تعمیر هود آشپزخانه

تعمیر هود آشپزخانه

نحوه عیب یابی و تعمیر هود آشپزخانه این بار در سایت سه سوت تعمیر.

پخت و پز غذا ، و ایجاد بخار و دود می تواند به کابینت و رنگ آن آسیب برساند. حتی می تواند باعث رشد کپک ها کابینت شود!

هود ها با داشتن مکنده های قدرتمند چند سرعته برای دفع دود و بو ، همراه با نور هالوژن برای روشن کردن ظرافت های آشپزی ، مجموعه وسیعی از گزینه های مفید و جذاب را برای بهبود هرگونه طراحی ، ایمنی و کیفیت آشپزخانه ارائه می دهند.

هواکش آشپزخانه که به آن هود (به انگلیسیhood، به معنای سرپوش یا کلاه، به خاطر شکل هودهایی که مانند سرپوشی بالای اجاق قرار می‌گیرند) هم گفته می‌شود، وسیله‌ای برای از بین بردن بوی پخت ‌و پز در آشپزخانه‌های امروزی است. در واقع هود آشپزخانه، یک فن (هواکش) برقی است که در بالای اجاق گاز شما قرار می‌گیرد و وظیفه دارد بوهای نامطبوع، چربی و رطوبت آشپزخانه شما را حین آشپزی و پخت و پز روی اجاق گاز، از بین برده و هوای آشپزخانه را به نوعی تهویه کند.

عیب یابی مشکلات مدل بیمکث

نحوه تعمیر هود آشپزخانه بیمکث

نحوه تعمیر هود آشپزخانه بیمکث

 • دکمه فشار / صفحه کنترل جلو روشن نمی شود یا عملکردی ندارد.
 • دامنه روشن نمی شود.
 • دامنه پر سر و صدا است.
 • دامنه هوا تهویه کافی را فراهم نمی کند.
 • دامنه دامنه بوی سوزان یا بوهای نامطبوع دیگری را منتشر می کند.
 • دامنه از دیوار دور شده است.

  برطرف کردن اشکالات هود آشپزخانه

  تخصصی ترین تعمیر هود آشپزخانه

  دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است هود شما به خوبی کار نکند و باعث مشکلات ذکر شده در بالا شود:

  • برای تعمیر هود باید بدانید محل قرارگیری فن اگزوز آشپزخانه می تواند باعث ذوب شدن سیم کشی شود. سیم ها ممکن است شل شوند و یا از بین بروند.
  • تجمع مایعات در فن خروجی اگزوز آشپزخانه می تواند منجر به قطره رطوبت از آن و ایجاد لکه روی سطح زیر شود.
  • ممکن است فیوز مخفی شده و قطع کننده مدار را قطع کند
  • مشهورترین دلیل آن خراب شدن تیغه فن ، موتور فن خروجی اگزوز آشپزخانه یا موتور مکنده است.

  صدای عجیب و غیرمعمول

  فن خروجی اگزوز هود تا حدی مسئول دور نگه داشتن گرما ، آلاینده ها و بو از آشپزخانه است. اما اگر هود شما صدای غیرمعمولی ایجاد کند ، به این معنی است که موتور فن بیش از حد کثیف است و این می تواند بر عملکرد فن تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است موتور در برابر مقداری چربی یا بقایای اطراف خود باعث ایجاد آسیاب شود. بدون حل سریع موضوع ، ممکن است موتور خراب شود و کاملاً بسوزد. اگر تمیز کردن اطراف موتور صدای عجیب و غریب را از بین نمی برد ، پس تنها راه برای ساکت نگه داشتن و عملکرد آن تعویض کامل آن است.

  تجمع رطوبت

  آموزش تعمیر هود آشپزخانه

  فن خروجی و اگزوز هود می تواند به راحتی در آن رطوبت جمع شده و در نتیجه باعث رطوبت ناشی از آن می شود. به عنوان یک اثر ، سطح زیر هود محدوده ممکن است لکه دار شود و حتی در طولانی مدت آسیب ببیند. هنگامی که رطوبت به مرور زمان جمع می شود ، می تواند باعث رشد و تشکیل میکروب ها ، کپک و سایر عناصر غیر بهداشتی شود که می تواند کل آشپزخانه را تحت تأثیر قرار دهد. برای بررسی میزان تجمع رطوبت ، باید درپوش فن را برداشته و سطح داخلی آن را تمیز کنید. اگر سطح فن و سایر اجزای آن قبلاً در اثر رطوبت آسیب دیده باشد ، تعمیرات لازم است.

  آیا می توان هود را تعمیر کرد؟

  اگر کاپوت شما به دلیل وجود مشکلی از قبل آسیب زیادی دیده است ، ایده بهتر و همه جانبه بهتر این است که یک جایگزین انتخاب کنید.

  چرا هود من کار نمی کند؟

  اگر هود روشن نشود ، ممکن است مشکل از دوشاخه ، پریز یا مدار الکتریکی باشد. اگر LED ها / چراغ ها کار نمی کنند ، ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید. اگر کاپوت به پریز متصل است ، سعی کنید یک وسیله کوچک (به عنوان مثال یک لامپ یا یک کتری) را به آن پریز متصل کنید تا عملکرد آن را بررسی کنید.

  چرا هود من نشتی دارد؟

  یکی از مهمترین دلایل نشت آب هود آشپزخانه عدم عایق بندی مناسب است. در روزهای سردتر ، ممکن است هوای بخار گرم و گرم بخار قسمت هایی از لوله شما را که در حال یخ زدن است ، تبدیل به چگالش می کند و به پایین می ریزد.

  چرا فن هود آشپزخانه من چکه می کند؟

  این فن در تلاش است تا بخار آب را فقط در چند ثانیه در فضای باز پخش کند ، نه اینکه اجازه دهد از طریق لوله اگزوز خارج شود. مشکل چکیدن قطره ای در اثر هوای خنک یا سرد بیشتر می شود ، بنابراین بهتر است هر دو لوله اگزوز آشپزخانه و حمام را عایق بندی کنید تا آنها تا حد ممکن گرم بمانند.

  سخن پایانی
  سه سوت تعمیر می خواهد هود آشپزخانه شما را سریعتر پشتیبانی و راه اندازی کند تا بتوانید روز خود را با خیالی آسوده ادامه دهید و دوباره از آشپزخانه زیبایه خود لذت ببرید. ما متخصصین و تکنسین تعمیر لوازم خانگی هستیم که می توانید برای تعمیر کارآمد هود به ما اعتماد کنید.

   

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر