تعمیر ماکروفر در تهران 

در این قسمت از سایت سه سوت تعمیر ما در مورد تعمیر ماکروفر در تهران و مشکلات رایجی که برای ماکروفر ممکن است بوجود بیاید صحبت میکنیم . و سعی میکنیم شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید ماکروفر خود را تعمیر کنید و در صورت نیاز قطعاتی از آن را تعویض کنید .

ماکروفر باید یکی از محبوب ترین لوازم خانگی باشد که تا به حال ابداع شده است. این محبوبیت به علت سادگی کار با آن و سرعت بخشیدن به آشپزی است .  تعمیر ماکروفر در تهران

مشکلاتی که معمولا برای ماکروفر ها پیش می آید :

_روشن نشدن ماکروفر

_گرم نشدن غذا در ماکروفر

_خاموش شدن خود به خودی ماکروفر

_روشن نشدن لامپ ماکروفر

_روشن شدن خود به خودی ماکروفر

_جرقه زدن ماکروفر

_نچرخیدن سینی کف ماکروفر و …

در این قسمت ما برخی از این مشکلات را بررسی میکنیم . و به شما راه کار های لازم را جهت تعمیر میدهیم .

چرا ماکروفر روشن نمی شود ؟

این احتمال وجود دارد که در به درستی بسته نشده باشد . برای روشن شدن ماکروفر ، سوییچ در باید در جای مناسب خود قرار گیرد .پس بهتر است که هنگام کار کردن با ماکروفر ، درب را محکم نبندید که به سوییچ آسیب وارد نشود .

احتمال دوم این است که فیوز آسیب دیده باشد . همه ی ماکروفر ها مجهز به یک فیوز هستند که برای کنترل ولتاژ جریان برق از آن ها استفاده می شود که در صورت کم و زیاد شدن ولتاژ برق فیوز آن را کنترل میکند . پس اگر فیوز آسیب دیده باشد ماکروفر دیگر نمیتواند به کار کردن ادامه دهد .

همچنین ممکن است مشکلی در مدار ولتاژ بالا ماکروفر وجود داشته باشد، به ویژه با اجزایی مانند دیود، مگنترون، کپسول ولتاژ بالا، یا ترانسفورماتور.

از دیگر عواملی که ممکن است باعث این وضعیت شوند می توان به فیوز حرارتی دمیده شده اشاره کرد که باید برای تداوم یا ترموپروتکتور که تریپ شده است آزمایش شود. (این یک جزء کوچک است که تضمین می کند که ماکروفر بیش از حد گرم نمی شود.)

چرا ماکروفر خود به خود خاموش میشود ؟ 

در بیشتر موارد این مشکل ناشی از یک سوییچ درب خراب است .وقتی سوییچ درب خراب باشد جریان به صورت متناوب پیش نمیرود و ماکروفر شما دچار قطعی میشود . در این صورت شما باید سوییچ را تعویض کنید .

البته این مشکل میتواند کمی پیچیده تر و تخصصی تر باشد . منظور این است که گاهی این قطع شدگی به دلیل ترانسفورماتور خراب باشد . که اگر مشکل این باشد ، بهتر است که برای تعمیر ماکروفر در تهران از ما کمک بگیرید و اگر در شهر های دیگر هستید از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید . تعمیر ماکروفر در تهران _حرفه ای

چرا لامپ ماکروفر روشن نمیشود ؟

روشن نشدن لامپ ماکروفر اتفاقی است که ممکن است در طول دوره ی چند ساله ای که از ماکروفر خود استفاده میکنید برایتان پیش بیاید . در این صورت لامپ سوخته است و باید فقط آن را تعویض کنید . تعویض کردن آن اصلا کار سختی نیست فقط باید مراقب باشید که اول ماکروفر را از برق خارج کنید سپس این کار را انجام دهید . (لامپ مورد نظر خود را میتوانید از اکثر ابزار فروشی های مجهز تهیه کنید )

چرا درب ماکروفر باز نمیشود ؟

اگر درب ماکروفر گیر کرده و باز نمیشود . احتمالا اهرم باز شدن درب شکسته است و نیاز به جایگزینی دارد .این نوع مشکل همچنین ممکن است به خاطر شکسته شدن قفل درب باشد . این قفل بر روی سطح داخل ماکروفر نصب شده است، و با قلاب درب درگیر می شود تا اطمینان حاصل شود که درب ماکروفر زمانی که روشن می شود بسته باقی می ماند. قفل درب شکسته مانع از باز شدن درب خواهد شد.‏تعمیر در ماکروفر در تهران

چرا ماکروفر غذا را گرم نمیکند ؟

این از مشکلات رایج ماکروفر ها است که ماکروفر روشن شود اما غذا را گرم نکند . اساس کار ماکروفر گرم کردن غذا است که در این صورت ماکروفر نمیتواند وظیفه ی خود را انجام دهد و این مشکلی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد .

خراب شدن دیود ولتاژ بالا ماکروفر و یا مگنترون اغلب باعث این مشکل می شود. مگنترون گرمایی را تولید می کند که یک ماکروفر برای پختن و گرم کردن غذا نیاز دارد، در حالی که دیود ولتاژ بالا قدرت را در اختیار مگنترون قرار می دهد. خرابی هر یک از این قطعات مانع از تولید گرمای ماکروفر شما خواهد شد، حتی اگر ماکروفر برق مورد نیاز خود را دریافت کند.

در صورت خراب شدن ، این قطعات را می توان جایگزین کرد. اما دسترسی به درون ماکروفر و جایگزین کردن قطعات کار پیچیده ای است که بهتر است این کار را یک متخصص انجام دهد . شما میتوانید برای تعمیر ماکروفر در تهران از متخصصان سایت سه سوت تعمیر کمک بخواهید .

چرا فن ماکروفر کار نمیکند ؟

اگر فن ماکروفر شما کار نمی کند، ممکن است مشکلی در فیلتر زغال یا فیلتر گریس آن وجود داشته باشد. این فیلترها آلاینده ها و گریس های هوا را  که هنگام پخت ایجاد می شوند ، جذب میکنند . و با گذشت زمان می توانند مسدود شوند . یک فیلتر مسدود شده مانع از کار فن شما خواهد شد . تمیز کردن یا جایگزینی فیلتر به احتمال زیاد مشکل شما را برطرف خواهد کرد.‏

‏اگر فیلترهای شما سالم باشند، ممکن است مشکل از موتور فن ماکروفر باشد. برای بازرسی یا جایگزینی موتور، شما باید  پنل ها ی دستگاه خود را جدا کنید . و موتور را از آن خارج کنید . این کار بهتر است که توسط یک متخصص انجام شود .

بهتر است در صورت بروز این مشکل برای تعمیر ماکروفر در تهران از متخصصان تیم سه سوت تعمیر کمک بخواهید .تعمیر ماکروفر در تهران _فن

نتیجه گیری :

ممکن است که برای ماکروفر شما مشکلاتی بوجود بیاید که خودتان هم بتوانید آن را تعمیر کنید . اما اگر این مشکلات پیچیده تر بود و باید پنل ماکروفر را باز میکردید بهتر است که از یک متخصص و تکنسین حرفه ای کمک بگیرید تا هم با اطمینان کافی ماکروفر خود را به وی بسپارید و هم خسارات جانی و مالی برای شما نداشته باشد .

اگر در تهران زندگی میکنید ، ما به شما پیشنهاد میدهیم که برای تعمیر ماکروفر در تهران از متخصصین حرفه ای سایت سه سوت تعمیر کمک بخواهید تا در کمترین زمان و بالا ترین کیفیت ماکروفر شما را تعمیر کنند و قطعه ی مورد نظر را تعویض کنند .

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر