تعمیرات پی اس 4

تعمیر پی اس 4

تعمیر پی اس 4

پی اس 4 نزدیک به هشت سال دارد و حتی پس از انتشار پلی استیشن 5 ، رایج ترین مشکلات پی اس 4 هنوز وجود دارد. از چراغ چشمک زن گرفته تا پورتهای معیوب و هر آنچه در این بین است ، ما در سایت سه سوت تعمیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشکلات رایج پی اس 4 را برطرف کنید.

پلی‌استیشن ۴ (به انگلیسی: PlayStation 4) (به‌طور مختصر پی‌اس۴ (PS4)) نام یک کنسول بازی ویدئویی خانگی از نسل هشتم است که از سوی شرکت سونی اینتراکتیو انترتینمنت عرضه شده‌است.

چراغ نشانگر آبی چشمک می زند

هفت سال پایین خط ، “Blue Line of Death” همچنان مشکل سازترین مشکلات موجود در پی اس 4 است. با گرفتن نشانه از “Red Ring of Death” Xbox 360 ، خط آبی تپنده نشان می دهد که یک مشکل فنی می تواند به این معنی باشد که کنسول شما دیگر کارایی ندارد. برخلاف حلقه قرمز ، “Blue Line of Death” به طور خودکار به این معنی نیست که پی اس 4 شما مرده است ، اما همان کار حلقه را انجام می دهد. به شما اطلاع می دهیم که یک مشکل واقعاً بزرگ وجود دارد که ممکن است با تنظیم مجدد کارخانه پی اس 4 حل نشود.

هنگام راه اندازی پی اس 4 ، چراغ نشانگر LED که کنار کنسول را آراسته است باید قبل از سفید شدن به سرعت آبی رنگ شود. در کنسول هایی که از “Blue Line of Death” رنج می برند ، چراغ آبی به طور مداوم پالس می کند ، این نشان دهنده خرابی خروجی فیلم قبل از خاموش شدن غیر قابل توضیح است. در این حالت ، این کنسول هرگز سیگنالی به تلویزیون نمی فرستد و اساساً دستگاه را آجری می کند و از عملکرد طبیعی جلوگیری می کند. اگرچه این مشکل در زمان راه اندازی گسترده تر بود ، اما هنوز برای بخش کوچکی از کاربران مشکلاتی وجود دارد و اگر کنسول شما از اواخر سال 2013 تا اوایل سال 2014 ساخته شود ، احتمالاً مشکل ساز خواهد بود.

راه حل ها

تعمیر پی اس 4 پرو

برای تعمیر پی اس 4 (PS4) همانطور که سونی در راهنمای عیب یابی فوق الذکر بیان کرد ، نور آبی چشمک زن می تواند نشانه ای از مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. با این وجود ، تعدادی راه حل بالقوه وجود دارد که می توانید امتحان کنید. اگر موفق به جدا کردن مشکلی از سخت افزار پی اس 4 شدید ، با پشتیبانی مشتری PlayStation تماس بگیرید  یا کنسول خود را مستقیماً به یک فروشگاه خرده فروشی رسمی سونی ببرید ، زیرا آنها گاهی اوقات می توانند تعمیرات یا جایگزینی در محل را ارائه دهند. اگر فروشگاهی در منطقه شما موجود نیست ، احتمالاً باید كنسول خود را به سونی ارسال كنید. در این مرحله ، ممکن است کنسول شما تحت ضمانت سازنده نباشد: اگر چنین است ، به خاطر داشته باشید که ممکن است مجبور شوید هزینه تعمیر را پرداخت کنید.

 • سیستم عامل تلویزیون خود را به روز کنید – تعداد معدودی از کاربران اظهار داشته اند که با به روزرسانی سیستم عامل تلویزیون ، کمبود سیگنال صوتی تصویری برطرف شده است. اگر تلویزیون جدیدتری دارید ، به ویژه تلویزیون با قابلیت اتصال به اینترنت ، به کتابچه راهنمای تلویزیون مراجعه کرده و سیستم عامل آن را به روز کنید. انجام این کار ممکن است تنظیمات HDMI را تغییر داده و سازگاری دستگاه را برطرف کند.
 • پورت های HDMI را بررسی کنید – برای تعمیر پی اس 4 (PS4) به هر دو پورت HDMI در تلویزیون وپی اس 4  نگاهی بیندازید ، به همراه کابل HDMI هرگونه ناهنجاری یا خرابی آشکار می کنید. در صورت امکان کابلهای جایگزین HDMI را آزمایش کنید.
 • منبع تغذیه را بررسی کنید – دکمه روشن / خاموش در قسمت جلوی پی اس 4 را حداقل به مدت هفت ثانیه لمس کنید ، یا تا زمانی که سیستم دو بار بوق بزند و خاموش شود. پس از آن ، سیم برق AC را از پریز برق جدا کنید و اتصال AC IN و سیم برق را از نظر آسیب دیدگی یا ناهنجاری بررسی کنید.
 • درایو سخت را بررسی کنید – مطمئن شوید که پی اس 4 شما خاموش است ، سپس سیم برق AC و سایر کابلهای متصل را قبل از کشیدن درپوش پایه HDD به سمت خارج جدا کنید. پس از برداشته شدن ، هارد را از نظر احتمال آسیب دیدگی بررسی کرده و از قرارگیری صحیح آن در محفظه HDD اطمینان حاصل کنید.
 • تنظیم مجدد کنترلر – اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی متصل شده است. دکمه پی اس را روی کنترلر خود فشار دهید و نگه دارید تا چراغ سیستم نارنجی شود. سپس ، دکمه پی اس را دوباره فشار دهید و نگه دارید تا چراغ سفید شود. ما این روش را آزمایش کرده ایم و می تواند پی اس 4 شما را به درستی راه اندازی کند.

چراغ نشانگر قرمز چشمک می زند

گزارش های “خط قرمز مرگ” به اندازه چراغ آبی چشمک زن فوق الذکر گسترده نیست ، اما تقریباً به همان اندازه جدی است. در کنسول هایی که از “Red Line of Death” رنج می برند ، چراغ نشانگر LED که کنار کنسول را آراسته است ، به طور مکرر قرمز چشمک می زند و پس از آن که سیستم سه بوق مشخص از سیستم خارج می شود ، خاموش می شود. این مسئله مربوط به مشکلات گرمازدگی است که در راهنمای کاربر پی اس 4 ذکر شده و توسط سونی تأیید شده است ، احتمالاً نتیجه یک عملکرد فن است. با این حال ، برخی از کاربران این مشکل را ظرف چند دقیقه از روشن شدن کنسول برای اولین بار گزارش کرده اند. خوشبختانه ، این نشانه واحدی کاملاً آجری نیست.

راه حل ها

هنگام تعمیر پی اس 4 (PS4) اگر مشکل همچنان ادامه داشت و با هیچ یک از راه حل های بالقوه زیر برطرف نشد ، با پشتیبانی مشتری پلی استیشن تماس بگیرید یا کنسول خود را مستقیماً به یک فروشگاه خرده فروشی رسمی سونی ببرید تا ترتیب تعویض / تعویض را بدهد.

 • به آن استراحت دهید – دکمه روشن / خاموش در قسمت جلوی پی اس 4 خود را حداقل به مدت هفت ثانیه لمس کنید ، یا تا زمانی که سیستم بوق بزند و خاموش شود. سپس ، منبع تغذیه را قطع کرده و اجازه دهید کنسول برای مدت زمان طولانی یا تا زمانی که به اندازه کافی خنک شود ، استراحت کند ، قبل از اینکه دوباره آن را روشن کنید.
 • فضای کافی به آن بدهید – پی اس 4 خود را در محلی با تهویه مناسب قرار دهید تا اطمینان حاصل شود فضای کافی برای تنفس دارد ، در صورت امکان از فرش و خدمات مشابه خودداری کنید. بعلاوه ، برخی از کاربران گزارش داده اند که قرار دادن کنسول به صورت عمودی به کاهش گرمای بیش از حد کمک می کند (اگرچه نباید این کار را انجام می داد ، با در نظر گرفتن موقعیت دسترسی به هر دو دریچه).

پورت یا کابل های HDMI خراب است

ممکن است برای پی اس 4 خاص یا گسترده نباشد ، اما برخی از کاربران مشکلات ناشی از حمل و نقل آسیب دیده درگاه HDMI را در واحدهای پی اس 4 گزارش کرده اند. این مشکل ، که منجر به کمبود خروجی صدا یا تصویر در تلویزیون می شود ، اغلب به دلیل پارگی اتصال ناشی از یک قطعه فلز خم شده در داخل درگاه داخلی HDMI کنسول ایجاد می شود. اگرچه استدلال برای م componentلفه خم شده ناشناخته است ، اما در واقع پورت را ناسازگار می کند ، زیرا قطعه خم شده دیگر نمی تواند به درستی با سیم HDMI متصل شود. علاوه بر این ، گزارش هایی از کابل های HDMI معیوب گزارش شده است که به همین دلیل به سادگی کار نمی کنند.

در حالی که این مشکل در بارگیری های بعدی پی اس 4 پس از راه اندازی کنسول برطرف شده است ، اگر یک واحد از قبل متعلق به خرید خود را دارید یا با مشکلات HDMI روبرو هستید ، همچنان می خواهید به دنبال پاسخ های احتمالی در زیر باشید.

راه حل ها

اگر هیچ یک از راه حل های بالقوه زیر مشکلی را حل نکرد ، برای تعمیر پی اس 4 (PS4) خود با سونی تماس بگیرید. اگرچه تأیید نشده است ، به محض تأیید مشکل ، سونی ظرف چند روز یک کابل تعویض رایگان برای شما ارسال می کند.

 • پورت های HDMI را بررسی کنید – به هر دو پورت HDMI در تلویزیون و پی اس 4 نگاهی بیندازید ، به همراه کابل HDMI هرگونه ناهنجاری یا خرابی آشکار می کنید. در صورت امکان کابلهای جایگزین HDMI را آزمایش کنید.
 • فلز را خم کنید – اگر می توانید قطعه فلزی را که در داخل درگاه HDMI کنسول به سمت بالا خم شده مشاهده کنید ، قطعه آسیب دیده را با استفاده از یک پین یا ابزار کوچک به سمت پایین خم کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که درگاه هیچ دندانی از بین نرفته است و یا آسیب دیگری به کابل HDMI وارد نکرده است. اگر این مشکل باشد ، حتی اگر کنسول شروع به کار کند ، ممکن است هنوز بخواهید با سونی تماس بگیرید و درخواست تعویض کنید.
 • از کابل HDMI متفاوتی استفاده کنید – اگر از دریافت کابل HDMI معیوب از سونی بدشانسی دارید ، به سادگی از کابل دیگری استفاده کنید یا کابل HDMI بهتری خریداری کنید .

میله های آنالوگ دوال شاک4 آسیب دیده

تعمیر پی اس 4 اسلیم

ما در مورد دوال شاک4 به عنوان یک کنترل کننده پی اس 4 چیزهای زیادی را دوست داریم ، اما بالشتک لاستیکی نرم روی میله های آنالوگ آن می تواند هنگام انجام بازی ای که نیاز به حرکات سریع دارد ، مانند Bloodborne ، به راحتی پاره شود . اما فقط به دلیل پارگی لاستیک ، این بدان معنا نیست که شما باید کنترلر را خاموش کنید!

راه حل ها

کاورهای چوبی آنالوگ ، مانند GelTabz  – که در فروشگاه هایی مانند GameStop و آمازون موجود است – درست بر روی چوب آنالوگ شما ظاهر می شوند ، تجربه یک بازی راحت تر را ارائه می دهند در حالی که از چوب محافظت می کنند. آنها کمی بافت دارند ، بنابراین انگشتان شما با وجود طراحی تخت نمی لغزند و چهار بسته در هر بسته وجود دارد. قالب GelTabz با قالب پلی استیشن با هر دو کنترل کننده دوال شاک3 و دوال شاک4 کار می کند.

فقط ممکن است لازم باشد کنترل کننده خود را نیز تمیز کنید. آلودگی و آلودگی در حین بازی به اطراف دکمه ها و کنترلر کار می کند ، بنابراین اگر چند ماه – یا چندین سال – بدون تمیزکاری رفته اید ، دوال شاک4 شما بخاطر یکی است. ما یک راهنما در مورد نحوه تمیز کردن دوال شاک4 خود را از داخل داریم ، بنابراین قبل از اینکه دوباره بخواهید کنترلر پی اس 4 خود را همگام سازی کنید ، حتماً این کار را داشته باشید .

مشکلات USB شبکه پلی استیشن

تعمیر یو اس بی پی اس 4

در تعمیر پی اس 4 (PS4) مشکلات یو اس بی به شبکه پایدارترین شکایت از پی اس 4 است و اغلب به صورت خطاهای NW-31201-7 و WV-33899-2 خود را نشان می دهد. پی سی ان بیشتر از آنچه می خواهیم پایین می آید ، اما خوشبختانه معمولاً برای کشش های طولانی مدت پایین نمی آید. به طور معمول ، خطاهای شبکه را می توان به پی سی ان تحت تعمیر و نگهداری سرویس (کد خطای CE-33991-5) نسبت داد ، و شما فقط باید منتظر بمانید. با این وجود ، خارج از دوره های نگهداری ، تعدادی روش وجود دارد که می توانید برای بازگشت به اینترنت به راحتی انجام دهید.

راه حل ها

 • تنظیمات DNS را تغییر دهید – اگر همه دستگاه های دیگر شما در شبکه خانگی شما کار می کنند اما هنوز نمی توانید در پی اس 4 خود متصل شوید ، می توانید تنظیمات DNS خود را تغییر دهید. ابتدا به تنظیمات شبکه بروید و نوع اتصال خود را که Wi-Fi یا سیمی است ، Custom را انتخاب کنید . شبکه خود را انتخاب کنید ، تنظیمات A آدرس IP متعارف را انتخاب کنید و گزینه  Do not Use  for DHCP Host Name را انتخاب کنید. یک خط با دو تنظیم مختلف DNS باید ظاهر شود – Manual را انتخاب کنید . پس از آن ، DNS اولیه را “8.8.8.8” و DNS ثانویه را “8.8.4.4” تنظیم کنید. سپس این کنسول باید آزمایشات خود را طی کند و شما را دوباره آنلاین کند.
 • سیستم عامل روتر خود را به روز کنید – سیستم عامل منسوخ شده اغلب می تواند منجر به مشکلات اتصال شود. به طور معمول ، اطلاعاتی در پایین یا پشت روتر / مودم شما در مورد نحوه بررسی به روزرسانی سیستم عامل وجود دارد. مراحل ارائه شده را دنبال کنید یا برای ارائه راهنمایی با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید. بعد از اینکه سیستم عامل تجهیزات خود را به روز کردید ، ممکن است بتوانید متصل شوید. حداقل ، می توانید دلیل آن را رد کنید.
 • از برق وصل و دوباره برق وصل کنید – پی اس 4 خود را خاموش کرده و آن را از منبع تغذیه جدا کنید. سپس ، مودم و روتر خود را از برق بکشید. چند دقیقه صبر کنید و مودم و روتر را دوباره به منبع تغذیه آن متصل کنید. بعد از بوت شدن و بازگشت آنلاین هر دو ، پی اس 4 خود را دوباره به منبع تغذیه متصل کرده و روشن کنید. پی اس 4  و شبکه خانگی شما را به طور کامل بازنشانی می کند و می تواند پی اس 4 شما را دوباره آنلاین کند.
 • شبکه خود را دوباره بیاموزید – گاهی اوقات فناوری خنده دار است و یکی از راه های آنلاین کردن پی اس 4 این است که به او آموزش دهید دوباره به شبکه خانگی متصل شود. به سادگی به پی اس 4 خود بگویید که شبکه شما را فراموش کند و سپس مراحل لازم را برای اتصال مجدد کنسول خود طی کنید.

اگر این مراحل کار نمی کند ، می خواهید مطمئن شوید که مشکل در پایان سونی نیست. به وب سایت وضعیت سرویس پلی استیشن Network بروید و لیستی از تمام ویژگی های ارائه شده و همچنین وضعیت فعلی آنها را مشاهده خواهید کرد. اگر آنها سبز باشند ، آنها در حال کار هستند ، در حالی که رنگ های دیگر به این معنی است که مسائل وجود دارد. در بالای صفحه ، یک یادآوری نگهداری برنامه ریزی شده را نیز مشاهده خواهید کرد ، بنابراین می توانید برای زمان آفلاین بودن پی سی ان برنامه ریزی کنید.

دیسک به طور خودکار خارج می شود

گزارشات کاربران در مورد عملکرد درایوهای نوری از زمان راه اندازی پی اس 4 در حال مخدوش شدن است. به نظر می رسد برخی از کنسول ها قادر به بیرون بردن دیسک نیستند ، در حالی که برخی دیگر با قرار دادن به طور خودکار دیسک ها را خارج می کنند. حتی برخی از گزارش ها ادعا کرده اند که کنسول به طور مداوم سعی در بیرون انداختن دیسک دارد در حالی که دیسک در آن قرار داده نشده است.

این مسئله عمدتا آزار دهنده مدل های اولیه پی اس 4 است که دارای دکمه های قدرت لمسی و خاموش هستند. هنگامی که دکمه eject را در این مدل ها لمس می کنید ، یک قطعه لاستیک به خارج شدن دیسک کمک می کند. مسئله در اینجا این است که گرم شدن بیش از حد باعث تورم لاستیک و خارج شدن دیسک ها به طور تصادفی می شود. سونی با جایگزینی سنسورهای لمسی با دکمه های مکانیکی ، این مسئله سخت افزاری را در مدل های بعدی برطرف کرد ، اما برای کسانی که مدل اصلی دارند ، خطر بیرون زدگی خودکار همچنان وجود دارد.

اگر بعد از انجام راه حل های بالقوه زیر ، مشکل همچنان ادامه داشت ، برای پشتیبانی بیشتر با سونی تماس بگیرید.

راه حل ها

 • کنسول را به صورت عمودی قرار دهید – برخی گزارش ها ادعا می کنند که این مسئله بیشتر هنگامی رخ می دهد که پی اس 4 به صورت افقی استراحت کند. در این صورت ، یک پایه برای کنسول خریداری کنید و سعی کنید کنسول را به صورت عمودی قرار دهید. اگر این مسئله ادامه پیدا کند ، ممکن است یک مشکل سخت افزاری باشد و باید جایگزین شود.
 • بیرون بردن دستی دیسک – اگر کنسول شما قادر به بیرون بردن دیسک نیست ، حداقل هفت ثانیه دکمه روشن / خاموش را در قسمت جلوی پی اس 4 لمس کنید ، یا تا زمانی که سیستم بوق بزند و خاموش شود. سپس ، سیم برق و سایر کابلهای متصل را جدا کرده و قبل از دنبال کردن آموزش استخراج مشخص شده در سایت پلی استیشن ، صفحه جلوی کنسول را خاموش بلغزانید .
 • چرخه برق – کنسول خود را خاموش کنید ، تمام سیم ها را از برق بکشید و دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 ثانیه پایین نگه دارید. سپس بگذارید حداقل دو دقیقه بماند تا دوباره همه کابل ها را دوباره وصل کنید و سیستم خود را روشن کنید.

حافظه دستگاه پر شده است

جدیدترین سیستم های پلی استیشن 4 ، از جمله مدل “باریک” و قدرتمندتر پلی استیشن 4 پرو ، هر دو حافظه داخلی را تا 1 ترابایت افزایش داده اند. این فضای کافی برای چندین بازی AAA است ، بنابراین شما می توانید بدون نیاز به حذف هر چیزی ، به راحتی از بین چند مورد مورد علاقه خود بپرید. با این وجود ، برای کسانی که دارای درایو داخلی 500 گیگابایتی هستند ، فضای منظم خود را کم می کنید ، به خصوص که به روزرسانی های بازی ، اندازه پرونده های شما را حتی از زمان راه اندازی بزرگتر می کند.

راه حل ها

 • یک هارد اکسترنال USB  را  به کنسول خود متصل کنید – پی اس 4 با هر هارد دیسک سازگار با USB 3.0 کار می کند. نگران نباشید ، آن را به یکی از پورت های USB PS4 متصل کرده و گزینه Format as Extended Storage را انتخاب کنید.
 • حافظه داخلی پلی استیشن4 خود را عوض کنید – برای تعمیر پی اس 4 (PS4) هر درایو 2.5 اینچی با فضای ذخیره سازی بین 160 گیگابایت تا 8 ترابایت با سیستم شما کار می کند و شما می توانید بدون لغو ضمانت در پلی استیشن4 آن را عوض کنید. همچنین می توانید تمام فایلهای ذخیره شده خود را در cloud بارگذاری کنید از طریق پلی استیشن پلاس یا درایو فلش ، بنابراین پس از پایان کار می توانید به راحتی آنها را بازیابی کنید. اتمام راهنمای کامل ما برای یک خرید گام به گام توسط به گام.

خواندن دیسک و خطاهای برنامه

تعمیر حرفه ای پی اس 4

مشکلات خواندن دیسک که اغلب خود را به عنوان کد خطای CE-35486-6 نشان می دهند ، می تواند به معنای آسیب دیدگی دیسک شما باشد. در حالی که خطاهای دیسک های آسیب دیده تأسف آور و نادر است ، اما ممکن است. یک مسئله مشابه در مورد بازیهای بارگیری شده نیز ممکن است رخ دهد (خطای  CE-34878-0) ،  در این صورت می توان اقدامات مشابهی را برای حل بالقوه مشکل برداشته شود. اگر این مسئله در مورد یک بازی فیزیکی که اخیراً خریداری کرده اید رخ دهد ، ممکن است دیسک معیوب باشد و ممکن است بخواهید آن را تعویض یا برگردانید.

راه حل ها

 • چرخه برق – مانند خطای خودکار خروج فوق ، یک چرخه برق ساده می تواند خطاهای خواندن دیسک را حل کند. کنسول خود را خاموش کنید ، تمام سیم ها را از برق بکشید و دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 ثانیه پایین نگه دارید. سپس بگذارید حداقل دو دقیقه بماند تا دوباره همه کابل ها را دوباره وصل کنید و سیستم خود را روشن کنید.
 • نصب مجدد – حتی بازی های فیزیکی نیز روی کنسول شما نصب شده اند. هنگام تعمیر پی اس 4 (PS4) بازی را بیرون آورده و به نماد روی صفحه بروید. دکمه گزینه ها را در کنترل کننده خود فشار دهید و بازی را از هارد دیسک خود حذف کنید. دیسک را وارد کنید و مراحل نصب باید به طور خودکار آغاز شود ، این نشان می دهد که کنسول شما دیسک را تشخیص می دهد. برای بازی های دیجیتال که در حال اجرا هستند ، حذف نصب و نصب مجدد برنامه نیز می تواند مشکل را حل کند.
 • پایگاه داده را دوباره بسازید – دیسک مورد نظر را بردارید و کنسول خود را با نگه داشتن دکمه روشن / خاموش روشن کنید تا دو بوق بشنوید. سپس ، برای تقریباً پنج ثانیه دوباره دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و نگه دارید ، که باید کنسول شما را در حالت امن بوت کند. اکنون ، کنترلر پی اس 4 خود را از طریق USB به کنسول خود متصل کرده و گزینه rebuild database را انتخاب کنید. این ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد ، اما ممکن است چند ساعت طول بکشد.
 • جدیدترین به روزرسانی ها را نصب کنید – به روزرسانی سیستم یا برنامه را بررسی کنید. در صورت وجود ، به روزرسانی ها را نصب کرده و کنسول خود را دوباره راه اندازی کنید.
 • سیستم را مقداردهی کنید – گاهی اوقات یک شروع جدید می تواند به کنسولی که به طور مداوم در خواندن دیسک ها و برنامه ها کوتاهی می کند ، کمک کند. ابتدا مطمئن شوید که از تمام اطلاعات ذخیره شده خود در درایو USB یا cloud پشتیبان تهیه کرده اید. سپس ، به تنظیمات بروید و مقداردهی اولیه را انتخاب کنید. سیستم شما به تنظیمات اولیه خود باز خواهد گشت – به این معنی که شما باید تمام برنامه های خود را دوباره نصب کنید – اما این می تواند خطاهای مختلف دیسک و برنامه را مهار کند.

یک بازی سیستم شما خراب کرده است

تعمیر تخصصی پی اس 4

در اوایل سال 2019 ، Electronic Arts و BioWare بازی آنلاین نقش آفرینی Anthem را منتشر کردند و بازیکنان پلی استیشن 4 با بازی “آجرکاری” سیستم خود با مشکلاتی روبرو شدند و ظاهرا باعث قطع کامل عملکرد آن شد. با این وجود این کاملاً دقیق نیست و راهی وجود دارد که باید مانند حالت عادی به بازی برگردید.

راه حل ها

 • اگر Anthem سیستم شما را خراب کرد ، با نگه داشتن دکمه روشن / خاموش ، کنسول خود را دوباره در حالت امن بوت کنید تا دو بوق بزند.
 • پس از روشن شدن کنسول ، گزینه  Rebuild Database را انتخاب کنید. با این کار داده های ذخیره بازی شما پاک نمی شوند و اگر دوباره مشکلی پیش آمد و نمی توانید به داده های خود دسترسی پیدا کنید ، مراحل کار را تکرار کنید.
 • BioWare و Electronic Arts به طور فعال در تلاشند تا دلیل اصلی وقوع خرابی ها را کشف کنند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای به روزرسانی ها مراقب هستید.

صدای زیاد فن

همانطور که بازی هایی مانند The Last of Us Part II  و Ghost of Tsushima  نشان می دهد ، پی اس 4 در آخرین بازی خود قرار دارد. طرفداران داخل پی اس 4 با عملکرد مناسب با این عناوین نسل اواخر همراه هستند ، اما اگر سر و صدای زیاد طرفداران را با عناوین کمتر خواستار تجربه می کنید ، در جایی مشکل وجود دارد. اگر چراغ قرمز چشمک زن دریافت نمی کنید ، خوشبختانه پی اس 4 شما بیش از حد گرم نمی شود. این به این معنی نیست که طرفداران در حال کار بهینه هستند.

راه حل ها

 • پاک با هوای فشرده – به طور کامل قدرت خاموش پی اس 4 خود را با نگه داشتن قدرت را فشار دهید برای حداقل هفت ثانیه، و سپس جدا HDMI و AC کابل برق. در مورد هرگونه تجمع گرد و غبار در اطراف دریچه ها را بازرسی کنید. با استفاده از یک قوطی هوای فشرده ، دریچه ها را تمیز کنید ، مطمئن شوید که جریان هوا را از کنسول دور کنید. این کمی مشکل است ، اما شما نمی خواهید عمیق تر به سیستم وارد شوید. اگر از انجام این کار راحت هستید ، می توانید پی اس 4 خود را نیز باز کرده و گرد و غبار داخل آن را تمیز کنید. البته توجه داشته باشید که این یک فرایند پیشرفته است و ضمانت شما را باطل می کند ، بنابراین ما آن را برای تازه کارهای سخت افزاری توصیه نمی کنیم.
 • کنسول خود را بالا ببرید – با خارج شدن گرد و غبار ، کنسول خود را حرکت دهید تا جایی که ممکن است از کف بالاتر باشد. برای اینکه سیستم شما بدون گرد و غبار نباشد ، می خواهید یک سطح صاف و مسطح داشته باشید – بخوانید “فرش نیست” – و فاصله زیادی از کف داشته باشد. اگر حیوانات خانگی دارید ، مشکل معمولاً بدتر است ، بنابراین کنسول خود را به خوبی از حیوانات دور نگه دارید.
 • به آن فضا بدهید – مانند چراغ قرمز چشمک زن ، صدای زیاد فن معمولاً از گرد و غبار زیاد و تهویه نامناسب ناشی می شود. کمی فضای اطراف پی اس 4 خود را تمیز کنید تا فن برای مکش هوا نیازی به کار اضافی نداشته باشد.

هدفون کار نمی کند

اگر از طریق هدفون متصل به دوال شاک4 چیزی نمی شنوید ، مشکلی پیش می آید. هدست های بلوتوث کمی مشکل تر هستند ، بنابراین مطمئن شوید که راهنمای ما در مورد نحوه اتصال هدفون های بلوتوث به پی اس 4 خود را بررسی کنید . اگر به دنبال ارتقا صدا هستید ، همیشه لیست بهترین هدست های پی اس 4 ما نیز وجود دارد.

راه حل ها

 • هدفون را از برق بکشید و دوباره به برق وصل کنید – همانطور که در بیشتر مشکلات سخت افزاری اتفاق می افتد ، تنظیم مجدد معمولاً کمک بزرگی به شما می کند. هدفون را از برق بکشید و دوباره به برق وصل کنید و ببینید آیا این مسئله مشکلات شما را حل می کند یا خیر.
 • تنظیمات هدفون را پیکربندی کنید – اگر هنوز چیزی نمی شنوید ، ممکن است صوتی را به هدفون هدایت نکنید. از صفحه اصلی ، تنظیمات> دستگاه ها> کنترل کننده ها را دنبال کنید ،  سپس  Output to Headphones و  سپس  All Audio را انتخاب کنید. اگر نمی توانید Output to Headphones را انتخاب کنید  ،  دوال شاک4 هدست شما را تشخیص نمی دهد. در همین منو می توانید میزان صدای هدفون را نیز تنظیم کنید.
 • جک هدفون را تمیز کنید – اگر دوال شاک4 هدفون شما را تشخیص نمی دهد ، یا اگر هنوز مشکلی دارید ، جک هدفون مقصر احتمالی است. جک 3.5 میلی متری که هدفون از آن استفاده می کند بسیار ناچیز است ، بنابراین سعی کنید دوشاخه هدفون خود را داخل آن بچرخانید تا ببینید آیا بازشوی صدا وجود دارد. سپس ، آنها را از برق بکشید و جک هدفون را تمیز کنید و با استفاده از یک سواب پنبه و الکل ایزوپروپیل وصل کنید. شما به مقدار زیادی احتیاج ندارید ، فقط به اندازه کافی برای آزاد کردن هر گونه آلودگی درون آن است. با استفاده از خلال دندان می توانید خرده ریز یا بقایای دیگری را که ممکن است در داخل کار کرده باشد ، آزاد کنید ، اما مراقب باشید. اگر خیلی فشار بیاورید ، ممکن است جک هدفون خود را خراب کنید.

از کجا بفهمم فن PS4 من خراب است یا خیر؟

اولین آزمایش فقط چرخاندن فن و بررسی آزاد بودن چرخش آن است. اکثر فن های خراب دارای پرک هایی هستند که بد می چرخد. اگر آن را بچرخانید و کاملاً آزاد نچرخد ، ممکن است مشکلی داشته باشد.

آیا کنسول PS4 قابل تعمیر است؟

اگر موفق به جدا کردن مشکلی از سخت افزار PS4 شدید ، با پشتیبانی مشتری PlayStation تماس بگیرید. یا کنسول خود را مستقیماً به یک فروشگاه خرده فروشی رسمی سونی ببرید، زیرا بعضاً آنها می توانند تعمیرات یا جایگزینی در محل را ارائه دهند.

ضمانت PS4 چه مدت است؟

یک سال
Sony Interactive Entertainment LLC (خریدار اصلی) به خریدار اصلی (“شما”) ضمانت می کند که سخت افزار پلی استیشن، که شامل اجزای موجود در جعبه خرده فروشی با این سخت افزار است (“محصول”) ، از نقص مواد در مواد رایگان خواهد بود و کار به مدت یک سال از تاریخ خرید اصلی.

چگونه پی اس 4 خود را تمیز کنم؟

 1. کنسول را خاموش کرده و تمام سیم ها و کابل ها را جدا کنید.
 2. با هوای فشرده گرد و غبار را بریزید و قسمت بیرونی را با یک پارچه میکروفیبر خشک پاک کنید.
 3. برچسب های پشت را جدا کرده و سپس پیچ ها را با استفاده از پیچ گوشتی T9 خود جدا کنید .
سخن پایانی

سه سوت تعمیر با سابقی زیاد و درخشان در تعمیرات می تواند به شما دوستان عزیز کمک بسیاری کند. در صورت نیاز به تعمیرات پی اس 4 و غیره می توانید با خیالی راحت انجام تعمیرات پی اس 4 و غیره را به ما بسپارید.

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با متخصصان سه سوت تعمیر