء قدرت در ماکروفر خراب است 

اگر ماکروفر شما بدون هیچ دلیل احتمالی قبلی گرم نمی شود، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که یک جزء قدرت آسیب دیده وجود دارد.‏

‏چهار جزء اصلی در اینجا وجود دارد‏ :

_ فیوز

_ تبدیل

_ خازن

_ دیود ولتاژ بالا 

‏فیوز یک دستگاه حفاظتی است. اگر ماکروفر شما اصلا روشن نمی شود، ارزش چک کردن فیوز را دارد. فیوز در صورتی منفجر می شود که مدارهای کوتاه را تجربه کند. 

‏ترانسفورماتور یا همان تبدیل ، جزء اصلی قدرت است که گام بالا 220/110 ولتاژ سوکت دیوار پایین به سطح پایین تر است.‏

دیود ولتاژ بالا ، در نزدیکی مگنترون و کپسول ولتاژ بالا قرار دارد،  برای دسترسی به آنها باید المان ها را حذف کنید . برق را قطع کنید و همچنین برای جلوگیری از یک شوک الکتریکی ، کپسول ولتاژ بالا را تخلیه کنید .سپس می توانید دیود را برای تداوم با چند متر سیم آزمایش کنید ،اگر دیود ولتاژ بالا مقاومت پایینی را در هر دو جهت نشان دهد یا هیچ پیوستگی را به هیچ عنوان نشان ندهد، آنگاه نیاز به جایگزینی خواهد داشت .اگر آزمایش های دیود ولتاژ بالا را درست انجام دهید ، آنگاه باید مشخص کنید که آیا قدرت به مدار عرضه می شود یا نه. این یک مدار ولتاژ بالا است و آزمایش بیشتر تنها باید توسط یک تکنسین واجد شرایط انجام شود. برای انجام این کار ما تکنسین ها و متخصصین سایت سه سوت تعمیر را پیشنهاد می دهیم .

‏تمام این اجزا برای فراهم کردن قدرت به مگنترون کار می کنند. اگر هر یک از این موارد آسیب دیده باشد ،  آهنربا به درستی عمل نمی کند و ماکروفر گرم نمیشود .

تعمیر تخصصی ماکروفر  نیاز به مهارت های حرفه ای دارد. باید به شما هشدار داد که دستکاری با اجزای ولتاژ بالا حتی زمانی که  ماکروفر خاموش می شود خطرناک است.‏ برای این کار ما به شما متخصصین تعمیر ماکروفر در سایت سه سوت تعمیر را معرفی میکنیم . 

شما نیاز به استفاده از چند متر سیم برای بررسی تداوم عبور برق دارید .‏‏ شما می توانید آزمون پیوستگی را برای هر یک از مولفه های قدرت ذکر شده در بالا انجام دهید.تعمیر تخصصی گرمای ماکروفر

اگر شما همه ی موارد بالا را انجام دادید و چک کردید پس احتمالا مشکل از مگنترون است .  

مگنترون خراب است

بیشتر اوقات، هنگامی که ماکروفر از گرم شدن آنطور که باید خودداری می کنند، احتمال آن می رود که مگنترون فر یا ماکروفر معیوب شده باشد.

این بخش اصلی  ماکروفر است که خود مسئول تولید گرما بوسیله ی امواج است .

برای تعمیر تخصصی ماکروفر شما اول باید مگنترون را تست کنید تا ببینید که آیا خراب است یا خیر . مگنترون معمولا در قسمت کف ماکروفر قرار دارد و برای دسترسی به آن برای المال پایینی ماکروفر را باز کنید .

تست ‏‏1:‏‏ مگنترون خود را پیدا کنید .و هر یک از سیم های متصل به آن را برچسب گذاری کنید تا بدانید کدام سیم ها قرار است در کجا جایگزین شوند. هومتر خود را به پایین ترین مقیاس مقاومت تنظیم کنید. اندازه گیری مقاومت بین هر یک از پایانه های مگنترون با لمس هر کاوشگر به یک ترمینال اجام میشود . کاوشگرها را معکوس کنید و اندازه گیری مقاومت دوم را انجام کنید. هر اندازه گیری باید کمتر از یک اهُم بخواند. ‏

‏تست ‏‏2:‏‏ اهمتر خود را به بالاترین مقیاس مقاومت خود تنظیم کنید. یکی از کاوشگرهای متر را به یک ترمینال مگنترون لمس کنید. کاوشگر دیگر را به مسکن مگنترون فلزی لمس کنید. احتیاط ویژه ای برای دست نزدن به دو کاوشگر با هم داشته باشید. این می تواند منجر به خواندن نادرست شود. این آزمون باید خواندنی از بی نهایت – که نشان دهنده یک مدار باز است- تولید کند .

روش های تعمیر تخصصی ماکروفر و مگنترون

کلام آخر:

همان طور که خواندید برای گرم نشدن ماکروفر دلیل های زیادی وجود دارد که ما در این قسمت برای تعمیر ماکروفر آنها را با هم بررسی کردیم . اما چون این دلایل اکثرا وابسته به برق و قدرت و ولتاژ بالا هستند پس بررسی آنها خطر ناک است حتی اگر ماکروفر خاموش باشد . پس بهتر است که اگر شما به این مشکل بر خوردید از متخصصین با تجربه استفاده کنید که تجهیزات کافی را برای تعمیر تخصصی ماکروفر شما دارند . ما به شما متخصصین سه سوت تعمیر را پیشنهاد می دهیم ، که در کمترین زمان میتوانند ماکروفر شما را به صورت تخصصی تعمیر کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر