تعمیر هارد دیسک اکسترنال

تعمیر هارد دیسک اکسترنال

در این قسمت از سایت سه سوت تعمیر به آموزش نحوه تعمیر هارد دیسک اکسترنال می پردازیم.

درایو هارد دیسک (به انگلیسی: Hard Disk Drive) یکی از قطعات رایانه است.

دیسک سخت وسیله‌ای است با یک یا چند صفحه که سطح آن‌ها با موادی پوشش داده شده که بتوان داده‌ها را به‌طور مغناطیسی بر روی آن‌ها ضبط نمود.

هارد به وسیله ای گفته میشود که میتواند اطلاعات و دیتا ها را در خود ذخیره کند دونوع هارد دارین هارد ssd و هارد hdd که هارد hdd در داخل لب تاب و کامپیوتر استفاده میشود اما هارد ssd وسیله ای است به شما الان معرفی میکنیم.

هارد اکسترنال به وسیله ای گفته میشود که از بیرون به کامپیوتر وصل میشود تا بتوانید از اطلاعات داخل هارد استفاده کنید.

هارد اکسترنال انواع مختلفی دارد که از طرق متفاوت میتواند به کامپیوتر وصل شود مثلا :usb ,wirelessy,fire wire ….

با سایت سه سوت تعمیر همراه باشید تا بتوانید اطلاعات کافی را برای تعمیر هارد اکسترنال خود پیدا کنید در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی تر شما میتوانید از متخصصان سه سوت تعمیر استفاده کنید.

هارد اکسترنال قابل حمل و آسان برای استفاده وداری حافظه زیاد برای ذخیره سازی اطلاعات شما هستند .با استفاده از هارد اکسترنال شما میتوانید مقدار زیادی اطلاعات را با خود جا به جا کنید پس استفاده کردن از این وسیله امری کاملا منطقی است .

سرویس هارد اکسترنال

خراب شدن هارد اکسترنال وضعیتی است که آدم های زیادی روزانه باآن رو به رو میشوند شما با داشتن اطلاعات کافی میتوانید برای سرویس و تعمیر هارد اکسترنال حتی از خانه خارج نشوید ما در سایت سه سوت تعمیر اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار میدهیم.

سرویس هارد دیسک اکسترنال

 

برخی اوقات شما نمیتوانید به هارد دیسک خود دسترسی داشته باشید و نمیتوانید برای تعمیر از خانه خارج شوید در این شرایط شاید اصلا آسیبی به هارد شما وارد نشده باشد و شما نیاز به تعمیر هارد اکسترنال نداشته باشید و بهتر است شما اول عوامل دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

عیب یابی هارد دیسک

اولین نشانه ی خرابی هارد اکسترنال در عیب یابی، این است که با error هایی هنگام وصل شدن به کامپیوتر مواجه میشود مواجه شدن بااین error ها لزوما به این معنا نیست که هارد شما ضربه دیده است یا چار مشکل سخت افزاری شده است. گاهی با چند حرکت ساده شما میتوانید آن را مانند روز اول سالم کنید. اما گاهی هم باید از یک متخصص کمک بگیرید که ما برای رفع این مشکل متخصصان سه سوت تعمیر را به شما معرفی میکنیم.

بازیابی فایل

تعمیر تخصصی هارد دیسک اکسترنال

شما بسیار خوش شانس هستید اگر کامپیوتر هارد اکسترنال شما را تشخیص دهد و فقط فایل ها پاک شده باشد این گونه شما برای بازیابی فایل ها با استفاده از نرم افزار  DiskInternals Partition Recovery فرصت دارید . شما می توانید عکس ها، فایل های ویدئویی، اسناد، صوتی و هر نوع دیگری از فایل ها را بدون محدودیت ظرفیت بازیابی کنید.

نحوه رفع مشکلات

 طریقه ی تعمیر هارد اکسترنال

‏در اینجا در این قسمت، دو روش را به شما نشان می دهیم تا یک هارد اکسترنال خراب شده را فرمت کنید و دوباره به حالت عادی برگردانید

روش1 :رفع سریع مشکل بااستفاده از فرمت کردن

گام اول :اتصال هارد اکسترنال خراب شده به کامپیوتر

گام دوم:کلیک راست کنید و گزینه ی format را انتخاب کنید

گام سوم:گزینه ی ok را بزنید

توجه داشته باشید که در این روش تمامی اطلاعات موجود بر روی هارد اکسترنال شما پاک میشود

روش 2:یکی دیگر از راه های فرمت کردن هارد اکسترنال خراب شما بااستفاده از برنامه ی  EaseUS Partition Master است .

این برنامه کار ویندوز را در فرمت کردن درایو شما انجام میدهد شما از این برنامه زمانی استفاده میکنید که درایو هارد اکسترنال شما بر روی My computer نشان داده نمیشود .

شما میتوانید از سایت تعمیر سه سوت استفاده کنید تا متخصصان ما به شما کمک کنند .

آیا هارد اکسترنال شما خراب است یا خیر؟

 1. هارد اکسترنال دارای یک منبع تغذیه است که بهتر است شما اول آن را بررسی کنید و ببینید که منبع تغذیه سالم است یا خیر
 2. سعی کنید هارد اکسترنال خود را باستفاده از Disk management یا همان مدیریت دیسک چک کنید
 3. بر روی this PC یا my computer کلیک راست کنید گزینه ی managementرا انتخاب کنید سپس گزینه ی Disk management را انتخاب کنید سپس از بین آن ها گزینه ای که نشان دهنده ی هارد اکسترنال شما است را انتخاب کنید سپس برروی آن کلیک راست کنید و گزینه ی Mark partition as active را انتخاب کنید .
 4. تمامی این گزینه ها در صورتی کاربردی هستند که به هارد اکسترنال شما آسیبی وارد نشده باشد و هارد اکسترنال شناسایی نشده باشد.

آیا مشکل از هارد اکسترنال است؟

برخی اوقات شما فکر میکنید که ارد اکسترنال شما خراب است و نیاز به تعمیر آن دارید در صورتی که مشکل میتواند از جای دیگر باشد مثلا اگر هارد اکسترنال شما با استفاده از usb به کامپیوتر وصل میشود احتمال دارد که usb شما دچار مشکل شده باشد و بهتر است از یک usb جدید استفاده کنید بهتر است اول شما این گونه موارد را چک کنید سپس به تعمیر هارد اکسترنال خود فکر کنید.

چگونه می توان مشکل هارد دیسک اکسترنال خود را برطرف کرد؟

 • در رایانه ، این رایانه شخصی (My Computer) را باز کرده و هارد اکسترنال مورد نظر را انتخاب کنید.
 • روی آن کلیک راست کرده و Properties -> Tools -> را بر روی Check کلیک کنید.
 • از chkdsk استفاده کنید.
 • از مدیریت دیسک استفاده کنید.
 • از diskpart استفاده کنید.
سخن پایانی

شما بااستفاده از این روش ها معمولا میتوانید به تعمیر هارد دیسک اکسترنال خود را بپردازید. اما اگر هارد شما ضربه خورده باشد یا مشکل دیگری پیدا کرده باشد، بهتر است به فردی که در این امور تخصص داشته باشد مراجعه کنید. زیرا با تعمیر اشتباه شما هم هارد اکسترنال خود را از دست میدهید، هم فایل هایی که روی آن قرار دارند. ما به شما متخصصان سه سوت تعمیر را پیشنهاد میکنیم، شما میتوانید با خیال راحت تعمیرات هارد دیسک خود را به ما بسپارید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر