تعمیر ماکروفر در منزل

تعمیر ماکروفر در منزل

در این بخش از سایت سه سوت تعمیر درباره تعمیر ماکروفر در منزل صحبت میکنیم . و به شما آموزش های لازم را من باب تعمیر تخصصی ماکروفر میدهیم . 

ماکروفر وسیله ای است که برای پختن و گرم کردن غذا استفاده میشود . از آنجایی که شما از ماکروفر در طول روز به دفعات استفاده میکنید ، پس این احتمال وجود دارد که پس از مدتی قطعات موجود در ماکروفر شما دچار فرسودگی شوند . و نیاز به تعمیر و بعضی اوقات حتی تعویض داشته باشند .

ماکروفر روشن نمیشود

حتما این مشکل هم برای شما پیش آمده است که ماکروفر شما روشن نشود . در این صورت حتما وحشت میکنید و به فکر جایگزینی یک ماکروفر جدید می افتید . این کار اصلا عقلانی نیست ،که وقتی میتوانید آن را تعمیر کنید، بخواهید با هزینه ی گزاف آن را جایگزین کنید . 

روشن نشدن ماکروفر ، میتواند دلایل متعددی داشته باشد . که در این قسمت ما این دلایل را بررسی میکنیم و راه کار های مناسب برای تعمیر ماکروفر در منزل ، را به شما میدهیم .

سوییچ درب:

این که ماکروفر شما از کار بیفتد ، حتما مبنی بر خراب بودن موتور، قدرت یا حتی مشکلات برقی نیست . این احتمال وجود دارد که مشکل از سوییچ درب باشد .

درب ماکروفر حاوی یک سوییچ است که هنگامی که درب ماکروفر باز باشد . این سوییچ باعث میشود که ماکروفر از کار بایستد .

برای دسترسی به این سوییچ ، شما باید اول درب ماکروفر را کاملا جدا کنید . سپس سوییچ را میبینید . این سوییچ حاوی دو پایانه است . شما باید تدارم برق را در این دو پایانه بررسی کنید . اگر سوییچ مشکل داشت ، که باید آن را جایگزین کنید ، اما اگر مشکلی نداشت احتمالا مشکل از جای دیگر است . و باید موارد دیگر را بررسی و نسبت به تعمیر ماکروفر در منزل کنید .طریقه ی تعمیر ماکروفر در منزل

فیوز:

برای تعمیر ماکروفر در منزل اول باید اجزا را بشناسید و کاربرد هر کدام را بدانید . فیوزها در‏‏ بسیاری از قسمت های داخل ماکروفر ‏‏، از جمله بالا، کنار، و پشت گریل دریچه ( بسته به نوع و مارک مارکروفر شما ) قرار دارند . استفاده از نمودار سیم کشی می تواند به شما کمک کند ، تا فیوز مناسب ‏‏را پیدا کنید .اگر اجاق ماکروفر شما روشن نشد و صفحه نمایش چیزی را نشان نداد ، مشکل ممکن است از فیوز باشد .

کاربرد فیوز ماکروفر ، برای محافظت از اجزای ماکروفر ، در صورت نوسانات برقی است . هنگامی که فیوز قطع میشود ، برق به ماکروفر نمیرسد ، در نتیجه ماکروفر از کار می ایستد . به طور معمول ، فیوز در داخل کابینت در نزدیکی نقطه ورود سیم برق قرار دارد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از یک مولتی متر ، پیوستگی فیوز را بررسی کنید . اگر فیوز در این آزمون بدون هیچ دلیل آشکاری که نشان از سوختگی فیوز باشد ، رد شد ؛قبل از جایگزینی فیوز ، اجزای اصلی مانند مگنترون ، دیود ولتاژ بالا، کپسول و ترانسفورماتور و پایانه های سیم مرتبط را بررسی کنید .

ما به شما پیشنهاد میدهیم که اگر میخواهید ماکروفر خود را تعمیر کنید از یک متخصص کمک بگیرید ، ما به شما متخصصین سایت سه سوت تعمیر را پیشنهاد میدهیم . تعمیر فیوز ماکروفر

فیوز حرارتی:

‏در تعمیر ماکروفر در منزل اگر اجاق ماکروفر شما روشن نشد، ممکن است مشکل از فیوز حرارتی باشد. اجاق های ماکروفر از یک یا چند فیوز حرارتی تشکیل شده اند .

فیوز حرارتی برای محافظت از فر ، در برابر گرم شدن بیش از حد استفاده میشود . آن ها در داخل کابینت ماکروفر ، اغلب در نزدیکی حفره فر یا مگنترون قرار دارند . اگر ماکروفر به مقدار زیادی داغ شود ، فیور حرارتی باعث میشود که دیگر مگنترون کار نکند و گرما قطع شود . اگر ماکروفر شما در این شرایط نبود و زیاد داغ نشده بود پس احتمالا فیوز حرارتی شما دچار مشکل شده است . 

ماکروفر را جدا کنید و کابینه را بردارید . فیوز حرارتی را پیدا کنید و سیم ها را از پایانه ها خارج کنید . پیوستگی را با یک مولتی متر  بررسی کنید و در صورتی که پیوستگی درست بود ، آن قسمت را جایگزین کنید . سپس بررسی کنید که آیا فن خنک کننده درست کار میکند یا خیر .  و جریان هوا محدود نشده باشد .

فیوز حرارتی بخش مهمی از یک ماکروفر محسوب میشود که اگر درست کار نکند باعث میشود که به بقیه ی اجزا آسیب وارد شود . بهتر است که برای بررسی این قسمت از یک متخصص تعمیر ماکروفر کمک بگیرید . متخصصان سایت سه سوت تعمیر ، میتواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد .اسان ترین راه تعمیر ماکروفر در منزل

قفل درب

اگر اجاق ماکروفر شما روشن نشد، این احتمال وجود دارد که مشکل از درب ماکروفر باشد . یعنی قفل درب روی هم و در جای مناسب قرار نگرفته است .

مونتاژ قفل درب معمولاً شامل دو قلاب است ( این به مدل ماکروفر شما بستگی دارد ) که از درب بیرون زده است . و همچنین قسمت دارنده سوئیچ درب به قاب ماکروفر وصل شده است . قلاب سوئیچ درب برای ارائه قدرت استفاده میشود وبا قسمت کنترل قدرت تماس وارد میکند . و همچنین, قفل بر روی در برای بسته نگه داشتن درب واقع شده است .

مونتاژ قفل به طور معمول از پلاستیک ساخته می شود.  اگر هر کدام از قلاب ها شکسته شوند یا کشش نداشته باشند ، ممکن است سوئیچ ها درگیر نشوند . اگر این اتفاق بیفتد،ماکروفر روشن نمی شود و در این جور مواقع ،ممکن است نیاز باشد که شما قسمت مربوطه را جایگزین کنید .

برای جایگزین کردن ، اول باید ماکروفر را از برق جدا کنید . سپس پنل درب داخلی را بردارید تا به قفل درب دسترسی پیدا کنید. پنل داخلی به طور معمول توسط تانگ های پلاستیکی متصل شده و باید برای جدا کردن آن احتیاط کنید .

بهتر است که این مراحل توسط یک متخصص انجام شود ، تا دقت لازم را داشته باشد . برای انجام این مراحل ما به شما پیشنهاد میدهیم که از متخصصین سایت سه سوت تعمیر کمک بگیرید .تعمیر درب ماکروفر در منزل

سخن نهایی:

همانطور که خواندید ، تعمیر ماکرفر در منزل کار ساده ای نیست . تعمیر ماکروفر به مدل و برند دستگاهی که از آن استفاده میکنید بستگی دارد .

اگر شما همه ی این موارد را آزمایش کردید و هنوز متوجه نشدید که چرا ماکروفر شما کار نمیکند ، بهتر است که از یک متخصص کمک بخواهید . 

ما به شما متخصصین سایت سه سوت تعمیر را پیشنهاد میدهیم تا در کمترین زمان و بالا ترین کیفیت و با تجهیزات کامل دستگاه شما را تعمیر کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر