تعمیر موتور ماکروفر

تعمیر موتور ماکروفر

برای حل این مشکل بهتر است با ما همراه باشید تا روش تعمیر موتور ماکروفر و در صورت نیاز تعویض آن را یاد بگیرید .

البته که بهتر است برای انجام این کار از یک متخصص کمک بگیرید که قطعات ماکروفر را بشناسد و بتواند با دقت ماکروفر شما را عیب یابی کند.

ما به شما متخصصان سایت سه سوت تعمیر را پیشنهاد می دهیم . 

شما برای تعمیر ماکروفر یا هر وسیله دیگری، اول مراحل کار کردن آن وسیله را بلد باشید و بدانید هنگامی که آن را روشن می کنید ، چه اتفاقاتی می افتد تا آن وسیله شروع به کار کردن می کند .

مایکروویو چگونه شروع به کار میکند؟

قدم اول :

در داخل جعبه ی فلزی ماکروفر یک ژنراتور به نام مگنترون وجود دارد . هنگامی که شما ماکروفر را روشن می کنید ، مگنترون برقی که دریافت میکند را به امواج رادیویی با سرعت بالا تبدیل می کند .

قدم دوم :

مگنترون این امواج را از طریق کانالی به داخل محفظه ی غذا وارد می کند و در آن جا منفجر میسازد .

قدم سوم :

شما غذا را از قبل بر روی سینی موجود در ماکروفر قرار داده اید ، که این سینی هنگام روشن شدن ماکروفر می چرخد و باعث می شود که ظرف غذای روی آن نیز بچرخد و امواج رادیویی که در بالا توضیح دادیم به طور ساوی به آن برخورد کند .

قدم چهارم :

همان طور که دقت کرده اید قسمت داخلی محفظه ی ماکروفر از دیوار هایی فلزی تشکیل شده است . این دیوار های فلزی باعث می شوند که مانند آینه عمل کنند . و این امواج را منعکس کنند . سپس این امواج به داخل غذا نفوذ میکنند و باعث ارتعاش بیشتر ذرات غذا میشوند .

قدم پنجم :

ارتعاش مولکول های غذا باعث گرما میشوند . بنابر این هرچه که این مولکول ها سریع تر ارتعاش کنند ، غذا گرم تر می شود . پس نتیجه میگیریم که ماکروفر ها انرژی خود را بر روی مولکول های غذا منتقل میکنند و باعث گرم شدن آن میشوند . روش های تعمیر موتور ماکروفر

مشکلات معمول :

اگر جدولی که بر روی ماکروفر شما وجود دارد نمیچرخد ممکن است که ایراد از موتور باشد . در این بخش این ایرادات را توضیح میدهیم .

درون بیشتر ماکروفر ها یک سینی سرامیکی یا شیشه ای وجود دارد که این سینی بوسیله ی یک موتور به صورت دورانی بر بروی یک غلتک میچرخد .

به طور معمول موتور ماکروفر در زیر این سینی و در کف ماکروفر واقع شده است . که از پایین امکان دسترسی به آن وجود دارد .

برای رسیدن به موتور ماکروفر باید پانل کف را جدا کنید موتور به طور معمول در محل ذکر شده بوسیله ی حاقل دو پیچ نگهدارنده ، نگه داشته می شود و دوسیم به آن متصل شده است .

اگر موتور سر و صدای آسیاب مانندی را ایجاد کرد نیاز به جایگزینی دارد و معمولا نمیتوانید آن را تعمیر کنید .

اگر موتور تبدیل نمی شود شما باید ولتاژ و پیوستگی سیم را بررسی کنید .

حالا برای بررسی پیوستگی سیم شما اول باید برق را قطع کنید سپس موتور را از قسمت پایین خارج کنید و سیم ها را از آن جدا کنید ، حالا یک تکه سیم دیگر را به آن وصل کنید .

اگر پیوستگی وجود ندارد شما باید موتور را عوض کنید زیرا نشان می دهد که مشکل از موتور است ، اگر پیوستگی وجود داشت کافی است که سیم ها را عوض کنید .

ما به شما پیشنهاد می دهیم که برای تعمیر موتور ماکروفر خود از افراد متخصص کمک بگیرید ،تا متحمل ضرر و زیان های اقتصادی بیشتر نشوید .

متخصصان سایت سه سوت تعمیر می توانند در کمترین زمان و بالا ترین کیفیت به شما کمک کنند .

چرا مگنترون کار می کند؟

1.یک کاتد گرم شده ‏‏(یک‏‏ میله فلزی جامد) در مرکز مگنترون وجود دارد. 

2.آند حلقه ای شکل ‏‏کاتد‏‏ را احاطه کرده است .

3.اگر تو يه مگنترون ساده مثل اين رو روشن کردي ‏‏الکترون ‏‏ها از‏‏ کاتد به آند در خطوط مستقیم حرکت می کنند .

بسیار شبیه به پرتو الکترون در یک مجموعه تلویزیونی. اما دو بیت اضافی اضافه شده در یک مگنترون وجود دارد که چیزها را به طور کامل تغییر می دهد .

4.‏ابتدا آند دارای سوراخ ها یا شکاف هایی است که به آن حفره ها ‏‏یا‏‏ حفره های ‏‏طنینی میگویند .‏دوم اینکه آهنربای قدرتمندی در زیر آند قرار می گیرد تا یک میدان مغناطیسی در طول لوله تولید کند .

5.اکنون هنگامی که الکترون ها سعی می کنند از کاتد به آند حرکت کنند، در حال سفر از طریق یک میدان الکتریکی (کشش بین آند و کاتد) و یک میدان مغناطیسی (تولید شده توسط آهنربا) هم زمان هستند.

بنابراین، مانند هر ذره ای که از نظر الکتریکی در یک میدان مغناطیسی حرکت می کند، یک نیرو را احساس می کنند و به جای یک مسیر مستقیم، یک مسیر خمیده را دنبال می کنند.

6.همانطور که الکترون ها از حفره ها گذشته اند، حفره ها تابش مایکروویو را ‏‏ساطع می کنند.‏‏ 

7.تابش ماکروفرکه حفره ها تولید می کنند توسط نوعی قیف به ‏‏نام موج سوار جمع آوری و کانال می شود، چه به محفظه پخت و پز یک اجاق ماکروفر و چه توسط آنتن یا دیش ماهواره ای در تجهیزات رادار به هوا پرتو زده می شود.‏طریقه ی تعمیر موتور ماکروفر

کلام آخر:

همان طور که متوجه شدید تعمیر موتور ماکروفر و یا درست کردن آن کار تقریبا پیچیده ای است و در برخی مواقع نیاز به تجهیزات خاصی دارد ، پس بهتر است که این کار را خودتان انجام ندهید و از متخصص مربوطه کمک بخواهید زیرا این احتمال وجود دارد که به دلیل نداشتن تخصص کافی در تعمیر ماکروفر به بقیه ی اجزا هم صدمه بزنید .

ما به شما متخصصان سه سوت تعمیر را پیشنهاد می دهیم ، تا در کمترین زمان نسبت به تعمیر تخصصی ماکروفر شما اقدام کنند .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر