تعمیر مودم

تعمیر تخصصی مودم

ما در سایت سه سوت تعمیر آموزشات کامل درباره تعمیرات مودم و روتر بی سیم به شما می دهیم.

آیا با اتصال به اینترنت یا Wi-Fi مشکلی دارید؟ هر مشکلی. از اتصال ناپایدار به مشکلات Wi-Fi یا حتی عدم دسترسی به اینترنت. برخی از عیب یابی های روتر می تواند همه چیز را برطرف کند.

برخی از این موارد در مورد مودم شما نیز صدق می کند ، گرچه این روزها بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنت واحدهای مودم روتر ترکیبی را به شما ارائه می دهند. روتر و مودم بی سیم شما ممکن است در واقع همان دستگاه باشد.

تعمیر مودم تی پی لینک

چرا راه اندازی مجدد رایانه این همه مشکلات را برطرف می کند؟

آیا دوباره آن را راه اندازی کرده اید؟ بله ، یک بار دیگر ، راه اندازی مجدد کم هزینه راه حل بسیاری از مشکلات شبکه است. چه بارگیری وب سایت ها انجام شود ، چه به نظر می رسد مربوط به شبکه کند است ، ارتباطات در حال از بین رفتن است یا بی سیم شما در حال خراب شدن است ، شاید فقط بخواهید راه اندازی مجدد روتر خود را امتحان کنید.

این لازم نیست ، اما به نظر می رسد بسیاری از روترها برای ادامه کار نیاز به راه اندازی مجدد گاه به گاه دارند. فرایند راه اندازی مجدد در اکثر روترها ساده است – کابل برق روتر خود را از برق بکشید ، چند ثانیه صبر کنید و سپس دوباره آن را متصل کنید. اگر مودم جداگانه دارید ، ممکن است بخواهید کابل برق مودم خود را از برق جدا کرده و دوباره به برق متصل کنید. چند ثانیه. ممکن است برخی از دستگاه ها دارای سوئیچ برق باشند ، اما روش اتصال از پریز برق و اتصال به برق در مورد همه روترها اعمال می شود.

اگر مجبور باشید مکرراً روتر خود را مجدداً راه اندازی کنید ، ممکن است سیستم عامل تولید کننده ناپایدار و باگ باشد. نصب میان افزار دیگری مانند DD-WRT ممکن است کمک کند.

 

گرم شدن بیش از حد را بررسی کنید

مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر ، روترها نیز می توانند طعمه گرم شدن بیش از حد شوند. این گرمای بیش از حد می تواند به مرور زمان به روتر آسیب برساند یا فقط آن را ناپایدار کند. برای تعمیرات مودم و روتر بی سیم دمای روتر خود را بررسی کنید تا ببینید چقدر گرم است. اگر خیلی گرم به نظر می رسد ، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی جریان هوا دارد. اگر دریچه ها مسدود شده باشند یا روتر را در یک مکان گرم قرار دهید – مانند بالای یک برج برج که گرم می شود – گرم شدن بیش از حد می تواند باعث بی ثباتی شود. همچنین ممکن است گرم شدن بیش از حد گذشته به روتر آسیب زده باشد.

وضعیت کابلها را بررسی کنید

به نظر می رسد این کار بدون فکر است ، اما ما گاهی اوقات فراموش می کنیم واضح ترین راه حل را بررسی کنیم قبل از اینکه به راه حل های پیچیده تر برویم. ممکن است شخصی به طور تصادفی کابل را کشیده یا لگد بزند و باعث شود آن از برق جدا شود یا شل شود. شما باید تمام کابل های موجود را بررسی کرده و از اتصال ایمن آنها اطمینان حاصل کنید.

حتماً کابل های برق روتر و مودم ، کابل بین روتر و مودم ، کابل مودم و پریز دیواری و هر کابل اترنت را به قسمت پشت روتر وصل کنید. هر انتهای کابل را بررسی کرده و از اتصال ایمن آن اطمینان حاصل کنید – ممکن است به نظر متصل باشد اما کمی شل باشد.

تعمیر مودم سوخته

تغییر مسیر روتر

نحوه دریافت سیگنال بی سیم بهتر و کاهش تداخل شبکه بی سیم

اگر با سیگنال Wi-Fi خود مشکلی دارید ، می خواهید موقعیت روتر را دوباره تغییر مکان دهید. اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز سیگنال بی سیم را مسدود نمی کند ، به ویژه اجسام فلزی بزرگ یا دستگاه هایی که می توانند تداخل ایجاد کنند ، مانند مایکروویو و برخی از انواع تلفن های بی سیم.

همچنین باید از قرارگیری آنتن روتر به صورت عمودی و نه افقی اطمینان حاصل کنید – آنتن عمودی بیشترین سطح پوشش را به شما می دهد. 

تغییر مسیر روتر

کانال بی سیم را تغییر دهید

اگر در مکانی هستید که تعداد زیادی روتر بی سیم در این نزدیکی هست ، مانند یک ساختمان آپارتمانی ، احتمال زیادی وجود دارد که روتر شما در معرض تداخل سایر روترهای بی سیم باشد که سیگنال ها را با همان فرکانس بی سیم ارسال می کنند. تعیین کانال بی سیم بهینه برای منطقه شما و تغییر روتر برای کار در آن کانال بی سیم به جای کانال متراکم تر ، می تواند این تداخل را کاهش داده و سیگنال بی سیم شما را بهبود بخشد.

اگر دستگاه Android دارید ، برنامه Wi-Fi Analyzer می تواند به شما در تحلیل منطقه و یافتن کانال بهینه کمک کند . سپس می توانید کانال بی سیم موجود در روتر خود را تغییر دهید .

روتر خود را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازنشانی کنید

اگر به نظر می رسد روتر خود در تنظیمات پیش فرض مشکلی وجود دارد ،برای تعمیرات مودم و روتر بی سیم بخواهید تنظیم مجدد روتر را انجام دهید. این کار در اکثر موارد ضروری نیست ، اما اگر در آخر کار هستید ارزش امتحان کردن را دارد. این امکان وجود دارد که تنظیمات خاصی را در روتر خود تغییر داده باشید و ممکن است بازگشت به صفحه تمیز آسان تر از تغییر گزینه های منفرد باشد.

به خاطر داشته باشید که پس از این کار باید روتر خود را دوباره پیکربندی کنید ، از جمله تنظیم مجدد نام شبکه بی سیم و عبارت عبور. برای تنظیم مجدد تنظیمات ، احتمالاً باید دکمه ریست سوراخ را در پشت روتر فشار دهید ، اما جزئیات دقیق آن از روتر به روتر دیگر متفاوت است. این همان روشی است که برای بازنشانی گذرواژه روتر خود باید انجام دهید .

روتر خود را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازنشانی کنید

سایر مشکلات احتمالی

مانند هر فرآیندتعمیرات مودم و روتر بی سیم و عیب یابی ، عملاً تعداد بی شماری از موارد وجود دارد که می تواند اشتباه انجام شود. ممکن است روتر یا مودم شما خراب باشد. کابلهای اینترنت که استفاده می کنید ممکن است آسیب دیده و نیاز به تعویض داشته باشند. اگر فقط یک دستگاه متعلق به شما در اتصال شبکه مشکلی داشته باشد ، ممکن است مشکل نرم افزاری داشته باشد و ممکن است لازم باشد در دستگاه خاصی فرآیند عیب یابی را طی کنید – یا اگر خوش شانس باشید فقط آن را دوباره راه اندازی کنید.

 

اگر روتر شما بدون توجه به کاری که انجام می دهید ناپایدار به نظر می رسد یا به بازنشانی مکرر نیاز دارید ، جایگزین کردن آن را در نظر بگیرید. روترهای جدید نسبتاً ارزان هستند و برخورد با روتر ناپایدار می تواند مشکل بزرگی باشد.

برای چه مشکلاتی باید از دکمه ریست استفاده کرد

اگر مودم شما به درستی کار نمی کند یا به طور تصادفی برخی از تنظیمات را بهم ریخته اید ، ممکن است تصمیم بگیرید که باید مودم خود را کاملاً به تنظیمات پیش فرض خود بازنشانی کنید.

اما قبل از انجام این کار ، همیشه ارزش این را دارد که ابتدا مودم خود را به سادگی راه اندازی مجدد کنید.

چه زمانی باید مودم خود را تنظیم کنید؟

اگر با راه اندازی مجدد ساده مشکلات شما برطرف نشد ، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که یک بازنشانی کامل را امتحان کنید. این مودم شما را به تنظیمات خارج از جعبه بازمی گرداند. در بسیاری از موارد ، با تنظیم مجدد ممکن است موارد زیر برطرف شود:

 • مشکلات بازی
 • خطاهای مسیریابی
 • اتصال به خطاهای اینترنت امکان پذیر نیست
 • سرعت اتصال آهسته است
 • VOIP ناپایدار 
 • مشکلات اتصال بندر 
 • مشکلات شبکه بی سیم
 • تداخل دستگاه

دکمه ریست چه کاری انجام می دهد

دکمه ریست مودم شما را به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازمی گرداند. همچنین هرگونه تنظیمات سفارشی را که ممکن است تغییر داده باشید از بین می برد ، از جمله: تنظیم آدرس ای پی ثابت ، دی ان اس، رمز ورود شخصی ، تنظیمات بی سیم سفارشی ، حمل و نقل پورت ، مسیریابی و دی اچ سی پی.

اگر تنظیمات سفارشی دارید که می خواهید آنها را ذخیره کنید ، یاد بگیرید چگونه قبل از بازنشانی مودم از تنظیمات خود پشتیبان تهیه کنید .

مهم:   اگر اطلاعات ورود به سیستم مودم خود را سفارشی کنید ، با انجام تنظیم مجدد کارخانه ، نام شبکه (اس اس ای دی) و رمز عبور به رمزهای اصلی نشان داده شده در برچسب مودم باز می گردد.

نحوه انجام تنظیم مجدد مودم

برای تعمیرات مودم و روتر بی سیم مهم نیست که چه نوع مودمی دارید ، دکمه ریست در پشت آن قرار دارد و معمولاً قرمز است. برای جلوگیری از فشار دادن آن به صورت تصادفی ، فرورفتگی دارد ، بنابراین برای فشار دادن آن به یک گیره کاغذ خم شده یا نوک قلم نیاز دارید.

برای انجام تنظیم مجدد مودم این مراحل را دنبال کنید:

 1. دکمه ریست را فشار دهید و آن را به مدت 15 ثانیه نگه دارید. با فشار دادن آن باید کمی کلیک کنید. اگر به طور صحیح انجام شود ، چراغ روشن بر روی مودم به رنگ نارنجی / قرمز روشن می شود.
 2. 3 تا 5 دقیقه صبر کنید. چراغ روشن به رنگ کهربا در می آید و شما باید  فرایند فعال سازی مودم را  طوری اجرا کنید که گویی آن را برای اولین بار تنظیم کرده اید. برای پیکربندی مودم ممکن است از شما اطلاعات ورود به سیستم حساب استفاده شود.
 3. وقتی چراغ اینترنت سبز شد ، باید بتوانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید.
 4. دستگاه های متصل قبلی شما ممکن است تا زمانی که مجدداً کلید امنیتی شبکه (رمز WiFi) را در تنظیمات بی سیم در هر دستگاه وارد نکنید ، قادر به اتصال باشند.

  تعمر درایور های مودم 

  مشکلات درایور مودم ، اگرچه بسیار شایع است ، اما به راحتی قابل حل است. برای آگاهی از مشکلات رایج درایورهای مودم و اینکه چگونه می توانید این مشکلات را به سرعت و با اطمینان برطرف کنید ، ادامه مطلب را بخوانید.

  درباره درایور هایه مودم:

  برای استفاده از مودم نصب شده ، سیستم عامل شما به کمک درایورهای مودم نیاز دارد. درایورهای مودم برنامه های نرم افزاری هستند که به رایانه شما امکان دسترسی و استفاده از مودم نصب شده را می دهند.

  خطاهای درایور مودم ممکن است رخ دهد:

  • درایورهای مودم هنگام نصب مودم برای اولین بار به رایانه نصب نشده اند
  • درایورهای مودم به طور نامناسبی پیکربندی شده اند
  • درایورهای مودمی که نصب کرده اید با سیستم عامل شما سازگار نیستند
  • پرونده های درایور مودم خراب هستند

  مشکلات عمومی مودم:

  هنگامی که درایور مودم شما گم شده ، منسوخ شده یا خراب است ، ممکن است هر یک از مشکلات زیر را تجربه کنید:

  • رایانه شما قادر به اتصال به اینترنت نیست و هر زمان که سعی می کنید به اینترنت متصل شوید خطای زیر را دریافت می کنید:  “692 – No Dial Tone” .
  • رایانه شما هر زمان که می خواهید با استفاده از مودم خود به اینترنت متصل شوید ، یخ می زند.
  • وضعیت مودم به طور مداوم “مشغول” را نشان می دهد ، در نتیجه شما قادر به اتصال به اینترنت نیستید.

  برای رفع مشکلات درایور مودم چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟

  می توانید برای تعمیر مودم و روتر بی سیم و خطاهای درایور Modem را از طریق Device Manager یا با استفاده از یک ابزار قابل اطمینان Driver Management برطرف کنید. مورد دوم می تواند راهی سریع و مطمئن برای رفع و جلوگیری از مسائل مربوط به راننده باشد.

  عیب یابی دستی درایورهای مودم یک فرایند طولانی است. اگر دیسک درایور را در دسترس دارید ، می توانید درایورهای مودم را حذف و نصب مجدد کنید. برای دستیابی به این مهم در ویندوز XP ، مراحل زیر را انجام دهید:

  • START را کلیک  کنید
  • روی Run کلیک کنید
  • در  کادر گفتگوی Open ، devmgmt.msc را تایپ کنید  و سپس Enter را فشار دهید
  • ورودی مودم را در  کادر محاوره ای مدیریت دستگاه گسترش دهید
  • روی دستگاه سخت افزاری  که باید درایور آن را حذف نصب کنید ، دوبار کلیک کنید
  • روی  تب درایور کلیک کنید
  • با کلیک بر روی  حذف  را فشار دهید، و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال برای حذف درایور
  • قرار دادن  دیسک درایور مودم  در خود سی دی / دی وی دی رام و به دنبال روی صفحه دستورالعمل برای نصب درایور
  • پس از نصب مجدد درایورهای مودم ، سعی کنید از طریق مودم به اینترنت متصل شوید. در صورت ادامه تعمیر مودم، جدیدترین درایور را از وب سایت سازنده مودم خود پیدا کرده و بارگیری کنید.

  لیست رایج ترین درایورهای مودم:

  • درایور مودم USB Pantech
  • ACER AMU-RE01
  • ACER AMI-CW52
  • D-Link DSB-650TX
  • D-Link DSL-504
  • اپسون PCMCIA EFM 96/144
  • INTEL MD565X ، MD5650 ، MD5651
  • INTEL PRO / DSL 3240
  • INTEL CL-MD1414XX
  • ASUS ACM6000EB
  • Leadtek WinSurf V90lite

برای تعمیرات مودم و روتر بی سیم با ما در ارتباط باشید

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر