تعمیر لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

مشکلات لپ تاپ را می توان به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم کرد. مشکلات نرم افزاری نسبتاً ساده است و نصب مجدد سیستم عامل می تواند مشکل را برطرف کند. اما اگر مشکل سخت افزاری باشد ، ممکن است شامل مادربرد ، CPU ، هارد دیسک ، رم ، مانیتور و غیره باشد. صرف نظر از هر مشکلی در لپ تاپ ، می توانید برای هر مشکل یک راه حل تعمیر لپ تاپ در وب سایت ما پیدا کنید. البته اگر راه حلی پیدا نکردید ، می توانید با ما تماس بگیرید تا راهی برای تعمیر لپ تاپ خود پیدا کنید.

رایانهٔ کیفی یا لپ‌تاپ (به انگلیسیLaptop) به معنی “روی دامان‏” (در مقابل رایانه رومیزی)، به رایانه شخصی کوچک، سبک و قابل-حمل گفته می‌شود. فرهنگستان زبان فارسی عبارت رایانهٔ کیفی را به جای “لپ‌تاپ” پیشنهاد داده است.

تعمیر لپ تاپ در محل

تعمیر لپ تاپ در محل

اگر باتری لپ تاپ شارژ نمی شود یک مشکل جدی است. زیرا باعث تاخیر در کارهای شما می شود و باعث فشار روانی می شود. در اینجا لیستی از چند روش موثر و آسان برای حل این مشکل آورده شده است که به شما کمک می کند تا لپ تاپ خود را دوباره شارژ کرده و از سر بگیرید.

1. شارژر را از برق بکشید و دوباره وصل کنید

وقتی متوجه شدید لپ تاپ شما در شارژ نیست ، شارژر AC را از برق بکشید و بگذارید چند ثانیه جدا باشد. شارژر را دوباره وصل کنید. زیرا چند ثانیه برای تنظیم مجدد باتری و شارژر کافی است.

2. نصب مجدد درایور باتری و شارژر

گاهی اوقات درایورهای باتری و آداپتور باید دوباره نصب شوند. زیرا ممکن است به درستی کار نکنند و حتی در صورت اتصال شارژر، لپ تاپ شارژ نشود. برای انجام مراحل زیر را دنبال کنید:
1) کلیدهای Windows و R را همزمان فشار دهید تاRun باز شود.
2) جعبه ای باز می شود. در آن عبارت devmgmt.msc را در فضای خالی تایپ کنید و کلید Enter را بزنید.
3) Device Manager بر روی صفحه باز می شود. بر روی Battery کلیک کنید. سپس بر روی Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery کلیک راست کرده و سپس گزینه Uninstall را انتخاب کنید.
4) بعد از اتمام ، چند ثانیه صبر کنید و سپس باتری را از لپ تاپ جدا کنید.
5) 10 ثانیه صبر کنید سپس باتری را جایگذاری کنید و شارژر را وصل کنید. سپس به Device Manager رفته و گزینه Scan for Hardware Changes را انتخاب کنید. این گزینه لپ تاپ شما را اسکن می کند و پس از اتمام، نصب مجدد درایور های باتری را پیشنهاد میدهد.
6) نصب مجدد درایورهای باتری کمی طول می کشد و پس از انجام باید لپ تاپ خود را دوباره راه اندازی کنید. با این کار مشکل برطرف می شود و لپ تاپ شما شروع به شارژ می کند.

3. تنظیمات power management software را تغییر دهید

این روزها اکثر لپ تاپ ها سیستم شارژ جدیدی دارند که می تواند گاهی دلیل شارژ نشدن آن باشد. شما می توانید با غیرفعال کردن battery time extender در رایانه خود به راحتی مشکل را حل کنید. شما فقط باید power management software را روی لپ تاپ خود باز کرده و تنظیمات آن را به حالت عادی تغییر دهید.

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

صدای فن لپ تاپ لنوو موضوعی است که بسیاری از کاربران هنگام استفاده از لپ تاپ با آن روبرو می شوند.

اولین قدم برای تعمیر لپ تاپ لنوو این است که تعیین کنید صدای فن یک صدای معمولی است یا خیر. فن های لپ تاپ های لنوو امروزی با کنترل هوشمند دما طراحی شده اند ، یعنی سرعت فن با توجه به دما تنظیم میشود. بنابراین متوجه خواهید شد که هنگام اجرای یک بازی یا یک نرم افزار سنگین، صدای فن بسیار بلند می شود ، تغییر این صدا طبیعی است و این تغییر تاثیری در عملکرد طبیعی لپ تاپ نخواهد داشت.

1. تنظیمات را تغییر دهید.

نگاهی به کاربرد CPU بیندازید. اگر همه چیز خوب است ، روش زیر را امتحان کنید تا با تغییر تنظیمات سیستم ، نویز فن را کاهش دهد.

برای تغییر تنظیمات طرح ، می توانید به صورت زیر عمل کنید ، ویندوز 10 را به عنوان مثال در نظر بگیرید

Windows 10 : Start > Settings > System > Power & Sleep > Additional power settings

سپس روی Change plan settings کلیک کنید.

روی Change advanced power settings کلیک کنید.

گزینه processor power management را انتخاب کنید. روی System cooling policy کلیک کنید. روی Active کلیک کنید. Active را به Passive تغییر دهید. سپس کلید Ok را بزنید.

تنظیمات کامل شد. اکنون متوجه خواهید شد که میزان صدای فن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

2. فن را تمیز کنید.

اگر صدای فن غیر عادی است یا بیش از حد زیاد است و هوای کمی بیرون می دهد، معمولاً به خاطر گرد و غبار زیاد فن می باشد. در نتیجه بازده و کارایی و فن پایین می آید.
برای تعمیر فن لپ تاپ لنوو ، باید گرد و غبار فن را تمیز کنیم. اگر نمی توانید گرد و غبار را پاک کنید ، می توانید برای تمیز کردن لپ تاپ خود به مرکز تعمیرات سه سوت تعمیر بروید. پس از گردزدایی لپ تاپ ، صدای فن باید بسیار کمتر شود.

تعمیرات لپ تاپ ایسوس

اگر لپ تاپ ایسوس شما زیاد داغ می شود، مشکل می تواند چند علت داشته باشد.

1. گرد و خاک گرفته
گرد و غبار زیاد می تواند دریچه های لپ تاپ را مسدود کند ، در نتیجه گردش هوا در داخل لپ تاپ ضعیف است ، همچنین دفع گرمای داخل لپ تاپ کاهش می یابد. در همان زمان ، گرد و غبار نیز به فن خنک کننده می چسبد ، که باعث کاهش بازده اتلاف گرمای فن می شود.

2. برنامه های زیادی در حال اجراست
وقتی لپ تاپ برنامه های زیادی را همزمان اجرا می کند ، میزان فعالیت پردازنده ، حافظه ، کارت گرافیک ، هارد دیسک ، مادربرد و منبع تغذیه بسیار زیاد است. وقتی از این اجزا با سرعت بالا استفاده می شود ، گرمای زیادی تولید می شود ، به طوری که لپ تاپ بیش از حد گرم می شود.

3. هوا گرم است
وقتی دمای محیط لپ تاپ خیلی زیاد باشد ، گرمای تولید شده توسط لپ تاپ افزایش می یابد و راندمان اتلاف گرما نسبتاً کاهش می یابد.

چگونه از گرم شدن بیش از حد لپ تاپ جلوگیری کنیم؟

1. از فن خنک کننده لپ تاپ استفاده کنید
می توانید یک فن خنک کننده لپ تاپ تا عملکرد اتلاف گرما را افزایش دهد.
برای کاربرانی که از نوت بوک استفاده می کنند ، گرم شدن هنگام بازی در تابستان رایج است و گاهی اوقات نمی توان با تمیز کردن گرد و غبار مشکل دمای بالای محیط را به طور اساسی حل کرد.

در این حالت استفاده از فن خنک کننده برای افزایش عملکرد دفع گرما توصیه می شود.

2. منافذ را تمیز کنید
پس از استفاده طولانی مدت از این دفترچه ، ممکن است دریچه های ته و دو طرف آن با گرد و غبار و پرز پوشانده شود که این امر باعث عبور جلوگیری از جریان هوا می شود و باعث می شود هوای گرم داخل لپ تاپ خارج نشود. در این زمان باید گرد و غبار و پرزهای پوشاننده دریچه های هوا را تمیز کنیم. برای پاک سازی گرد و غبار از ابزار پلاستیکی نازک استفاده کنید.

اما این دریچه ها بر اساس مدل لپ تاپ در مکان های مختلفی قرار دارند. قبل از تمیز کردن آن و تعمیر لپ تاپ ایسوس خود ، باید دریچه های مناسب را پیدا کنید.

شما می توانید به طور منظم دریچه های هوا را پاک کنید ، که می تواند احتمال آسیب دیدن قطعات را بسیار کاهش دهد و از تخریب عملکرد لپ تاپ جلوگیری کند.

مرکز تعمیر لپ تاپ در تهران

مرکز تعمیرات لوازم خانگی سه سوت تعمیر با کادر مجرب و تخصصی و با دانش حرفه ای در تعمیرات انواع لپ تاپ های مختلف یاری گر شما خواهد بود. سه سوت تعمیر مرکز تعمیر لپ تاپ در تهران به طور تخصصی و حرفه ای به حل مشکلات لپ تاپ های ایسوس، دل ، لنوو ، اپل و … می پردازد.

تعمیر لپ تاپ دل

تعمیر لپ تاپ دل

تا به حال پیش آمده کیبورد لپ تاپ دل شما کار نکند؟ گاهی اوقات ناگهان کل صفحه کلید از کنترل خارج می شود و هیچ کدام از کلید ها کار نمی کند. برای تعمیر لپ تاپ دل در این مورد این مراحل را طی کنید تا مشکل شما حل شود.

1. لپ تاپ را Restart کنید
معمولاً بسیاری از مشکلات فنی ناشی از فرسودگی منابع سیستم رایانه است. در این زمان ، فقط باید لپ تاپ خود را دوباره راه اندازی کنید تا مشکل صفحه کلید لپ تاپ کار نکند. این روش معمولاً برای اکثر مسائل رایانه ای مناسب است.

2. وارد “Safe Mode” شوید
سیستم را دوباره راه اندازی کنید ، اگر می توانید وارد حالت safe mode شوید. کلید F8 را چند بار فشار دهید.اگر صفحه کلید در حالت safe mode به خوبی کار می کند ، به این معنی است که کیبورد مشکلی ندارد و مسئله نرم افزاری است.

3. حذف و نصب مجدد درایور صفحه کلید
اکنون باید بررسی کنید که آیا درایور صفحه کلید مشکلی دارد یا خیر ، باید این کار را در Device Manager انجام دهید.

1) لطفاً روی دکمه start در لپ تاپ خود کلیک کنید و وارد Control Panel شوید. اگر نمی توانید Control Panel را در لیست پیدا کنید ، لطفاً از Cortana استفاده کنید: روی Cortana کلیک کنید و بگویید (input) Device Manager ، سپس Device Manager را مستقیماً باز می شود.

2) برای مشاهده همه موارد کنترل پنل بر روی view by small icons  یا view by large icons کلیک کنید.

3) روی Device Manager کلیک کنید تا باز شود.

4) روی Keyboards دوبار کلیک کنید و روی کیبورد خود راست کلیک کنید ، سپس Uninstall device را انتخاب کنید.

5) پس از حذف درایور ، لپ تاپ خود را دوباره راه اندازی کنید. ویندوز درایور دستگاه را به طور خودکار دوباره نصب می کند. سپس بررسی کنید که آیا صفحه کلید شما اکنون کار می کند یا خیر.

4. کابل صفحه کلید بد وصل شده است
اگر درایور دوباره نصب شده و صفحه کلید هنوز کار نمی کند ، برای بررسی اتصال کابل صفحه کلید باید لپ تاپ را باز کنیم. باید کابل صفحه کلید را جدا کرده و دوباره وصل کنید.

5. صفحه کلید خراب است
اگر همه کار های بالا را انجام دادید اما مشکلتان حل نشد، برای تعمیر لپ تاپ دل خود باید به فکر تعویض صفحه کلید خود باشید.

چرا لپ تاپ به وای فای وصل نمیشود؟

برای تعمیر لپ تاپ که به وای فای وصل نمیشود چند کار می توانید انجام دهید. مودم و روتر خود را restart کنید. لپ تاپ را restart کنید. Windows Troubleshooter را باز کنید. درایور های وای فای را حذف و نصب کنید. آدرس IP خود را تغییر دهید.

سخن پایانی

لپ تاپ ها از لوازمی هستند که زیاد خراب می شوند. صفحه کلید شکسته یا دارای دکمه های خراب، صفحه نمایش شکسته یا مشکلات نرم افزاری از جمله مسائل رایج در خرابی لپ تاپ ها  می باشند. تکنسین های متخصص سه سوت تعمیر با چندین دهه تجربه تعمیر لپ تاپ می توانند مشکل را تشخیص داده و شروع به تعمیر یا تعویض قطعات لازمه کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر