تعمیرات شوفاژ

تعمیر شوفاژ

تعمیر شوفاژ

ما می دانیم که زندگی بدون شوفاژ چقد دلهره آور است. به همین دلیل ما قصد داریم راه حل های تعمیر شوفاژ را شما معرفی کنیم و بلافاصله تعمیر شوفاژ خود را شروع کنیم. مهندسین سه سوت تعمیر را بصورت 24 ساعته و 365 روز سال در دسترس هستند.

شوفاژ (به فرانسویchauffage) یا حرارت مرکزی سیستمی است برای تولید گرما در منازل و ساختمان‌ها. در این سیستم گرما در شوفاژ خانه تولید شده و توسط لوله‌های رفت و برگشت به رادیاتور‌ها در دیگر نقاط ساختمان منتقل می‌شودمنبع در نوشتار سوفاژ نوشته میشود در خوانن شوفاژ گفته میشود.

عیب یابی و رفع اشکال

با گذشت زمان، این امکان وجود دارد که لوله های شما صداهای بیشتری نسبت به قبل ایجاد کنند. این امر اغلب ناشی از ماندن آب در لوله بازگشت است. لوله باید در یک زاویه مناسب قرار گیرد که اجازه دهد تا آب به شوفاژ برسد و اگر زاویه درست نیست، آب در لوله باقی می ماند. برای تعمیر شوفاژ،در اینجا شما نیاز به کمی افزایش زاویه زمین دارید . برای این کار باید از یک تکه فلز یا ایستادن لوله برای افزایش زاویه استفاده کنید.‏

اگر گرمای کافی توسط شوفاژ تولید نمی شود، شوفاژ شما احتمالا نیاز به تمیز شدن دارد. تعمیر این شوفاژ آسان است. با خاموش کردن شوفاژ شروع کنید. قبل از باز کردن، شیلنگ ها را به آبکش و تخلیه شوفاژ متصل کنید. اجازه دهید آب انباشته شده به یک سطل یا آبکش ریخته شود  پس از تخلیه تمام آب، دریچه های آبکش را ببنید، دیگ را دوباره پر کنید و دوباره تخلیه کنید و این فرایند را تکرار کنید تا آب روشن شود.‏

حل مشکلات مدل برقی

تعمیر شوفاژ برقی

با گذشت زمان، این امکان وجود دارد که شما متوجه شوید که لوله های شوفاژ برقی شما صداهای بیشتری نسبت به قبل ایجاد می کنند. این امر اغلب به دلیل ماندن آب در لوله بازگشت است. لوله باید در یک زاویه شیب دار قرار گیرد. که این امر اجازه می دهد تا آب به شوفاژ برود. و اگر زاویه درست نیست، آب به سادگی در لوله باقی می ماند. در این مورد برای تعمیر شوفاژ برقی، شما نیاز به افزایش زاویه زمین دارید. برای این کار باید از یک تکه فلز برای افزایش زاویه لوله استفاده کنید. این باید مشکل لوله های پر سر و صدا در شوفاژ حل کند.

اگر شوفاژ برقی شما هیچ گرمایی تولید نمی کند، جعبه فیوز را بررسی کنید. اگر خاموش است، آن را دوباره به یک موقعیت فعال قرار دهید. اگر فیوز دمیده شده باشد، باید آن را جایگزین کنید. شما همچنین باید سطح آب شوفاژ برقی را بررسی کنید. اگر سطح پایین است، شیر دستی را باز کنید و اجازه دهید آب وارد مخزن شود تا فشار به 12 PSI برسد.‏

‏این کار باید دوباره شوفاژ را راه اندازی کند. در غیر این صورت باید به فکر تعمیر شوفاژ برقی خود باشید.

در ادامه به بررسی مشکلات رایج شوفاژ می پردازیم:

شوفاژ سوراخ شده

تعمیر شوفاژ سوراخ شده

اگر سطح آب درشوفاژ به طور منظم پایین باشد، احتمال نشت در سیستم وجود دارد . برای بررسی اینکه آیا این مشکل است یا خیر ، به دنبال آب اطراف خط بازگشت یا در شوفاژ بگردید. اگر نشانه هایی از نشت آشکار است، بهترین کار برای تعمیر شوفاژ این است که با لوله کش تماس بگیرید. اگر هیچ نشانه ای از نشت وجود ندارد، بهتر است با یک فرد حرفه ای تماس بگیرید.

هنگامی که نشت مستقیماً از مخزن شوفاژ باشد ، یک مشکل اساسی در شوفاژ شما ایجاد شده است. شوفاژ شروع به خوردگی کرده و نیاز به تعویض دارد. با این حال ، نشت می تواند از طریق یک شیر تسکین دهنده فشار یا یک پمپ ایجاد شود و این موارد قابل تعمیر هستند.

گرم نمی کند

این مورد اغلب به دلیل مشکل برق یا گرفتگی پمپ است. اطمینان حاصل کنید که فیوز نسوخته باشد و ترموستات به طور معمول کار می کند. اگر برق مشکلی ندارد ، پمپ را طبق دستورالعمل سازنده تمیز کنید و هوای اضافی را که ممکن است در داخل آن گیر کرده باشد، آزاد کنید. همچنین می توانید دریچه انتقال دهنده کنار شوفاژ را خاموش و روشن کنید. اگر هیچ یک از اینها جواب نداد ، با یکی متخصصین تعمیر شوفاژ در سه سوت تعمیر تماس بگیرید. تعویض پمپ بسته به منطقه جغرافیایی و مشخصات سیستم شما ممکن است کلی هزینه داشته باشد.

بالا سرد است، پایین گرم

اگر بالای شوفاژ سرد است اما پایین آن گرم است ، ممکن است لازم باشد تخلیه شود. پمپ را خاموش کنید ، یک سطل را پایین بگذارید تا آب آن گرفته شود ، و شیر را با یک کلید شوفاژ باز کنید. وقتی آب به داخل سطل ریخت، شیر را ببندید.

نشتی دارد

در صورت نامشخص بودن منبع نشتی ، نشتی سوفاژ می تواند بسیار خطرناک باشد. تا زمانی که در تعمیر شوفاژ مهارت ندارید ، به طور کلی بهتر است با متخصصین سرویس و تعیمرات شوفاژ در تماس باشید. قیمت تعمیرات بر اساس مدت زمان لازم برای تشخیص و اینکه آیا قطعه مشکل دار، قابل تعمیر است یا نیاز به تعویض دارد ، تفاوت چشمگیری دارد.

مرکز سرویس لوازم خانگی در تهران

با بیش از 30 سال تجربه ، متخصصین آموزش دیده تیم تعمیرات لوازم خانگی سه سوت تعمیر به خوبی مجهز هستند تا سرویس و تعمیرات لازم را برای بیشتر لوازم تجاری و صنعتی انجام دهند.

سرویس منظم شوفاژهای خانگی روشی فعال برای جلوگیری از خرابی های پر هزینه شوفاژ می باشد. هنگامی که فضای داخلی شوفاژ دچار خوردگی و تجمع رسوب می شود ، مصرف برق به طرز چشمگیری افزایش می یابد. برنامه های تعمیر شوفاژ سفارشی سه سوت تعمیر به کاهش هزینه های برق و تجهیزات برای عملکرد طولانی مدت و قابل اعتماد کمک می کند.

اگر تکنسین ها در حین انجام کارهای معمول تعمیر و نگهداری مشکلی پیدا کنند ، توانایی انجام تعمیرات قبل از تعویض کامل را دارند.

سه سوت تعمیر می تواند خدمات سرویس و تعمیر شوفاژ را برای:

 • شوفاژ های گرمایشی
 • شوفاژ آبی
 • شوفاژ فشار کم و زیاد
 • شوفاژ مقطعی
 • شوفاژ آتش و آب

چرا شوفاژ گرم نمی شود؟

زمانی که شوفاژ شما به خوبی گرم نمی کند، شوفاژ شما احتمالا نیاز به تمیز شدن دارد.  تعمیر این شوفاژ آسان است. با خاموش کردن شوفاژ شروع کنید. قبل از باز کردن، شیلنگ ها را به آبکش و تخلیه کننده شوفاژ متصل کنید. اجازه دهید آب انباشته شده به یک سطل یا آبکش ریخته شود. پس از تخلیه تمام آب، دریچه های آبکش را ببنید، شوفاژ را دوباره پر کنید و دوباره تخلیه کنید و این فرایند را تکرار کنید تا آب گرم شود.‏

چگونه نشتی شوفاژ را برطرف کنیم؟

 • شیر نشتی را در زیر نشت تخلیه کنید.
 • شیر محافظ منبع تغذیه و قفل را خاموش کنید.
 • آب نشتی را بگیرید.
 • مهره واحد را باز کنید.
 • دریچه خونریزی را باز کنید تا آب آزاد شود.
 • نوک سوپاپ را با نوار PTFE بپیچید.
 • مهره اتصال را دوباره محکم کرده و دریچه های تخلیه و قفل را باز کنید.

چرا شوفاژ ناگهان از کار می افتد؟

اگر فقط یک (یا چند) از شوفاژهای شما گرم نمی شوند ، مهمترین دلیل این امر هوای محبوس شده است. اگر بعد از تابستان گرمایش را دوباره روشن کرده باشید ، هوا می تواند در رادیاتورهای شما گیر کند و باعث گرم شدن آنها در پایین اما سرد بودن آنها شود. رادیاتور شما به زودی باید خوب و گرم باشد.

سخن پایانی

تیم سه سوت تعمیر هر مشکلی که در مورد سیستم گرمایشی شما باشد ، با روش های روز دنیا حل میکند. چه نیاز به تعمیر شوفاژ خود داشته باشید و یا نیاز به سرویس سالانه آن باشد، تیم سه سوت تعمیر در خدمت شماست.

مهندسان سه سوت تعمیر در زمینه تعمیر انواع شوفاژ ، از جمله شوفاژ ترکیبی ، شوفاژهای معمولی و شوفاژهایی از مارک های برجسته ، مانند Valliant ، Worcester ، Baxi و Potterton ، تجربه زیادی در زمینه کار با دانش تخصصی دارند .

ما می توانیم در طیف وسیعی از خدمات از جمله:

 • نصب شوفاژ
 • تعمیرات سریع و کارآمد شوفاژ
 • تعمیرات شوفاژ اضطراری
 • سرویس و نگهداری شوفاژ
 • گواهینامه های گاز
 • سایر مشاغل لوله کشی

اگر مایلید در مورد خدمات ما اطلاعات بیشتری کسب کنید یا درخواست تعمیر شوفاژ خانگی خود دارید  اکنون با ما تماس بگیرید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر