الزامان در تعمیر موبایل

1. شما باید تمام ابزار لازم را داشته باشید

یک ایستگاه کاری خوب، ایستگاهی است که تمام ابزارهای لازم را در اختیار داشته باشد. از آنجایی که تعمیر تلفن همراه عرصه وسیعی است، علاوه بر ابزارهای رایج، به ابزارهای تخصصی زیادی نیز نیاز است.

بنابراین یک تکنسین حرفه ای باید همیشه چنین ابزار و تجهیزات تخصصی را برای انجام وظایف/روش های تعمیر خاص داشته باشد. یک ایستگاه کاری با ابزارهای مجهز به تکنسین اشغالگر خود انگیزه می دهد.

 

انسان ابزاری است که از حیوان استفاده می کند.
بدون ابزار او چیزی نیست.
با ابزار او همه چیز است.
- توماس کارلایل

 

2. در حین برچیدن

همیشه باید نحوه جدا کردن گوشی را به خاطر بسپارید، زیرا وقتی شروع به مونتاژ مجدد آن می کنید، باید دقیقاً برعکس حرکت کنید وگرنه چیزی را از دست خواهید داد و بی جهت وقت گرانبهای خود را تلف می کنید.

پیش از این، به نوعی سخت بود، زیرا ما انواع گوشی‌ها مانند فلیپر و لغزنده را داشتیم. اما امروزه، گوشی‌ها برای جداسازی و مونتاژ مجدد بسیار مناسب هستند.

همچنین در حین جداسازی و مونتاژ، باید مراقب ال سی دی باشید زیرا ظریف ترین (و گران ترین قسمت!) یک تلفن همراه است.

همچنین می توانید با ثبت نام در دوره آموزشی تعمیرات تلفن همراه موسسه پریزم، تمامی مهارت های مورد نیاز برای تعمیر آیفون و سایر گوشی های هوشمند را بیاموزید . آموزش از ابتدایی شروع می شود و تا عیب یابی عیوب مختلف پیش می رود.

 

3. همه پیچ ها را به عقب باز کنید

هر زمان که بعد از تعمیر گوشی پیچ ها را تعویض کردید، مطمئن شوید که همه پیچ ها را در شیارهای مربوطه خود تعویض کرده اید. اگر به احتمال زیاد به دلیل بی احتیاطی شما ممکن است تعدادی پیچ را اشتباه قرار داده باشید، مطمئن شوید که از پیچ هایی با همان نوع، اندازه و شکل استفاده می کنید، در غیر این صورت مطمئناً به رزوه های موجود در شکاف ها یا خود شکاف آسیب می زنید.

و به یاد داشته باشید که گوشی‌هایی که پیچ‌هایشان از دست رفته، منظره خوبی نیستند و همچنین تراز گوشی را نامتعادل می‌کنند.

همچنین باید نکات ایمنی را که باید توسط تکنسین های تعمیر تلفن همراه رعایت شود را بخوانید .

 

4. محل کار را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید

بسیار ضروری است که محل کار خود را مرتب و تمیز نگه دارید زیرا یک محل کار کثیف و نامرتب بر شخصیت و آداب افراد تأثیر می گذارد و محیط تمیز همیشه افراد را به خود جذب می کند.

یک ایستگاه کاری تمیز همیشه نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. اگر می خواهید بازده خود را افزایش دهید، پس مطمئن شوید که محل کار خود را بسیار مرتب و تمیز نگه دارید.

 

نکاتی برای تکنسین ها

 

5. تمام لوازم یدکی باید در دسترس باشد

هنگامی که برای تعمیر تلفن مشغول به کار هستید، مطمئن شوید که تمام قطعات مناسب را برای تعویض دارید. اگر قطعات یدکی رایج ترین مدل ها را در انبار نگه دارید تا زمانی که گوشی ها برای تعمیر می آیند، بتوانید بلافاصله بدون اتلاف وقت آنها را تعمیر کنید، مزیت خواهد بود. همیشه راه هایی برای صرفه جویی در وقت خود برای موفقیت در این دنیای پر رقابت پیدا کنید.

همچنین می توانید 10 نکته قاتل ما را بخوانید تا در تجارت تعمیرات تلفن همراه موفق باشید تا کسب و کار خود را بیشتر توسعه دهید.

 

6. سیم کارت و کارت حافظه مشتری را سالم نگه دارید

هنگامی که هر گوشی را برای تعمیر از مشتری می پذیرید، همیشه مهم است که سیم کارت و کارت حافظه را ایمن نگه دارید. بهتر است این کار را به صورت سازماندهی شده انجام دهید، مثلاً آن را در یک جعبه کوچک جداگانه با نام مشتری و یا مدل گوشی یا شماره رسیدی که ممکن است برای مشتری صادر کرده باشید، نگه دارید. این کار را برای شما آسان می کند زمانی که مشتری درخواست بازگشت آن را می کند. شما مجبور نخواهید بود که در کشوی خود زیر و رو کنید و وقت خود را در جستجوی آن تلف کنید.

 

7. اطمینان حاصل کنید که داده های مشتری امن است

وقتی گوشی را تعمیر می کنید، مطمئن شوید که داده ها را حذف نمی کنید مگر اینکه نیاز باشد. زیرا در برخی موارد، داده ها بسیار مهمتر از خود گوشی هستند. در صورت لزوم، یک نسخه پشتیبان از داده‌ها تهیه کنید و قبل از حذف داده‌ها یا انجام بازنشانی کارخانه، رضایت مشتری بسیار ضروری است. تمامی نکات مربوط به دیتا در دوره تعمیرات نرم افزار موبایل موسسه پریزم آموزش داده شده است .

 

8. از دوست خود کمک بگیرید (اینترنت!)

اینترنت امروز دارای گنجینه های عمیقی از دانش است. اگر هنگام رفع عیب دچار سردرگمی شدید، سعی کنید از طریق اینترنت به دنبال راه حل برای آن باشید.

در بسیاری از موارد، یک راه حل آسان برای یک خطای خاص در یک مدل خاص وجود دارد که ممکن است از آن بی اطلاع باشید. و این امکان وجود دارد که وقتی بتوانید مشکل را از طریق چنین مراحل ساده ای که در حین گشت و گذار پیدا کرده اید برطرف کنید، شگفت زده شوید.

در حین جستجوی راه حل ها در گوگل، مطمئن شوید که هر 3 جستجو را انجام دهید - جستجوی متن، تصویر و ویدئو تا زمانی که به یک راه حل مناسب برسید.