آموزش تعمیر ماشین های ریش تراش

سایت سه سوت تعمیر این بار در مورد تعمیرات ماشین های ریش تراش ، نحوه کار و اصلاح ریش تراش ، مشکلاتی که معمولاً اشتباه رخ می دهد ، چگونگی شناسایی مشکل تراش برقی و سایر قطعات و ابزارهایی که برای رفع آن نیاز دارید را بیان می کند. سپس دستورالعمل های گام به گام ساده ای برای نحوه سرویس ماشین ریش تراش فویل دار و نحوه سرویس ماشین ریش تراش سر چرخان ارائه می دهد. این راهنما همچنین برای کمک به جزئیات بیشتر به تعمیر باتری ، تعمیر شارژر باتری ، تعمیر سیم برق ، تعمیر موتور و تعمیر کنترل لوازم خانگی اشاره دارد.

تعمیر ماشین ریش تراش موزر

ماشین ریش تراش چگونه کار می کند؟

ماشین ریش تراش برقی وسیله ای کوچک موتوری برای بریدن موهای بدن است. یک موتور درون ریش تراش تیغه های مینیاتوری را حرکت می دهد. یک صفحه خوب موهایی را که از داخل صفحه بیرون زده اند نگه می دارد تا تیغه های برش از روی آنها بریده شوند. ماشین اصلاح از طریق جریان خانگی از طریق سیم برق یا باتری های قابل شارژ داخلی تأمین می شود.

دو نوع محبوب ماشین ریش تراش برقی ، سر فویل و سر چرخشی است. تراش سر فویل ردیف های تیغه را با استفاده از یک اسیلاتور به عقب و جلو حرکت می دهد. موتور ریش تراش با سر چرخشی سه پره را بصورت هماهنگ می چرخاند که هرکدام دنده ، تیغه و صفحه مخصوص به خود را دارند.

با تمیز کردن دستگاه پس از هر بار استفاده و پیروی از راهنمای تعمیرات سازنده ، می توان از تعمیر ماشین ریش تراش جلوگیری کرد. علاوه بر این ، سیم برق ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد ، شارژر ممکن است به سرویس نیاز داشته باشد یا موتور معیوب باشد. سر می تواند مسدود شود و لبه های برش آسیب ببینند. خوشبختانه بسیاری از تعمیرات را خودتان می توانید انجام دهید.

بهترین راه برای جلوگیری از بروز مشکل در ماشین یش تراش برقی ، سرویس منظم و نگهداری آن است. کتابچه راهنما را برای نیازهای خاص مدل خود مطالعه کنید.

چگونه می توانم مشکل را تشخیص دهم؟

بیشتر مشکلات ماشین ریش تراش به راحتی شناسایی و برطرف می شوند. در تعمیرات ماشین های ریش تراش نکات زیر را باید بدانید:

 • اگر ریش تراش اصلاً کار نمی کند ، مطمئن شوید که در خروجی برق روشن است ، باتری را بررسی کرده و در صورت کمبود آن را دوباره شارژ کنید و سیم برق را بررسی کنید . در صورت لزوم ، موتور  و سوئیچ ها را تست کنید اگر ریش تراش شما به کندی کار می کند ، سرها را تمیز و روان کنید. برای واحدهای قابل شارژ ، باتری را بررسی کرده و در صورت نیاز شارژ مجدد کنید. اگر ریش تراش پر سر و صدا است یا برش ضعیفی دارد ، ماشین اصلاح را تمیز و روان کنید. موتور را نیز بررسی کنید . در ریش تراش های سر فویل ، اسیلاتور را بررسی کنید.
 • اگر ماشین اصلاح پوست را نیشگون می دهد ، صفحه را از نظر خوردگی یا آسیب دیدن بررسی کرده و سر را سرویس دهید.

شما می توانید کیت های قطعات جایگزین را برای مارک های معروف ماشین ریش تراش در فروشگاه های بزرگ خرده فروشی پیدا کنید. این کیت ها شامل صفحه نمایش های جدید ، تیغه ها و سایر اجزای قابل تعویض هستند. کیت های تمیز کننده ریش تراش شامل برس ها و روان کننده های خاص است.

موارد لازم برای تعمیر ماشین ریش تراش

قطعات تعویض ریش تراش برقی از طریق فروشگاه های خرده فروشی یا بصورت آنلاین از تولید کننده یا تأمین کنندگان بازار پس از فروش در دسترس است. ابزارهای اساسی تعمیر عبارتند از:

 • پیچ گوشتی
 • روان کننده ریش تراش
 • برس کوچک

مراحل تعمیر ماشین ریش تراش چیست؟

سرویس دهی و تعمیرات ماشین های ریش تراش فویل نسبتاً آسان است. مدل شما ممکن است با این تصویر متفاوت باشد ، اما اجزا یکسان هستند.

تعمیر ماشین ریش تراش

سرویس مدل فویل دار:

 1. دستگاه را از برق بکشید. مجموعه سر را که توسط پیچ ، گیره یا دکمه فشار نگه داشته شده بردارید.
 2. صفحه را از روی سر برداشته و با دقت تمیز کنید. اگر صفحه خراب یا خورده است ، آن را تعویض کنید.
 3. مونتاژ تیغه را از مونتاژ اسیلاتور خارج کنید. مونتاژ تیغه را با هوای کنسرو شده بازرسی و تمیز کنید.
 4. اگر ریش تراش سر فویل شما نیاز به روغن کاری دارد ، دستورالعمل های سازنده را برای این کار دنبال کنید.

 

 

 

تعمیر حرفه ای ماشین ریش تراش

نحوه سرویس با چرخش سر:

 1. دستگاه را از برق بکشید. مجموعه سر را از محفظه جدا کنید.
 2. سر تراش را از مجموعه تیغه برداشته و مجموعه را روی یک سطح صاف قرار دهید.
 3.  صفحه ها و واحد تیغه را بردارید. صفحه ها را با یک برس کوچک تمیز کنید و تیغه ها را بازرسی کنید. اگر صفحه خراب یا خورده است ، آن را تعویض کنید.
 4. اگر ریش تراش سر چرخشی شما نیاز به روغن کاری دارد ، دستورالعمل های سازنده را برای این کار دنبال کنید.

آب و برق با هم مخلوط نمی شوند. هنگام استفاده از یک ریش تراش دوشاخه در اطراف دوش یا وان بسیار مراقب باشید. و هرگز از ریش تراش سیم دار در دوش یا وان استفاده نکنید!

برای سفارش تعمیر ریش تراش خود با ما در ارتباط باشید

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر