تعمیرات سشوار

  • ۲۲ روز پیش
  • 0

نحوه تعمیر سشوار

در این مقاله از مجموعه مقالات سه سوت تعمیر به آموزش نحوه تعمیر سشوار می پردازیم. هر سشوار دو نوع وسایل کوچک را با هم ترکیب می کنند: آنهایی که گرم می شوند و آنهایی که چیزی را به حرکت در می آورند. بنابراین ، سشوار هم شامل یک عنصر گرمایشی و هم یک موتور فرر است.

آموزش تعمیر سشوار

اکثر افراد به زحمت نمی توانند حتی ساده ترین مشکلات سشوار خود را برطرف کنند زیرا تعویض آنها معمولاً ارزان نیست. پرتاب کردن آنها و خرید موارد جدید آسان تر است. در دراز مدت ، ممکن است خرید یک سشوار با کیفیت بهتر و انجام بیشتر تعمیرات توسط شما کارآمدتر باشد.

چگونه کار می کنند

قبل از تعمیرات سشوار باید بدانیم چگونه کار می کنند؟ سشوارهای شخصی اشکال و اندازه های مختلفی دارند اما همه آنها دارای اجزای یکسانی هستند و به همان روشی کار می کنند. سشوار معمولی شامل کلید روشن / خاموش ، سوئیچ سرعت فن ، فن و موتور ، کلید حرارتی ، عنصر گرم کننده و کلید برش حرارتی است.

سوئیچ گرمایشی میزان جریان تحویلی به عنصر گرم کننده را کنترل می کند ، بنابراین گرمای تحویل داده شده توسط سشوار را کنترل می کند. سوئیچ سرعت فن ، سرعت موتور فن و فن را کنترل می کند ، بنابراین نیروی هوای منتقل شده توسط سشوار را کنترل می کند. سوئیچ برش حرارتی ، از ویژگی های ایمنی ، در صورت گرم شدن بیش از حد عنصر گرمایش را خاموش می کند.

مراحل

تعمیرات سشوار شامل سرویس سوئیچ ، پنکه ، عنصر گرم کننده و برش حرارتی است.

سرویس سوئیچ: کلیدهای روشن / خاموش ، سرعت فن و گرما همه به یک شکل کار می کنند. آنها جریان رفتن به سشوار ، پنکه یا عناصر را کنترل می کنند.

بعضی از کلیدها فقط دو حالت دارند: روشن یا خاموش ، زیاد یا پایین. دیگران سه یا بیشتر دارند. با این حال ، همه آنها به همان روش آزمایش و جایگزین می شوند. در اینجا نحوه آزمایش سوئیچ سشوار آمده است:

مرحله 1: سشوار را از برق بکشید و محفظه را با دقت باز کنید و بردارید. پیچ ها معمولاً نزدیک دریچه موتور قرار می گیرند.

مرحله 2: کلیدها در دسته یا محفظه اصلی بین سیم برق و موتور فن و عنصر گرم کننده نصب می شوند. سوییچ را بردارید و آن را جدا کنید.

مرحله 3: با استفاده از تستر پیوسته یا چندرسانه ای ، اطمینان حاصل کنید که سوئیچ آنطور که باید کار می کند. یعنی یک سوئیچ روشن / خاموش ، یک مدار باز (چراغ پیوسته خاموش) در وضعیت خاموش و یک مدار بسته (چراغ پیوسته روشن) را در موقعیت روشن نشان می دهد.

سوئیچ های سرعت فن و کلیدهای عنصر گرمایش در همه تنظیمات پیوستگی را نشان می دهند.

سرویس فن: فن موجود در سشوار از طریق دریچه هوا را به داخل می کشد و آن را به بیرون نازل می کند. سوئیچ سرعت فن آن جریان الکتریکی را تغذیه می کند.

پنکه های سشوار به طور کلی کاملاً با دوام هستند. دلایل اصلی مشکلات مو و

رطوبت – دو عنصری که در حمام به وفور یافت می شود.

موها ، پرزها و باقی مانده های دیگر می توانند فیلتر صفحه ورودی هوا را مسدود کنند. برای تمیز کردن آن ، از هوای فشرده یا مسواک با موی نرم استفاده کنید.

نحوه تعمیر لوازم خانگی
انتشارات بین المللی ، آموزشی ویبولیتین با استفاده از مسواک با موی نرم می توانید بقایای ساخته شده را از فیلتر صفحه تمیز کنید .

رطوبت می تواند با کوتاه شدن اجزای سازنده به هر موتور آسیب برساند. برای تست و تعمیرات فن و موتور سشوار:

مرحله 1: پیچ های محفظه را برداشته و محفظه را بلند کنید.

مرحله 2: تیغه های فن را برداشته و بازرسی کنید ، در صورت لزوم تعمیر یا تعویض کنید.

مرحله 3: موتور را با استفاده از دستگاه تست تداوم آزمایش کنید تا مطمئن شوید جریان از طریق موتور مسیر بسته ای دارد (چراغ پیوستگی روشن است). در غیر این صورت ، موتور را از یک درجه وات برابر و اندازه جدا کرده و جایگزین آن کنید.

اگر یک موتور جایگزین پیدا نمی شود ، یا اگر بیش از نیمی از قیمت یک سشوار جدید دارد ، تعویض کل سشوار را در نظر بگیرید.

سرویس دهی به یک عنصر گرمایش: مراحل تعمیر سشوار . عنصر گرم کننده در سشوار ، سیم پیچ با مقاومت بالا در اطراف یک قاب غیر رسانا است. در نازل دستگاه یا دریچه خروجی نصب شده است. وقتی جریان الکتریکی به آن وارد شود ، عنصر گرم می شود. فن مجاور با عبور هوا از عنصر ، آن را قبل از خروج از نازل گرم می کند. برای آزمایش عنصر سشوار در صورت مشکوک بودن به مشکل:

مرحله 1: محفظه سشوار و محافظ عنصر را بردارید.

مرحله 2: دو سیم منتهی به عنصر را پیدا کنید. سیم ها و سیم پیچ های عناصر را از نظر وجود شکستگی یا آوار آشکار بررسی کنید.

مرحله 3: برای بررسی میزان تداوم از تستر تداوم یا چندرسانه استفاده کنید. مدار بین دو سیم سربسته باید بسته شود (چراغ پیوستگی روشن است). در غیر این صورت ، برش حرارتی را بررسی کنید.

مرحله 4: اگر برش حرارتی به درستی کار کند ، عنصر گرم کننده را با یک قطعه دقیق تعویض کنید.

سرویس برش حرارتی: برش حرارتی در مجموعه عناصر اکثر سشوارهای برقی قرار دارد. هدف ترموستات دو فلزی بستن عنصر سشوار در صورت گرم شدن بیش از حد است. برای آزمایش برش حرارتی:

مرحله 1: محفظه را باز کنید و به مجموعه عناصر دسترسی پیدا کنید.

مرحله 2: برش حرارتی را از نظر باقی مانده ، اعوجاج یا تغییر رنگ بررسی کنید.

مرحله 3: نقاط تماس را با کاغذ زمرد تمیز کنید. با چند انفجار کوتاه هوای فشرده که در فاصله کافی نگه داشته شده اند ، آوارها را شل کنید تا به سیم های عنصر حساس آسیب نرسد.

بنابراین ، قبل از اینکه آن سشوار ، توستر یا سایر وسایل کوچک خانگی را که خراب است بیرون بیاندازید ، مطمئن شوید که رفع این مشکل آسان نیست. نکات موجود در این مقاله به شما کمک می کند تا نیازهای خانگی را دوباره راه اندازی کنید.

بهترین نکات برای ترمیم سشوار چیست؟

آموزش تعمیر سشوار با موچین

استفاده از موچین برای پاک سازی گرد و غبار

همچنین بهتر است در تعمیرات سشوار دریچه ای که سشوار به آن وصل شده را بررسی کنید. بسیاری از خروجی ها دکمه قرمز رنگ کوچکی در زیر قسمت های پلاگین دارند و با فشار دادن این دکمه می توانید خروجی را دوباره تنظیم کنید. برای هر وسیله کوچکی که کار خود را متوقف کرده است ، انجام این کار برای کار دوباره آن کافی است ، در این صورت تعمیر سشوار غیر ضروری است. اگر تنظیم مجدد یک خروجی به نتیجه نرسید ، بهتر است چیز دیگری را به آن وصل کنید و بررسی کنید که آیا کل خروجی خراب است یا مشکل مربوط به خود سشوار است.

سشوارها گاهی اوقات خیلی داغ می شوند و در اکثر آنها خاموش شدن خودکار وجود دارد که در صورت بروز چنین اتفاقی می افتد که احتمال آتش سوزی را کاهش می دهد. اگر خشک کن به طور خودکار خاموش شود ، ممکن است دوباره خاموش شود تا خنک شود. بسیاری از مردم نمی دانند که بسیاری از لوازم کوچک دارای خاموش شدن خودکار هستند ، بنابراین ممکن است کسی به اشتباه باور کند که سشوارش خراب است و آن را دور بیندازد. به همین دلیل ایده خوبی است که چند ساعت صبر کنید و سپس قبل از دور انداختن سشوار دوباره سعی کنید آن را روشن کنید ، زیرا بعد از فرصت خنک شدن ممکن است بعداً دوباره روشن شود.

در صورت خرابی همه موارد ، ممکن است لازم باشد که محفظه سشوار را باز کنید و فضای داخلی را بررسی کنید. بعضی اوقات تعمیر سشوار شامل تعویض عناصر گرمایشی ، فن ها ، موتورها یا سوئیچ ها است. آسیب به این مناطق گاهی واضح است ، اما در بعضی مواقع ، تشخیص آن دشوارتر است. سفارش قطعات تعویض قطعات آسیب دیده مستقیماً از سازنده امکان پذیر است ، اما قرار دادن آنها در جای خود کاری طاقت فرسا است مگر اینکه شخصی تجربه تعمیر لوازم خانگی کوچک را داشته باشد. به طور کلی ، اکثر این لوازم گران قیمت فوق العاده ای ندارند و بسته به هزینه قطعات کوچک ، تعویض آن ارزان تر از تعمیر آن است.

برای تعمیرات سشوار با ما در ارتباط باشید
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر