تعمیرات سشوار

تعمیر سشوار

تعمیر سشوار

‏ما در این بخش از سایت سه سوت تعمیر، در مورد تعمیر سشوار و کارکرد سشوار صحبت میکنیم. شما با مطالعه ی این بخش میتوانید خودتان در برخی موارد سشوار را تعمیر کنید .

سشوار ، یک دستگاه الکتریکی است که برای خشک کردن و حالت دادن به مو استفاده می شود.

سشوار با استفاده از یک فن الکتریکی کار میکند که باعث منفجر کردن هوا در سراسر یک کویل گرمایشمی شود ; همان طور که هوا از خشک کن عبور می کند گرم می شود. هنگامی که هوای گرم به موهای مرطوب یا خیس می رسد ،به تبخیر آب کمک می کند و باعث می شود که مو خشک شود .

سشوار ممکن است با انواع برس ها و شانه ها برای حالت دادن به انواع مختلف مو مورد استفاده قرار گیرد.

برای تعمیر سشوار مانند تعمیر هر وسیله ی دیگری شما اول باید علت اصلی را پیدا کنید ؛ یعنی بفهمید که مشکل از کدام قسمت است.

پس یکی از راحت ترین راه ها این است که شما قطعات را (سوییچ ، موتور ، . . .) جز به جز امتحان کنید.

عیب یابی اجزای سشوار

سشوار وسیله ای الکتریکی است که عمدتا از دو بخش تشکیل شده است ؛ برخی قطعات حرارت میدهند و برخی دیگر حرکت میدهند . پس سشوار هم شامل عنصر گرمایشی و هم شامل یک موتور فن است . 

به دلیل اینکه سشوار عموما وسیله ای گران نیست ، اکثر مردم به خود زحمت رفع حتی ساده ترین مشکلات سشوار را نمیدهند .اما این کار میتواند در دراز مدت شما را اذیت کند زیرا رفع برخی مشکلات و تعمیر سشوار می تواند بسیار آسان باشد . البته که بهتر است که با خریدن یک سشوار با کیفیت و کارامد از این سری مشکلات خود بکاهید .تعمیر سشوار در خانه

کارکرد

سشوارهای شخصی در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند، اما همگی حاوی اجزای یکسانی هستند و به یک شکل کار می کنند. سشوار معمولی شامل یک سوئیچ روشن/خاموش، یک سوئیچ سرعت فن، یک فن و موتور، یک سوئیچ حرارتی، یک عنصر گرمایشی، و یک سوئیچ قطع حرارتی است.‏

‏سوئیچ گرمایشی میزان جریان تحویل داده شده به عنصر گرمایشی را کنترل می کند و به این ترتیب گرمای تحویل داده شده توسط سشوار را کنترل می کند‏

‏سوئیچ سرعت فن سرعت موتور فن را کنترل می کند و به این ترتیب نیروی هوای تحویلی توسط سشوار را کنترل می کند.

‏سوئیچ قطع حرارتی، یک ویژگی ایمنی است،که باعث خاموش شدن عنصر گرمایش میشود برای زمانی که سشوار بیش از حد گرم می شود.‏‏

نحوه سرویس سشوار

سرویس و تعمیر سشوار شامل سرویس دهی به سوئیچ، فن، عنصر گرمایشی، و قطع حرارتی است.‏تعمیر سوییچ سشوار

عیب یابی سوییچ

طریقه ی کارکرد سوییچ روشن / خاموش ، فن سرعت ، و سوئیچ حرارت همه به یک صورت است .

برخی از سوئیچ ها تنها دو موقعیت دارند: روشن یا خاموش، بالا یا پایین . برخی دیگر سه موقعیت یا بیشتر دارند. با این حال، همه آنها به یک شیوه آزمایش و جایگزین می شوند. در اینجا نحوه آزمایش یک سوئیچ سشوار را میبینیم :

قدم اول :سشوار را باز کنید و مراقب پیچ ها باشید این کار را با دقت بسیار انجام دهید 

قدم دوم:‏سوئیچ ها در دسته یا قسمت اصلی بین سیم الکتریکی و موتور فن و عنصر گرمایش نصب خواهند شد. سوئیچ را بردارید و قطع کنید.‏ 

قدم سوم:چند بار امتحان کنید و ببینید که آیا هنگام تکان دادن سوییچ on و off در قسمت درست قرار گرفته اند یا خیر 

‏سوئیچ های سرعت و سوئیچ های عنصر گرمایش تداوم را در تمام تنظیمات نشان می دهد.‏ 

سرویس فن

فن در سشوار هوا را از طریق دریچه می کشد و آن را از پازلی که در پشت سشوار قرار دارد بیرون می راند. سوئیچ سرعت فن از طریق جریان الکتریکی تغذیه می کند .

‏مو، لینت، و باقی مانده های دیگر مواد می تواند باعث مسدود کردن صفحه فیلتر سشوار بشوند . برای تمیز کردن آن از  فشار هوای زیاد یا مسواک نرم استفاده کنید.‏

توجه داشته باشید که رطوبت میتواند به قطعات و موتور آسیب بزند و باعث شود که شما مجبور به تعمیر سشوار شوید .تعمیر فن سشوار

المنت گرمایش

قدم اول: سشوار را باز کنید و دو سیمی که به عنصر گرمایشی وصل میشوند و باعث حرارت آن میشوند را پیدا کنید . سیم ها را بررسی کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید .

قدم دوم :‏برای بررسی پیوستگی از تست کننده پیوستگی استفاده کنید. مدار بین دو سیم سرب باید بسته شود (نور پیوستگی روشن). اگر نه، قطع حرارتی را بررسی کنید.‏

قدم سوم :‏اگر قطع حرارتی به درستی عمل می کند، عنصر گرمایش را با یک بخش جایگزینی دقیق جایگزین کنید.‏تعمیر المنت سشوار

در ادامه به برخی از رایج ترین مشکلات سشوار می پردازیم:

روشن نمی شود

اگر سشوار شما روشن نمی شود ، چندین مورد مختلف وجود دارد که می تواند مشکل ایجاد کند. برای شناسایی علت و تعمیر سشوار خود باید عیب یابی کنید. ابتدا تنظیمات کنترل خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه دکمه ها کاملاً سالم و از درست بودن تنظیمات اطمینان دارند. همچنین بررسی کنید که دکمه استارت فشار داده شده یا به اندازه کافی چرخانده شده باشد تا سشوار فعال شود.

فیوز حرارتی

بعضی از سشوار ها با فیوز حرارتی طراحی شده اند که درون مجرای اگزوز در صفحه عقب قرار دارد. هنگامی که فیوز حرارتی قطع شد ، سشوار کار نمی کند (یا ممکن است دمای آن بالا رود). راهی برای تنظیم مجدد این فیوز وجود ندارد. در صورت قطع شدن آن باید تعویض شود.

زیاد سر و صدا می کند

قسمتهای متحرک زیادی روی سشوار وجود دارد. با پیدایش علائم سایش روی آنها، اغلب شروع به ایجاد صدا می کنند. برای تعمیر سشوار خود این موارد را بررسی کنید.

گلایدها

در خشک کن ها اغلب گلاید های پلاستیکی قرار دارند که در قسمت جلوی درام قرار دارند. با گذشت زمان ، این گلاید ها ساییده می شوند و باید جایگزین شوند.

چرخ دمنده

اگرچه مشکلات مربوط به چرخ دمنده می تواند اغلب به تعویض قطعه احتیاج داشته باشد ، اما گاهی اوقات مشکل با تمیز کردن دمنده حل میشود. اغلب پرزها یا اشیا دیگر به چرخ دمنده راه پیدا می کنند.

کمربند

کمربند اصلی دور درام می پیچد و آن را می چرخاند. کمرنگ با فرسودگی شروع به ایجاد صدای ضربان در برابر درام می کند.

گرما تولید نمی کند

قبل از تماس با متخصصان سه سوت تعمیر برای تشخیص این مشکل ، حتماً تنظیمات خشک کن را بررسی کنید.

برای تعمیر سشوار که گرما ندارد، فیوز حرارتی را بررسی کنید. این فیوز برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سشوار طراحی شده است. هنگام خرابی این فیوز، اغلب حرارت دادن به خشک کن می شود.

کلید دمایی که روی صفحه کنترل خشک کن شما قرار دارد نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود. نکته اصلی در کاهش آسیب این مشکلات ، مراجعه به متخصصان سه سوت تعمیر در اولین فرصت است.

چرا سشوار گرم نمی شود؟

عنصر گرمایش در سشوار یک سیم با مقاومت بالا است که در اطراف یک قاب غیررسانا قرار دارد . این عنصر گرمایش در قسمت پازل دستگاه (همان قسمت که هواخارج میشود) قرار درد .هنگامی که جریان الکتریکی بر روی آن اعمال می شود، عنصر گرم می شود. هوا وارد دستگاه میشود و از عنصر گرمایشی عبور میکند پس هوا قبل از خروج از صفحه ی پازلی گرم است.

چگونه سشوار بدون عادت درست می کنیم؟

مراحل تعمیر سشوار:

  • دستگاه را از برق بکشید.
  • نازل و فیلتر را بردارید.
  • اگر واحد صفحه فیلتر ورودی دارد ، آن را برداشته و تمیز کنید.
  • پیچ هایی را که محفظه را در کنار هم قرار داده اند برداشته و محفظه را جدا کنید.
  • سوئیچ ، فن و موتور را پیدا و سرویس کنید.

چرا سشوار می سوزد؟

اکثر سشوارها دارای 2 صفحه پرز هستند که مانع از کشیده شدن هر چیزی به داخل سیم پیچ گرمایشی می شود ، همان چیزی است که گرما را برای خشک شدن موهای شما ایجاد می کند. مشکل این است که این صفحه ها با پرز مسدود می شوند و باعث می شوند سشوار بیش از حد گرم شود و در واقع سوخته شود.

سخن نهایی:

پس بهتر است قبل از اینکه بخواهید سشوار خود را تعویض کنید مطمئن شوید که مشکل آن یک مشکل جزئی نیست البته که بهتر است درصورت خراب شدن سشوار از یک متخصص کمک بگیرید .

ما به شما در این قسمت متخصصان سه سوت تعمیر را پیشنهاد میدهیم تا در کمترین زمان و بالا ترین کیفیت کار تعمیر سشوار شما انجام دهند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر