تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی کاری دشوار به نظر می رسد ، اما 80٪ از تعمیرات ماشین ظرفشویی توسط مشتریان ما “آسان” ارزیابی می شوند و به طور متوسط کمتر از 15 دقیقه طول می کشد تا انجام شود. ما به شما نشان می گوییم که چگونه عیب یابی کنید ، چه قطعاتی خراب هستند و چگونه می توان به سرعت و به راحتی آن را تعمیر کرد.

ماشین ظرف‌شویی یک دستگاه مکانیکی برقی است که برای شستن و تمیز کردن ظرف‌ها و وسایل خوردن به کار می‌رود. از ماشین ظرف‌شویی در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های منازل استفاده می‌شود.

سرویس دستگاه مدل ال جی

در تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی که زیاد سر و صدا می کند، پمپ خراب می تواند دلیل ایجاد صدای بلند ماشین ظرفشویی ال جی باشد. عملکرد پمپ فشار دادن بازوهای اسپری است و در بیشتر مدل ها برای تخلیه آب نیز استفاده می شود. پمپ در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد و به طور معمول از دو محفظه جداگانه تشکیل شده است. یکی برای شستشو یا گردش آب و دیگری برای تخلیه. قسمت گردش پمپ معمولاً از پروانه شستشو و اجزای فیلتر تشکیل می شود در حالی که قسمت تخلیه از یک پروانه تخلیه و یک تیغه هلی کوپتر یا در بعضی موارد ، یک انتقال دهنده برقی استفاده می شود. پروانه ها توسط یک موتور الکتریکی هدایت می شوند که به پایین یا کنار پمپ متصل است.

نحوه تست پمپ ماشین ظرفشویی با مولتی متر:

قبل از شروع این آزمایش ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید. شما با اجزای الکتریکی کار خواهید کرد.
برای تست پمپ آن را بردارید. پمپ معمولاً در پشت پانل دسترسی پایین قرار دارد.
با استفاده از یک مولتی متر روی Rx1 ، پروب ها را روی پایانه ها قرار دهید تا جریان را آزمایش کنند. باید مقدار صفر یا تقریباً صفر دریافت کنید. برای آزمایش اتصال به زمین ، در حالی که یک پروب روی ترمینال قرار دارد ، پروب دیگر را به محفظه فلزی برهنه پمپ تماس دهید. شما نباید هیچ عددی از این آزمایش دریافت کنید.
اگر نتایج آزمایش شما با نتایج بالا مطابقت نداشته باشد ، به تعویض پمپ نیاز دارید.

حل مشکلات مدل سامسونگ

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

المنت گرمایش خراب ممکن است دلیل خشک نشدن ظروف باشد. برای آزمایش این المنت، ابتدا اطمینان حاصل کنید که برق ماشین ظرفشویی سامسونگ شما قطع است و سپس با استفاده از مولتی متر جریان را بررسی کنید.

نحوه تست عنصر گرمایش در ماشین ظرفشویی با مولتی متر:

قبل از انجام این آزمایش ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید.
عنصر گرمایشی شما در داخل ماشین ظرفشویی ، متصل به پایین وان پیدا می شود. ممکن است پوشیده باشد. اگر پوشیده شده است ، درپوش را بردارید.
برای جدا کردن المنت گرمایش ، باید پانل دسترسی پایین را بردارید. سیم های متصل به ترمینال های المنت را با دقت گرفتن اتصال فلزی بردارید ، سیم را نکشید.
برای آزمایش المنت ، مولتی متر خود را روی Rx1 تنظیم کرده و هر کاوشگر را به یک ترمینال لمس کنید. نتیجه باید بین صفر و بی نهایت باشد ، به کتابچه راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ مراجعه کنید تا تعیین کنید چه قرائتی برای مدل خود دریافت کنید. اگر دقیقاً صفر یا بی نهایت باشد خراب است.
اگر نتیجه آزمایش شما متفاوت از توصیه سازنده را ایجاد کند ، شما به یک المنت گرم کننده جدید نیاز دارید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل این نکات را دنبال کنید.

اگر ماشین ظرفشویی شما نشتی دارد، مشکل می تواند از شیر ورودی آب باشد. یا هم ممکن است واشر درب ماشین ظرفشویی شما خراب باشد.

اگر ماشین ظرفشویی شما شروع به کار نمی کند، مشکل می تواند قفل درب یا کلیدهای قفل درب باشد. مجموعه قفل از جمله کلیدها را بررسی کنید.

اگر قفل درب شما به درستی کار نمی کند ، اولین چیزی که باید بررسی کنید باید درب درب باشد. درب درب به قسمت بالایی ماشین ظرفشویی متصل است و به طور معمول قابل تنظیم است. در صورت عدم تنظیم مناسب می تواند باعث فعال نشدن قفل درب شود و از کار ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند ، یا ممکن است درب را محکم بسته نکند تا از نشت جلوگیری کند. قفل درب نیز ممکن است فرسوده باشد و دیگر تنش محکمی ایجاد نکند ، در این صورت باید قفل درب تعویض شود.

دستگاه نشتی دارد

ابتدا درب ماشین ظرفشویی و واشر درب را بررسی کنید. به دنبال هرگونه ترک ، خرابی یا شکاف باشید. واشر درب خود را با ضد عفونی کننده تمیز کنید و در صورت مشاهده ترک خوردگی یا فرسودگی آن را تعویض کنید.
سوئیچ شناور – مکانیزمی که سطح آب ماشین ظرفشویی شما را نشان می دهد – ممکن است پایین گیر کرده باشد. این می تواند باعث پر شدن بیش از حد و نشتی دستگاه شود. اگر سوئیچ شناور شما گیر کرده است ، آن را تمیز کنید. سپس پلاستیک ، رشته یا هر چیز دیگری را که می تواند مانع عملکرد صحیح آن شود ، بردارید.

ظرف ها را خشک نمی کند

اگر المنت گرمایش در وضعیت مطلوبی قرار دارد ، ترموستات را بررسی کنید. ترموستات خراب باعث میشود دما قبل از خشک شدن کامل ظروف پایین بیاید. معمولاً می توانید را در پایین وان ظرفشویی ، درست در پشت صفحه دسترسی پیدا کنید. برای بررسی دستگاه می توانید از مولتی متر استفاده کنید. سرانجام ، دسپنسر شستشو را بررسی کنید تا مطمئن شوید خالی نیست و به درستی کار می کند. بدون دیسپنسر ، ظروف شما به همین راحتی خشک نمی شوند.

بوی بد می دهد

غذای مانده و مرطوب احتمالاً عامل ایجاد بوی بد ماشین ظرفشویی شماست. برای تعمیر ماشین ظرفشویی و رفع مشکل، با دقت به دنبال هر نوع ماده غذایی در دستگاه خود بگردید. صفحه ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید (در قسمت پایین دستگاه قرار دارد).

اگر ماشین ظرفشویی شما بوی شیمیایی دارد ، ممکن است یک بشقاب پلاستیکی روی گرم کننده دستگاه ذوب شده باشد.

ماشین ظرفشویی بیش از حد کار می کند

 • شیر آب گرم نزدیک به ماشین ظرفشویی را برای چند دقیقه باز کنید تا آب سرد از لوله ها پاک شود.
 • بعضی از چرخه ها بیشتر از سایرین زمان می برند. چرخه هایی مانند ضدعفونی کردن و عواملی مانند گرمای خشک اضافی باعث افزایش زمان چرخه می شود.
 • ممکن است دمای آب خانگی روی حداقل دمای 120ºF تنظیم نشده باشد.
 • حدود دو دقیقه طول می کشد تا آب داخل ماشین ظرفشویی 1 درجه گرم شود.
 • در بیشتر چرخه ها دما باید 135ºF باشد. به عنوان مثال اگر دمای آب ورودی فقط 105 درجه فارنهایت باشد ، اتمام چرخه 60 دقیقه بیشتر طول می کشد.
 • اگر دمای آب زیر 120 درجه فارنهایت است ، از یک فرد متخصص تعمیر آبگرمکن تنظیمات ترموستات را بالا ببرد.

چرا ماشین ظرفشویی زیاد سر و صدا می کند؟

اگر ماشین ظرفشویی شما صداهای عجیب و غریب تولید می کند، مشکلی پیش آمده است. عملکرد قطعات داخلی ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید. به عنوان مثال ، بازوی شستشوی خمیده می تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند. مهر و موم و حلقه های بلبرینگ که نیاز به تعویض دارند نیز می توانند باعث ایجاد صداهای ناخوشایند جغجغه ای شوند. اگر مشکل حل نشد، برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید. تا در نتیجه پمپ و موتور ماشین ظرفشویی شما را بررسی کرده و مشکل را برطرف کند.

چرا ماشین ظرفشویی به درستی تخلیه نمی شود؟

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در این مورد، ابتدا سعی کنید ماشین ظرفشویی خود را برای بار دوم روشن کنید. ماشین ظرفشویی که به طور غیرمنتظره خاموش شده بود (مثلاً با قطع شدن برق) همچنان می تواند در داخل آب داشته باشد. چون چرخه کار کامل نبود. با روشن کردن مجدد می توانید این مشکل را برطرف کنید.اگر مشکلی در سیستم فاضلاب شما وجود دارد ، مانند رسوبات غذایی ، این می تواند از تخلیه مناسب ماشین ظرفشویی جلوگیری کند.

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشود؟

اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود، اولین مرحله بررسی عملکرد آن برای تخلیه آب مانده در وان است. اگر صدای موتور پمپ تخلیه را نمی شنوید ، باید تایمر یا کنترل الکترونیک را به عنوان یک دلیل احتمالی در نظر بگیرید.

چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمیشوره؟

اگر بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی فشار آب کمی دارد ، واشر محفظه تخلیه فوقانی می تواند منبع این مشکل باشد.
اگر ماشین ظرفشویی شما یک بازوی اسپری میانی دارد که به یک قفسه بالایی قابل تنظیم متصل است ، باید محل اتصال را به همراه پره های آن بررسی کنید.

دریچه ورودی آب یکی از رایج ترین قطعات ماشین ظرفشویی است که خراب می شود و می تواند علت این باشد که ماشین ظرفشویی شما که ظرف ها را به خوبی تمیز نمی کند. ممکن است سطح آب مناسب وان را تأمین نکند.

سخن پایانی

در تعمیر ماشین ظرفشویی مشکل دستگاه هر چه که باشد، متخصصین سه سوت تعمیر با سال ها تجربه می توانند به راحتی مشکل شما را حل کنند. کافی برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود از قسمت ارتباط با ما با ما در تماس باشید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر