آموزش تعمیرات تخصصی مانیتور کامپیوتر

کامپیوترها بدون مانیتور بی فایده هستند. این بار سایت سه سوت تعمیر در مورد تعمیر مانیتور کامپیوتر نحوه عملکرد یک مانیتور رایانه ای صفحه ای تخت یا لوله ای ، مشکلاتی که اغلب اشتباه می شود ، نحوه شناسایی مشکل مانیتور رایانه و اینکه برای رفع آن به چه قطعات و ابزارهایی نیاز دارید را بیان می کند. نکات موجود در این راهنمای رفع اشکال هم در صفحه نمایش تخت و هم در مانیتورهای رایانه ای از نوع لوله قدیمی وجود دارد. این شامل دستورالعمل های گام به گام برای نحوه آزمایش و تعویض فیوز مانیتور است. این راهنما همچنین شما را به تعمیر ظروف برقی ، تعمیر سیم برق و تعمیر کامپیوتر در صورت لزوم ارجاع می دهد و راهنمای کاملی از تعمیرات مانیتور کامپیوتر است.

نمایشگرهای صفحه تخت رایانه دارای صفحه مدارهای کوچک هستند که نباید تعمیر شوند مگر توسط تکنسین های الکترونیکی. مانیتورهای قدیمی CRT با کابل داده آنالوگ VGA اغلب دارای فیوزهای قابل تعویض هستند ، اولین چیزی که باید خاموش شود.

مانیتور کامپیوتر چگونه کار می کند؟

یک مانیتور رایانه ، خواهر مانیتور تلویزیون از نوع لوله ، اطلاعات را از روی رایانه روی صفحه نمایش می دهد. این مانیتور از مقادیر دیجیتالی ارسال شده توسط پردازنده رایانه ای برای ایجاد جریان الکترونهایی که فسفرهای داخل صفحه را روشن می کند ، استفاده می کند. سیگنال ها در هر یک از سه رنگ اصلی وجود دارند که با سیگنال های رنگی مختلفی ترکیب می شوند که به نظر می رسد در صفحه نمایش حرکت می کنند. کامپیوتر های قابل حمل با استفاده از یک صفحه نمایش تشکیل شده L iquid ج rystal د isplay (ال سی دی) های به جای فسفر. مانیتورهای رایانه سیگنال خود را از کابل مانیتور از طریق رایانه و انرژی خود را از یک سیم برق جداگانه دریافت می کنند.

نمایشگرهای صفحه تخت یا صفحه تخت با استفاده از اتصالات داده (نمایش دی پی) ، رابط ویدئو دیجیتال (دی وی آی) ، رابط چندرسانه ای با وضوح بالا (اچ دی ام آی) یا آرایه گرافیک آنالوگ به سبک قدیمی تر به رایانه ها و سایر دستگاه ها متصل می شوند.

تعمیر مانیتور کامپیوتر

در تعمیرات مانیتور کامپیوتر ومشکلات مانیتور رایانه همیشه با مانیتور مشکل ندارند. آزمایش مانیتور باید با رایانه انجام شود ممکن است تصویر مانیتور نمایش داده نشود. ممکن است تصویر روی صفحه واضح و روشن نباشد.

چگونه می توانم مشکل را شناسایی کنم؟

 • اگر مانیتور کامپیوتر روشن نمی شود ، مطمئن شوید که مخزن برق تغذیه می کند سیم برق را بررسی کنید ارتباطات بین مانیتور و کامپیوتر را بررسی کنید و از روشن بودن رایانه اطمینان حاصل کنید. فیوز خط را تست کنید (به زیر مراجعه کنید). همچنین سیم داده را تعویض کنید (دی پی، دی وی آی،اچ دی ام آی ،وی جی ای ؛ به بالا مراجعه کنید).

 

 • اگر تصویر روی صفحه مانیتور کامپیوتر روشن و روشن نیست ، کتابچه راهنمای مالک خود را برای راهنمایی در مورد تنظیم مانیتور بررسی کنید. به طور معمول دکمه های تنظیم در سطح مانیتور در زیر صفحه وجود دارد.
 • فضای داخلی مانیتور رایانه CRT قدیمی. منبع تغذیه را شناسایی و لمس نکنید.

شناسایی مشکل مانیتور کامپیوتر

برای تعمیر مانیتور کامپیوتر چه چیزی لازم دارم؟

کابل ها و فیوزهای تعویض از تولید کننده و همچنین از فروشگاه های محلی رایانه در دسترس هستند. ابزارهایی که ممکن است برای دسترسی ، آزمایش و تعمیر مانیتور کامپیوتر به آنها نیاز داشته باشید شامل این موارد است:

 • پیچ گوشتی
 • مولتی متر

مراحل کار چیست؟

یک مانیتور رایانه دستورالعمل های خود را از طریق کارت کنترل کننده ویدیو در رایانه دریافت می کند. این کارت ممکن است یک کارت توسعه الحاقی باشد یا ممکن است در برد مدار اصلی به نام مادربرد تعبیه شده باشد. اگر کارت جداگانه ای است ، ممکن است لازم باشد رایانه را باز کرده   و از اتصال محکم کارت اطمینان حاصل کنید. کابل داده تخت را که بین کارت گرافیک و مادربرد قرار دارد نیز بررسی کنید ، در صورت وجود این ویژگی.

فیوز خط را که معمولاً در نزدیکی ورودی سیم برق قرار دارد ، پیدا کرده ، برداشته و آزمایش کنید.

تعمیر فیوز مانیتور

 1. مانیتور کامپیوتر را از ظروف برقی و پردازنده کامپیوتر جدا کنید.
 2. مانیتور را روی یک سطح پر شده قرار دهید و پیچ های محفظه را بردارید (ممکن است بعضی از آنها زیر زبانه های پاپ آپ باشد).
 3. محفظه عقب را خاموش کنید.
 4. فیوز خط را  معمولاً نزدیک ورودی سیم برق قرار دهید. فیوز را از نگهدارنده آن خارج کرده و با استفاده از مولتی متر آن را تست کنید . در صورت خرابی فیوز ، آن را تعویض کنید.

احتیاط!

برای ایمنی ، دستورالعمل های سازنده را در کتابچه راهنمای کاربر دنبال کنید تا لوله ویدیو را قبل از کار در نزدیکی آن تخلیه کنید. در بیشتر موارد این به معنای استفاده از سیم های بلوز برای اتصال یک مقاومت 10 هزار اهم بین زمین شاسی یا زمین مشترک و یک پیچ گوشتی و کوتاه کردن سرب ولتاژ بالا با قرار دادن پیچ گوشتی در زیر کاسه مکش است

برای تعمیرات مانیتور کامپیوتر با ما در ارتباط باشید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر