تعمیر ماکروفر پاناسونیک

در این قسمت از سایت سه سوت تعمیر ، به راهنمایی شما در مورد تعمیر ماکروفر پاناسونیک میپردازیم .

ماکروفر ، دستگاهی برقی است که در اکثر آشپزخانه ها یافت میشود . ماکروفر معمولا برای گرم کردن و پختن غذا استفاده میشود . طریقه ی کار کردن ماکروفر با گاز متفاوت است ، ماکروفر با استفاده از امواج گرم میشود پس تعمیر ماکروفر پاناسونیک پیچیدگی هایی دارد . با ما در این قسمت همراه باشید تا بتوانید خودتان به صورت تخصصی ماکروفر خود را تعمیر کنید .تعمیر ماکروفر پاناسونیک

تعمیر ماکروفر پاناسونیک وقتی که روشن نمیشود : 

اگر مطمئن هستید که سیم ماکروفر وصل است و جریان برق از آن عبور میکند . و همچنین مطممئن هستید که درب ماکروفر سالم است و به درستی بسته شده است ، پس به احتمال زیاد مشکل از فیوز است .

اگر برق محل زندگی شما تغییر ولتاژ داشته باشد ممکن است که به فیوز ماکروفر شما صدمه بزند و باعث خرابی آن شود .

بهتر است که فیوز را جایگزین کنید ، اگر مشکل حل نشد پس احتمالا ایراد از سوییچ درب است .

اگر نتوانستید مشکل را حل کنید و خرابی را پیدا کنید ، بهتر است که با متخصصین سایت سه سوت تعمیر تماس بگیرید تا شما را رهنمایی کنند .

چرا ماکروفر غذا را گرم نمیکند ؟

‏اگر ماکروفر شما روشن است اما غذای تان را گرم نمی کند، و صدای وزوز بلندی می شنوید، احتمالا آهنربا، کپسول یا دیود معیوب شده است . بهتر است این ها توسط تکنسین های حرفه ای تعمیر ماکروفر مانند تکنسین های سه سوت تعمیر جایگزین یا تعمیر شوند.‏

چرا ماکروفر جرقه میزند ؟ 

همان طور که میدانید اجسام و موادی وجود دارند که شما نباید در ماکروفر قرار دهید . یکی از این موارد فویل است . قرار دادن فویل در ماکروفر باعث تجمع گرما در یک نقطه میشود و باعث جرقه زدن میشود . این کار بسیار خطر ناک است و احتمال دارد که حتی باعث آتش سوزی شود .تعمیر ماکروفر پاناسونیک دارای جرقه

چرا سینی در ماکروفر نمیچرخد ؟

اگر این مشکل برای شما پیش آمد ، اول سینی را ار اول بر روی نقطه ی عطف هم تراز کنید . اگر مشکل شما حل نشد از قسمت تقسیم درایو باشد که باید آن را بررسی کنید . اگر قسمت تقسیم درایو سالم بود پس احتمالا مشکل از موتور سینی است که خراب شده است . در این حالت اول سیم ها را بررسی کنید . و اگر باز هم مشکل حل نشد شما باید موتور سینی را که در قسمت تحتانی ماکروفر قرار گرفته است تعویض کنید .

به شما پیشنهاد میکنیم که برای انجام این عملیات از تکنسین ها و متخصصین سایت سه سوت تعمیر کمک بگیرید .

چرا پد لمسی ماکروفر کار نمیکند ؟

قسمت پد لمسی ماکروفر شما ممکن است به خاطر ورود آب یا گردو خاک آسیب دیده باشد . که در این صورت شما باید آن را جدا کرده و سپس تمیز کنید . البته اگر شما با این مشکل برخوردید احتمالا مشکل شما با یک تمیز کردن ساده حل نمی شود و باید آن قسمت را جایگزین کنید .تعمیر ماکروفر پاناسونیک _صفحه لمسی

عمر ماکروفر پاناسونیک :

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که هنگامی که یک ماکروفر پاناسونیک را خریداری میکنید چند سال میتوانید از آن استفاده کنید ؟ در جواب این سوال باید بگویم که عمر ماکروفر شما به طرز مراقبت شما از ماکروفر بستگی دارد . اما در شرایط معمولی ماکروفر شما بین 9 الی 10 سال عمر میکند . 

چه زمانی ماکروفر را تعمیر کنیم و چه زمانی تعویض ؟ 

هنگامی که ماکروفر شما خراب میشود ، برخی اوقات بهتر است که ماکروفر را تعویض کنید به جای تعمیر . برای این تصمیم شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که چه مدت است که از ماکروفر خود استفاده میکنید . اگر تقریبا 10 سال است که از ماکروفر خود استفاده میکنید شاید بد نباشد که آن را تعویض و با یک ماکروفر نو ، جایگزین کنید .

در این حالت مشکلاتی که ارزش تعمیر دارند ، عبارتند از :

_خاموش ماندن چراغ ماکروفر در زمان استفاده از آن یا باز کردن درب

_مشکلات سوییچ درب

_مشکلاتی در قسمت لمسی ماکروفر .تعمیر ماکروفر پاناسونیک تخصصی

چه چیز هایی را در ماکروفر قرار ندهیم ؟

 1. کیسه های کاغذی : کیسه های کاغذی می توانند سموم را آزاد کنند که به طور بالقوه می توانند آتش بگیرند.
 2. ظروف فلزی : فلز به راحتی می تواند در ماکروفر آتش بگیرد و آسیب جدی به بار آورد .
 3. ظروف ماست و کره : اینها ظروف یکبار مصرفی هستند که در صورتی که گرمای زیاد ببینند ، مواد شیمیایی آزاد میکنند .
 4. تخم مرغ :اگر میخواهید تخم مرغ آب پز درست کنید بهتر است این کار را برروی گاز انجام دهید زیرا این احتمال وجود دارد که در ماکروفر تخم مرغ شما منفجر شود .
 5. Styrofoam :استیروفوآم نوعی پلاستیک است که با دمای ماکروفر به خوبی مخلوط نمی شود.‏

 6. انگور :اونا منفجر ميشن و ميتونن آتيش بگيرن‏ .
 7. فلفل داغ :اول، اونا ميتونن آتيش بگيرن. دوم، وقتی ماکروفر را باز می کنید، گرما می تواند باعث شود که فلفل ها مواد شیمیایی آزاد کنند که می توانند چشمان شما را بسوزونند .
 8. بطری : احتمال دارد که بطری داخل ماکروفر ذوب شود .
 9. گوشت منجمد :اگر گرما به طور مساوی توزیع نشده باشد، باکتری ها می توانند رشد کنند و روی غذا پخش شوند .
 10. فویل آلومینیوم :فویل آلومینیومی می تواند آتش بگیرد.
 11. ماکروفر خالی : این کار به ماکروفر آسیب جدی وارد میکند و حتی اگر بد شانس باشید باعث آتش سوزی میشود .

سخن نهایی :

‏توجه داشته باشید که هنگام تعمیر ماکروفر پاناسونیک یا هر ماکروفر دیگری برداشتن پوشش فلزی اطراف ماکروفر ، می تواند شما را در معرض اتصالات الکتریکی خطرناک قرار دهد.در نتیجه هرگز ماکروفر را بدون پوشش روشن نکنید .

بهتر است که هنگام تعمیر ماکروفر ایمنی را اولویت قرار دهید زیرا خراب شدن ماکروفر آخر خرابی که به بار می آید نیست . و اگر شما به ایمنی توجه نکنید احتمال دارد که ماکروفر دچار آتش سوزی و حتی انفجار شود .

اگر با هر کدام از مشکلات رایجی که برای ماکروفر ممکن است پیش بیاید ، بر خوردید بهتر است که از یک متخصص و تکنسین حرفه ای کمک بگیرید . اینگونه شما از درست شدن ماکروفر خود اطمینان حاصل میکنید و مراحل را با اکتفا به شانس پیش نمیبرید . و البته که باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود .

ما به شما پیشنهاد میدهیم که از تکنسین و متخصصین حرفه ای سایت سه سوت تعمیر کمک بگیرید . تا در کمترین زمان و بالا ترین کیفیت ماکروفر شما را تعمیر کنند .

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر