تعمیر مانیتور کامپیوتر

کامپیوترها بدون نمایشگر بی فایده هستند. این راهنمای سه سوت تعمیر در مورد تعمیر مانیتور کامپیوتر ، نحوه کارکرد مانیتور رایانه ای صفحه ای تخت یا لوله ای ، مشکلاتی که اغلب اشتباه می شود ، نحوه شناسایی مشکل مانیتور رایانه و همچنین برای رفع آن به چه قطعات و ابزارهایی نیاز دارید. نکات موجود در این راهنمای رفع اشکال هم در صفحه نمایش تخت و هم در مانیتورهای رایانه ای از نوع لوله قدیمی وجود دارد. این شامل دستورالعمل های گام به گام برای نحوه آزمایش و تعویض فیوز مانیتور است. این راهنما همچنین شما را به تعمیر لوازم برقی ، تعمیر سیم برق و تعمیر کامپیوتر در صورت لزوم ارجاع می دهد.

نمایشگر رایانه یا مانیتور کامپیوتر(به انگلیسی: Computer monitor) یک دستگاه نمایش و خروجی است که تصویر تولیدشده توسط آداپتور تصویری رایانه بر روی آن نشان داده می‌شود. نمایشگر توسط کابل به آداپتور تصویری متصل می‌شود.

عیب یابی و سرویس مانیتور کامپیوتر

آموزش تعمیر مانیتور

یک مانیتور رایانه ، نوع دیگری از مانیتور تلویزیون از نوع لوله ، اطلاعات را از  رایانه به صفحه نمایش می دهد. این مانیتور از مقادیر دیجیتالی ارسال شده توسط پردازنده رایانه ای برای ایجاد جریان الکترونهایی استفاده می کند که فسفرهای داخل صفحه را روشن می کند. سیگنال ها در هر یک از سه رنگ اصلی وجود دارند که با سیگنال های رنگی مختلفی ترکیب می شوند که به نظر می رسد در صفحه نمایش حرکت می کنند. کامپیوتر های قابل حمل با استفاده از یک صفحه نمایش تشکیل شده L iquid ج rystal د isplay (ال سی دی) های به جای فسفر. مانیتورهای رایانه سیگنال خود را از کابل مانیتور از طریق رایانه و انرژی خود را از یک سیم برق جداگانه دریافت می کنند.

مانیتورهای صفحه تخت با استفاده از اتصالات داده Display Display (DP) ، رابط ویدئو دیجیتال (DVI) ، رابط چندرسانه ای با وضوح بالا (HDMI) یا آرایه گرافیک آنالوگ به سبک قدیمی تر به رایانه ها و سایر دستگاه ها متصل می شوند.

هزینه کار

دانستن دامنه دقیق هزینه آن ممکن است کمی دشوار باشد ، زیرا ممکن است آسیب بیشتری به لپ تاپ شما وارد شود. یک تعمیر ساده صفحه نمایش ممکن است در حدود 100 یا 150 هزار تومان هزینه داشته باشد ، در حالی که تعمیرات پیچیده تر ممکن است چندین صد دلار برای شما هزینه کند . 

نحوه حل مشکل مدل ال جی 

تعمیر مانیتور سامسونگ

اگر مانیتور کامپیوتر ال جی روشن نمی شود ، مطمئن شوید که مخزن برق تغذیه می کند سیم برق را بررسی کنید ارتباطات بین مانیتور و کامپیوتر را بررسی کنید و از روشن بودن رایانه  اطمینان حاصل کنید. فیوز خط را تست کنید (به زیر مراجعه کنید). همچنین سیم داده را تعویض کنید (DP ، DVI ، HDMI ، VGA ).

برای حل مشکل چه چیزی لازم دارم؟

کابل ها و فیوزهای تعویض در تولید کننده و همچنین در فروشگاه های محلی رایانه در دسترس هستند. ابزارهایی که ممکن است برای دسترسی ، آزمایش و تعمیر مانیتور کامپیوتر به آنها نیاز داشته باشید شامل این موارد است:

  • پیچ گوشتی
  • مولتی متر

مراحل کار چیست؟

تعمیرات تخصصی مانیتور کامپیوتر

 

یک مانیتور رایانه دستورالعمل های خود را از طریق کارت کنترل کننده ویدیو در رایانه دریافت می کند. این کارت ممکن است یک کارت غیره اصل باشد یا ممکن است در برد مدار اصلی به نام مادربرد تعبیه شده باشد. اگر کارت جداگانه ای است ، ممکن است لازم باشد رایانه را باز کرده   و از اتصال محکم کارت اطمینان حاصل کنید. کابل داده تخت را که بین کارت گرافیک و مادربرد قرار دارد نیز بررسی کنید ، در صورت وجود این ویژگی, فیوز خط را که معمولاً در نزدیکی ورودی سیم برق قرار دارد ، پیدا کرده ، برداشته و آزمایش کنید.

فیوز مانیتور کامپیوتر را تست و جایگزین کنید:

مانیتور کامپیوتر را از لوازم برقی و پردازنده رایانه جدا کنید.

  1. مانیتور را روی یک سطح پر شده قرار دهید و پیچ های محفظه را بردارید (ممکن است بعضی از آنها زیر زبانه های پاپ آپ باشد).
  2. محفظه عقب را خاموش کنید.
  3. فیوز خط را معمولاً نزدیک ورودی سیم برق قرار دهید. فیوز را از نگهدارنده آن خارج کرده و با استفاده از مولتی متر آن را تست کنید . در صورت خرابی فیوز ، آن را تعویض کنید.

آیا مانیتور قابل سرویس است؟

تعمیر لپ تاپ و یا مانیتور به نظر می رسد کمی ترسناک است، اما حقیقت این است که آن می تواند نسبتا ساده باشد اگر شما از ابزار و زمان مناسب استفاده کنید بسیاری از صفحات شکسته به کار حرفه ای احتیاج ندارند.

آیا مانیتور کامپیوتر ارزش تعمیر دارد؟

مگر اینکه نوعی مانیتور رده بالا داشته باشید ، تعمیر آن در مغازه با هزینه خود قطعاً ارزش انجام آن را ندارد. هزینه آن به اندازه جایگزینی آن خواهد بود. مانیتور 4k ، مانیتور منحنی بزرگ ، و مانیتور ویژه برای گرافیک حرفه ای به ارزش تعمیر ممکن است .

سخن پایانی

اگر در انجام توضیحات بالا به مشکل خوردید و نتوانستید مشکل خودرا حل کنید میتوانید این کار را با خیالی آسوده به سه سوت تعمیر بسپارید سه سوت تعمیر با متخصصین و تکنسین هایی که در اختیار دارد می تواند به تعمیر و حل مشکلات شما در لوازم خانگی کمک بسیاری کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر